'Juichen was puur uit frustratie, O O) CD O 14 ZEELAND Amateurvoetbal wordt niet stilgelegd Het is meteen erop of eronder voor Klomp Duel BC Vlissingen door corona afgelast JEUGD-WK AZERBEIDZJAN Iris (16) en Remo (15) Schrier maken zich op voor de mondiale titelstrijd trampolinespringen. Vader en trainer Harold gaat voor de eerste keer niet mee. „We nemen spelletjes mee en zitten veilig in onze bubbel." De clubs in de tweede en derde divisie moe ten de komende weken gewoon voetballen. De KNVB heeft dat in een e-mail aan de clubs laten weten. Ook de wedstrijden in lagere klassen worden gewoon gespeeld. De ko mende drie weken mag geen publiek aanwe zig zijn bij voetbalwedstrijden. Het voorstel van veel verenigingen uit de Tweede en Derde Divisie was daarom om de winterstop alvast in te laten ingaan. De uitgestelde wedstrijden zouden dan in het nieuwe jaar ingehaald moe ten worden. 'Het standpunt van de KNVB is al sinds de start van de coronaperiode dat als de overheid voetballen toestaat, we dit ook doen', liet de voetbalbond weten. Daan Klomp speelt zaterdag met Cavalry FC de halve finale van de play-offs om het kampi oenschap in de Canadian Premier League. De uit Wissenkerke afkomstige verdediger heeft tot nu toe een sterk seizoen achter de rug, waarin hij zes keer in het Team van de Week werd gekozen. In de halve finale van de play offs staat Cavalry FC op eigen veld tegenover Pacific FC. De halve finales van de play-offs gaan over één wedstrijd. De winnaar treft in de eindstrijd de winnaar van de play-off tus sen Forge en York United. Dat duel wordt zon dag gespeeld. De finale om het kampioen schap in de Canadian Premier League staat in het laatste weekend van november gepland. Daan Klomp, hier tijdens een training, start aan de play-offs. foto cavalry fc media De basketballers van BC Vlissingen komen aanstaande zaterdag niet in actie in de eerste divisie. Het thuisduel met Binnenland is afge last, omdat bij de ploeg uit Barendrecht enkele spelers positief zijn getest op corona. BC Vlissingen was afgelopen weekend vrij en staat in de eerste divisie na zeven wedstrijden op zes punten. Binnenland speelde pas zes duels, maar heeft wel twee punten meer. Het eerstvolgende competitieduel voor BC Vlissingen is nu op vrijdag 3 december. In Eindhoven is dan Tantalus de tegenstander. Die ploeg heeft na zeven duels ook zes punten verzameld. Quote van de dag 'Neem voor de zekerheid een eigen stoel mee achterin de auto' Loting Cross Ze weten wat het is om in verre buitenlanden mee te doen aan een internationale titelstrijd. Eerder al vertoonden Iris en Remo Schrier hun kunsten in Sint Petersburg en Sofia. Dit keer is het jeugd-WK trampolinespringen in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Alles is anders voor Iris en Remo, na bijna twee jaar zonder grote toer nooien in het buitenland. De grootste verandering: ,,Voor het eerst gaan onze ouders niet mee.'' Komende zondag vertrekken ze richting Kaukasus, met in de Ne derlandse afvaardiging vijf jonge Zeeuwen. Iris (16) en Remo (15) doen beiden mee aan het onder deel DMT, de Double Mini Tram poline. Remo heeft nog een ijzer in het vuur: de tien sprongen op de grote trampoline. Aan de vooravond van het vertrek heeft de 5 vwo-leerling aan het Goese Lyceum nog geen last van wedstrijdspan ning. Wel maakt hij zich van binnen een beetje druk om de vlucht. ,,Ik vind vliegen niet zo leuk.'' Vliegen doen broer en zus ook op de trampoline. De snelheid van de aanloop omzetten in kracht en hoogte, daarin zit de uitdaging van hun sport. En in de moeilijkheids graad van de sprong natuurlijk. Iris, die op dezelfde scholenge meenschap als haar jongere broer in 6 vwo zit, weet niet wat ze van de concurrentie in Bakoe mag ver wachten. Vanwege alle coronabe perkingen waren er geen toer nooien over de grens. „Daardoor is alles lastig in te schatten.'' In de turnzaal van het Omnium namen ze de voorbije week tijdens de trai ning van hun club Forza Gymnas- tica alle sprongen nog eens door. Iris en Remo voelen zich goed. ,,We hopen op een plekje in de fi nale.'' Covid-19 zorgde ervoor dat de aanlooproute naar het WK anders verliep dan normaal. In overleg met alle trainers koos de KNGU voor een trainingsweekend annex kwalificatietoernooi in Den Bosch als meetmoment. De scores op het toernooi in de Maaspoort de voor bije zomer waren geen keiharde li miet, leggen Iris en Remo uit. „Het Eén keer moet de eerste keer zijn. Als het zover is, focus ik op mijn sprongen -Remo Schrier waren meer richtlijnen. Ook een goede motivatie was voldoende.'' Die relatieve vrijblijvendheid heeft volgens pa en trainer Harold Schrier ook alles te maken met het beleid van de bond. Het budget van de KNGU gaat grotendeels naar het turnen. De trampoline- sport wordt niet meer financieel ondersteunt. Evenmin heeft de Double Mini Trampoline een Olympische status. ,,Reis en ver blijf zijn op eigen kosten.'' In het spoor van zijn kinderen legde Schrier zich de voorbije jaren toe op de trampolinesport. Hij heeft een ALO-achtergrond, dat scheelt. ,,En op de regionale trainingen in Den Bosch houd ik altijd mijn ogen en oren open. Ik wil wijzer worden en meegroeien met de kinderen.'' Veel mensen zullen het de afgelo pen maanden ongetwijfeld nauwe lijks in de gaten hebben gehad. De oud-speler van JVOZ en VC Vlis- singen lag er eerst een paar weken uit door een voetblessure, maar stiekem had de rechtsback al veel langer last van die knie. Het vieren van zijn doelpunt, de 4-0 tegen Se- rooskerke, had wat dat betreft alles in zich. ,,Het juichen was puur uit frustratie. Ik kon niet echt blij zijn voor mezelf, wel voor het team, maar op dat moment wist ik al dat het voorlopig mijn laatste wedstrij d zou zijn." Om die frustratie goed te kunnen begrijpen, moeten we ver terug in de tijd. Van den Hemel weet het nog precies. „November 2019, uit tegen VUC. Door een sliding kwam er speling op het kopje van mijn kuitbeen. Toen begon de ellende." De - toen nog - speler van VC Vlissingen stond vier maanden aan de kant, kwam terug, maar kreeg vervolgens last van eigenlijk zijn hele been. ,,Mijn knie, bovenbeen en kuit. Vooral net onder mijn knieschijf. Volgens de arts van de KNVB in Zeist zijn het chronische klachten aan mijn kniepees, maar dat geloof ik eigenlijk niet." De student Social Work aan de HZ zocht stad en land af naar ie mand die hem kon helpen, soms trok de pijn ook weg, maar veel va ker was die er wel. ,,Ook het bot er omheen doet nu echt veel pijn. Ik denk al meer dan een jaar. Na een inspanning zit het helemaal vast en kan ik amper lopen." Gewoon slap Hij probeert het gevoel te omschrij ven. ,,Een drukkende pijn, alsof er iets in dat bot zit. Dat voel ik ook in mijn bovenbeen. Als ik krachttrai ning heb gedaan voor mijn benen, voel ik helemaal geen spieren, die zijn gewoon slap." En dus nam Van den Hemel afge lopen week een moeilijke beslis sing, maar wel één waar hij lang over had nagedacht. ,,Misschien al wel een half jaar. Van de zomer dacht ik nog dat het wel goed zou gaan, maar dan heb je natuurlijk donderdag 18 november 2021 VOETBAL VOETBAL BASKETBAL GO 2 Aanstaande maandag vindt de loting voor de tweede ronde van de districtsbeker Zuid 1 plaats. De loting vindt vanaf 11.00 uur plaats, via een live-verbinding vanuit het steunpunt van de KNVB in Eindhoven. De wedstrijden in de tweede ronde worden gespeeld in de week van 13 tot en met 19 de cember. In to taal zijn nog 64 clubs actief in het toernooi. 21-11 De organisatie van de Elder- schanscross heeft besloten dat het evene ment in Aar denburg zater dag door kan gaan. De deel nemers moeten echter wel met verschillende coronamaatre gelen rekening houden. Zo mag er geen publiek aanwe zig zijn bij de hardloopwed strijd. Trainers en begeleiders hebben wel toestemming om langs het parkoers te staan. 'We hopen op Ben van den Aarssen Goes Remo Schrier in actie. Scoren tegen Serooskerke en stoppen op je hoogtepunt. Het klinkt als een mooi verhaal, maar niet als je 21 jaar bent. Toch is het voor Jiri van den Hemel de keiharde realiteit. De verdediger van Oostkapelle/ Domburg zet er vanwege een slepende knieblessure voorlopig een punt achter. Daniël Wissel Oostkapelle a - Bij Achilles Veen - de club van trainer John Ka- I relse - hebben ze onge veer 120 stoelen en bar krukken. Publiek mag niet langs de lijn staan, maar wel vanuit de kantine of vanaf het ter ras naar wedstrijden kijken...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42