2 C O O) O 10 Woningbouw Opinie in de krant BRIEF VAN DE DAG Wethouder Chris Maas zegt dat met de bouw van Het Huis in Oostka- pelle (16 november) aan een grote wens van de bevolking wordt vol daan door woningen te bouwen. Het gaat om 8 appartementen, vanaf ruim 4 ton oplopend tot 7,5 ton. Ja, dat is echt betaalbare woningbouw waar in Oostkapelle behoefte aan is. Betaalbare starterswoningen en se niorenwoningen, daar is behoefte aan en dat zou zorgen voor veel doorstroming. Maar nu wordt er, voor velen onbetaalbaar, een jup- penbunker neergezet waarvan ik al redelijk kan inschatten wat er gaat gebeuren als die bewoond is. Name lijk: de kinderen in de ernaast gele gen speeltuin maken te veel herrie, de waterpartij De Halve Maan die ernaast ligt stinkt, de torenklokken van de Dorpskerk maken te veel herrie, het is veel te druk op de straat, want het bouwproject ligt aan de doorgaande route, enz. De tijd zal het leren en ondertussen trekken jeugd en jongvolwassenen weg omdat het hier niet meer te be talen is. Edwin van de Bank, Oostkapelle Quote van de dag Ik ben zo trots, we hebben het gewoon geflikt Wat beweegt een Zeeuw om vooral maar niet naar het verleden te kijken LEZERSBRIEVEN Ten Hag zou er dus verstan diger aan doen om zijn gul zigheid ietwat te beteugelen Bij laag water gaat men de plaat op en steekt een smal geultje over 'Daar gaan waar je de tegenstander pijn kunt doen. Als je dan op een plek bent om pijn te doen, moet je het finishen'. Deze woorden zijn niet van de Coördinator Terro rismebestrijding, maar opgete kend uit de mond van Erik ten Hag, coach van Ajax (krant, 9 no vember). 'Honger en vastberadenheid', is wat Ten Hag bij zijn spelers miste na het doelpuntloze gelijkspel te gen Go Ahead Eagles. Verliezen van Ajax is geen schande, met 9-0 afgeslacht worden - zoals Cam- buur overkwam- is vernederend. Zo'n uitslag roept bij de volgende tegenstander gevoelens op van: dat gaat ons niet gebeuren! Alles wordt uit de kast gehaald om Ajax het leven zo zuur mogelijk te ma ken. Die vastberaden mentaliteit is er mede de oorzaak van dat Ajax in slechts twaalf competitiewed strijden al negen verliespunten heeft moeten incasseren. Ten Hag zou er dus verstandiger aan doen om zijn gulzigheid ietwat te be teugelen. A. J. Derksen, Kapelle Verklikkerplaat Onlangs (krant, 7 november) was het weer raak! Ondanks de talrijke waarschuwingsborden negeert men deze. Er zijn al eerder slacht offers gevallen. Bij laag water gaat men de plaat op en steekt een smal geultje over. Wil men nadien te rug dan is het een onoverkome lijke barrière. Hulpdiensten ko men dan in actie! Mijn oproep aan Rijkswaterstaat is: leg daar een drijvend ponton. Dat zijn toch de kosten niet. De reactie lijkt er een te zijn 'van het kastje naar de muur'. Het initiatief moet van de gemeente uitgaan. Jaap den Hollander, Haamstede In mijn kinderjaren in de dertiger jaren, de crisistijd, woonde ons ge zin in een arbeiderswijk in West-Souburg. Vele vaders had den geen werk, en geen geld voor sinterklaascadeaus. Toch kwam Sinterklaas (krant 6 november) te paard onze straat in. Hij kwam voor een ziek meisje. Ze lag, met een longaandoening, in een glazen tentje van het Groene Kruis. Ze kreeg iets uit de zak van Zwarte Piet. Gelukkig is het meisje weer hersteld. Ze werd een flinke vrouw die twee jaar geleden op 98-jarige leeftijd is overleden. In de oorlogs jaren '40-'45 waren er geen sinter klaasvieringen. Daar is toen een versje op gemaakt. Wijs: Zie de maan schijnt door de bomen. Zie de maan schijnt door de bomen. 'T is van 't jaar geen Sinterklaas. Want de Duitsers zijn gekomen, en ze spelen hier de baas. Chocolade, koffie, thee, ja ze slepen alles mee. J. Filius, Oost-Souburg De veelgeprezen nieuwe, slimme verkeerslichten op de Deltaweg (krant, 6 november) zijn terecht uitgebreid in het nieuws geweest. Ze zijn zonder meer van meer- waarde om veilig Zeeland te door kruisen. Mijn hoop is gevestigd op het opwaarderen van deze tech niek en wel in de vorm van een ex tra oog of neus, om notoire, begin nende of ervaren met drank en drugsrijdende weggebruikers naar de kant te dirigeren. Maar ook Met een verdeeld leger win je geen oorlog - Harm Kuiper, Middelburg onverlaten die gewetenloos lach gas snuivend op het ritme van oorverdovende bassen het lachen te laten vergaan. Vroeger ver zuchtte ik nog wel eens: het zal je kind maar wezen, maar tegen woordig heb ik die groep vervan gen door, je oma of opa. Sjaak Oosterling, Goes Nederland is in oorlog met co rona. Wat doen wij, ons leger, de Nederlandse bevolking? Falen, kletsen! Onze bevelhebbers, Mark Rutte en Hugo de Jonge worden gehoond en belachelijk ge maakt! De 16 partijen in de Tweede Kamer morren en bewij zen onze democratie een slechte dienst! Doktersassistenten hande len in valse QR-codes. Zeer geleerde heren Van den Putte en Boin vertellen in de krant dat het optreden van Rutte en de Jonge een epische mislukking is. Je bent geen knip voor de neus waard! Flinke jongens, zo aan de kant met een grote mond! Ga u eens inzetten om de mensen te bewegen zich beter en eensgezind te gedragen. Met een verdeeld le ger win je geen oorlog. Er is een wereld te winnen, indien u zich met al uw geleerdheid zou inzet ten om al die domme mensen, die alles beter weten en zich niet laten vaccineren, te overreden een vac cinatie te nemen! Harm Kuiper, Middelburg Kabinetsformatie, coronamaatre gelen, overvolle AZC's, klimaatcri- ses, enz. Het zijn belangrijke vraagstukken die op korte termijn om duidelijke en betaalbare oplos singen vragen. De Nederlandse Regering en vooral de Tweede Ka- mer dreigt met het huidige beleid onze economie en welvaart op drijfzand te bouwen. Allerlei maatregelen die veel geld kosten worden uitgevoerd zoals het asiel beleid, arbeidsimmigratie, kli maatdoelstellingen, allerlei subsi dies/toeslagen. Dat zal ertoe leiden dat degene die (braaf) belasting betalen de lasten moeten dragen, zonder noemenswaardige inkom stenverhogingen om het duurder wordende levensonderhoud te be kostigen. Met een onverantwoorde toename van de bevolkingsgroei zal de maatschappij nog verder verhar den en verschralen. Hopelijk zal in de kabinetsformatie daar ruime aandacht aan worden gegeven, om tot een duidelijk maar vooral eer lijk en betaalbaar beleid te komen, en ook niet het braafste jongetje in de Europese klas te willen zijn. Thon Bastiaansen, Terneuzen Een alarmerend rapport over PFAS uit 2015 (krant, 6 november) ver dween 'in een lade' in het Provin ciehuis. 2015.... lades... Dus niks digitaal opgeslagen? Geen tref woord in een databank? Asje menou. Ruud Jobse, Koudekerke PFAS (8) Het verbaast mij niet dat de ene deskundige de bloedonderzoeken doet, de andere zeehonden telt, terwijl een derde niet op het idee komt dat een tekort aan geboorten wordt aangevuld door immigratie van elders. Langs elkaar werken schijnt ook hier mode te zijn. Mijn ervaring met het strand bij Ritthem is: 15 tot 20 jaar geleden verzamelde ik kokkels. Ook een handkokkelvisser was daar ac tief. Op een dag waren twee kok kelschepen er aan het vis sen. Hierna was de opbrengst van mijn verzamelen geslonken tot klein spul. De handkokkelaar heb ik niet meer gezien. Ook de door mij geliefde zeekraal was gemini maliseerd. Te goeder trouw zocht ik de oorzaak bij winterstormen. Gedachtig de jongste berichten weet ik evenals onze 'bovendanen' dat een andere oorzaak floreerde bij achterwege blijven van ade quate maatregelen. Kees Baan, Middelburg Maar een klein gedeelte van de mensen in Zeeland wil het slaver nijverleden (krant, 4 november) onder de aandacht brengen. Is dat angst, luiheid, ontkenning of nar cisme? Wat beweegt een Zeeuw om vooral maar niet naar het ver leden te kijken, terwijl de Zeeuw toch redelijk conservatief is. Je ziet het ook met de gedachten over asielzoekers. Men kijkt niet om en ziet niet dat wel een erg groot per centage afstamt van asielzoe kers. Lieve Zeeuw, leer van de ge schiedenis. Van ontkennen, of on der het tapijt vegen is nog nooit ie mand beter geworden. Het verle den is geen last als je er iets posi tiefs mee doet. Emiel Mostert, Oostburg DONDERDAG 18 NOVEMBER 2021 GO Deze krant wil een podium zijn voor opinies in en over Zeeland. Personen en organisaties die in een betoog van maximaal 600 woorden willen reflec teren op het nieuws of actuele ontwik kelingen in de provincie kunnen een mail sturen naar opinie@pzc.nl. Plaat sing is niet gegarandeerd. Daarom is het goed de contoure van een opinie stuk van tevoren door te spreken met de redactie via Ernst Jan Rozendaal, e.rozendaal@pzc.nl. Wethouder Chris Maas. foto dirk jan GJELTEMA - Virgil van Dijk, na plaatsing van Oranje voor het WK - Emiel Mostert, Oostburg Stuur uw lezersbrief (max. 150 woorden) naar: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Vermelding van naam en adres is verplicht, zonder plaatsen we de brief niet. - A. J. Derksen, Kapelle - Jaap den Hollander, Haamstede Ajax Zwarte Piet Deltaweg Hugo de Jonge Coronavirus (77) Formatie (5) PFAS (7) Slavernijverleden c c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38