J Veere voert strijd tegen illegale verhuur op Twee supermarkten samen in pand Woontrend Buiten de Veste krantenbezorgen.nl 7 Kom ons team versterken bij jou in de buurt! Interesse? Meld je aan! mms Veere voert de strijd tegen de illegale verhuur op. „Volgend jaar zijn we op stoom en krijgen we tientallen woningen terug." Volgend jaar krijgen we flink wat huizen terug, zo zegt wethouder Adri Roelse (DTV, handhaving). Voorzichtig hoopt de Veerse be stuurder op zeker twintig wonin gen die nu nog illegaal verhuurd worden aan toeristen. ,,En wie weet, misschien wel meer." Hij is ervan overtuigd dat een aantal eigenaren van die wonin gen in 2022 stopt met verhuur en kiest voor verkoop, omdat illegale verhuur niet meer wordt getole reerd. Het stoppen van de illegale ver huur van woningen aan toeristen is een van de speerpunten van het college van Veere. ,,Tot 2019 werd er weinig aan gedaan." Het ziet dat de recreatieve druk groot is en dat die illegale verhuur voor overlast zorgt. Volgens de wethouder krijgt de gemeente vele tientallen mel dingen over illegale verhuur. ,,Want die huurders hebben een ander leefritme dan hun buren die daar legaal wonen en zo rond een uur of elf 's avonds rustig willen gaan slapen." Jarenlang gedoogd De illegale verhuur in Veere is een groot probleem. ,,Ik word er op straat ook op aangesproken. Want die verhuur drijft ook de prijzen van de woningen op, waardoor het voor onze inwoners steeds moei lijker wordt iets te kopen." Die verhuur werd jarenlang ge tolereerd. Er werd alleen maar in gegrepen als er klachten waren. Dat is niet makkelijk, want de gemeente moet be- Er staan al bordjes met 'Te Koop' in tuinen, omdat wordt opgetreden tegen illegale verhuur wijzen dat er sprake is van iets ille gaals. Uit een rapport van de Re kenkamer blijkt dat eigenaren soms heel vindingrijk zijn om te voorkomen dat de gemeente dat kan bewijzen. Controleurs moe ten soms veertig keer een bezoek brengen voor een zaak rond is. Extra mensen De aanpak van de illegale verhuur wordt momenteel flink opge voerd. Dat kan omdat de gemeente extra mensen heeft aangesteld die zich nu continu bezighouden met dat probleem. Zo worden nu alle woningen in Domburg, Veere en Zoutelande in kaart gebracht waar officieel niemand woont. Vervol gens wordt gekeken ofze verhuurd mogen worden en of er daadwer kelijk verhuur plaatsvindt. Dat ge beurt zowel ter plekke als online. Roelse benadrukt dat de andere kernen ook aan de beurt komen. ,,We doen eerst deze drie, daarna volgen Oostkapelle, Westkapelle en Vrouwenpolder. Vervolgens de dorpen in het 'binnenland'." Geen rechten Zodra duidelijk is dat een woning illegaal wordt verhuurd, wordt er contact opgenomen met de eige naar en krijgt hij ofzij te horen dat er direct gestopt moet worden. Zo niet dan start de gemeente een procedure. En Roelse maakt dui delijk dat in heel veel gevallen zo'n procedure is te winnen. Zeker als het gaat om huizen die na 2012 zijn gebouwd. ,,Vanaf die datum geldt de huisvestingsveror dening voor woningen in de ker nen. Ook al is er jarenlang ge doogd, wij staan in ons recht om te eisen dat er wordt gestopt. Je bouwt namelijk geen rechten op als je iets illegaals doet." Hij geeft ook aan dat hij nu al bordjes met 'Te Koop' in tuinen ziet staan van woningen die ver kocht worden omdat er wordt op getreden tegen illegale verhuur. ,,Nog niet veel, maar er staan er al." Hij noemt dat al een belangrijk signaal. ,,En volgend jaar zijn we op stoom, dan volgen er meer. Veel meer." De supermarkten Aldi en Jumbo hopen in de loop van volgend jaar filialen te openen in het voormalige pand van Woontrend aan de Duinstraat in Koudekerke. Voor Aldi wordt Koudekerke de eerste vestiging op Walcheren buiten de steden Middelburg en Vlissingen. Jumbo zit al sinds begin jaren ne gentig in Koudekerke op een ter rein aan de Badhuisstraat. De eige naar, de familie Vader, is al langere tijd op zoek naar een nieuw onder komen. Op de huidige locatie is niet veel parkeerruimte en is ook de aanvoer van producten met grote vrachtwagens daar niet eenvoudig. ,,We zijn uit onze jas gegroeid." Elkaar gevonden De beide partijen hebben elkaar ge vonden in hun zoektocht naar een nieuwe locatie. Gisteren maakte de vastgoedtak van Aldi bekend dat de omgevingsvergunning voor de nieuwe Aldi supermarkt in Koude- kerke onherroepelijk is. Naast de Aldi supermarkt zal Jumbo zo'n 1800 vierkante meter gaan huren voor de realisatie van een nieuwe Jumbo. Arjen Vader, mede-eigenaar van de Jumbo Koudekerke, laat weten dat nog niet alle vergunningen bin nen zijn voor de verhuizing. Hij kan dan ook nog niet aangeven wan neer precies het bedrijf overgaat van het centrum van Koudekerke naar de Duinstraat. Ook moeten er volgens hem nog precieze afspra ken met Aldi worden gemaakt over de inrichting van het pand, waar tot een paar jaar terug Woontrend zat. Hij moet ook nog afspraken maken met een aannemer, omdat het pand van Woontrend aangepast moet worden. Wel vertelde hij dat als al les lukt, zijn bedrijf daar volgend jaar meer ruimte krijgt voor het aanbieden van goederen en dat het parkeren voor klanten en leveran ciers daar makkelijker wordt. Prima verdienste per vier weken Startpremie 200,- na drie maanden Gratis deze krant lezen Bezorgen van ma. t/m vrij. voor 07.00 uur, zat. voor 08.00 uur Alleen zaterdag bezorgen? Dat kan ook! Alle leeftijden maar tenminste 15 jaar gem. Veere WA DONDERDAG 18 NOVEMBER 2021 Buiten de Veste is een van de plekken in Veere waar veel iiiegaai verhuurd wordt. foto: dirkjan gjeltema 'Het werd jarenlang gedoogd, maar we eisen dat het stopt' Emiie Caion Domburg - Wethouder Adri Roelse KOUDEKERKE Twee supermarkten trekken in 2022 in voormalige pand van Woontrend aan de Duinstraat in Koudekerke. Het voormalig pand van Woontrend. foto dirk-jan gjeltema - Emile Calon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35