s? In de trein gevonden GGD begint morgen met de boosterprik Gevangenen drie dagen in cel tijdens zoekactie Oliebol 2 Margreet draagt niets anders dan pyjamabroeken. Ze hoeft de deur niet uit, want sinds maart vorig jaar werkt ze altijd thuis. Net als Sharida en John. CORONAMAATREGELEN MARGREET, Commentaar Wanneer ze de hand weten te leggen op vertrouwelijke informatie, houden journalisten hun bronnen voor zich. Om van het gezeur van nieuwsgierige Aagjes af te zijn - iedereen is natuurlijk benieuwd hoe een Miljoenennota of een geheim rapport op hun bureau belandt - is een veelgebruikte verklaring: „Gevonden in de trein." Alsof zoiets ooit gebeurt. Maar in het huidige formatieproces gebeuren dingen die niemand voor mogelijk had gehouden. Eerst was er Kajsa Ol- longren, de eerste informateur van D66-huize, die gehaast het Binnenhof op struinde met een A4'tje onder haar arm waarop duidelijk leesbaar was: 'Positie Omtzigt, functie elders'. Zo'n onwaarschijnlijke blunder, tegen alle gebruikelijke zorgvuldig heid in, dat je bijna ging denken dat ze het expres deed. Want moedwil en misverstand liggen dicht bij elkaar. Dat bleek een paar maanden later toen, weer vanuit de D66-hoek, het verhaal ging dat de toenmalige informateur Johan Remkes een glaasje op had tijdens de onderhandelingen. Een melig geintje dat voor waar werd aangezien? Een opzetje om de VVD'er te beschadigen? Nu is er een stuk uitgelekt dat CDA en VVD schreven als opzetje voor een regeerakkoord. Hoe? ChristenUnie-voorman Gert-Jan Segers liet het drie weken geleden in de trein liggen en een reiziger bracht het naar de Volkskrant. Domheid of opzet? En wat is eigenlijk erger? Deze formatie is een klucht zonder weerga. Een melig geintje dat voor waar werd aangezien? Het RIVM stuurt vanaf vandaag de eerste uitnodigingen. Wie de brief heeft gekregen, kan de Landelijke Vaccinatie Afsprakenlijn bellen om een afspraak te maken. De 'derde' prik wordt op elf plaatsen in Zee land gegeven. ,,Iedereen die in aanmerking komt voor een boostervaccinatie, krijgt een mRNA-vaccin van Mo- derna of BioNTech/Pfizer. Dit is af hankelijk van de beschikbaarheid op de locaties en er is geen vrije ALMANAK Omdat haar broer in Souburg op school zit, komt de Vlissingse Esra (3) tweemaal daags door Souburg. Zij en haar moeder passeren dan altijd de oliebollenkraam, in het hart van het dorp. 'Mag ik er een?', vraagt ze stee vast, gevolgd door een reeks on keuze in. Kreeg iemand eerder Jans sen of AstraZeneca? Ook dan wordt de booster een van deze twee mRNA-vaccins", aldus de GGD. Eerder konden mensen met een ernstige afweerstoornis een boos- terprik krijgen op uitnodiging van Zorgpersoneel en 80-plussers krijgen vaccinatie aangeboden hun medisch specialist. Op de site ggdzeelandprikt.nl zijn alle priklo- caties en tijden te vinden. Vanaf volgende week is het ook mogelijk om de eerste of tweede prik te ha len op één van de vaste vaccinatie locaties. weerstaanbaar diepe alsjebliefts. Koppie schuin, u kent het wel. Vooruit, zei haar moeder on langs en parkeerde de auto. In de kraam tilde ze haar dochter ter hoogte van de toonbank, zo dat zij haar langgekoesterde be stelling kon plaatsen. ,,Een oli fant met poeder suikerpoeder!" Open dag van de HZ gaat door Studie naar kabel Westerschelde SLUIS Jaap Butter stapt over naar de PvdA In de kledingkast van Margreet Wi gard (54) uit Middelburg hangen inmiddels tien a twaalf pyjama broeken. ,,Ik heb ze altijd aan. Zo'n broek zit gewoon lekker, en het valt niemand op. Naar kantoor draag je toch altijd die net-iets-te-strakke spijkerbroek. Dat zit ongemakke lijk." Ze lacht. ,,Als ik weer op kan toor zou moeten werken, heb ik een Achteraf gezien, snap ik niet hoe ik me heb kunnen concentreren op kantoor hele nieuwe garderobe nodig." Sinds deze week moeten we er alle maal weer aan geloven: thuiswer ken is de norm, zo luidt het drin gende advies van de overheid. En dat terwijl we nét weer een beetje gewend waren aan het werken op kantoor. Productiever Als administratief ondersteuner voor de gemeente Vlissingen heeft Margreet geen reden om naar het stadskantoor te gaan. ,,Ik ben er sinds maart 2020 niet meer ge weest. Ik kan me ook eigenlijk niet meer voorstellen hoe het is om daar te werken. Mijn werk is heel solis tisch. Ik heb alleen een computer nodig. Achteraf gezien, snap ik niet hoe ik me heb kunnen concentre ren op kantoor. Je wordt zo vaak af geleid, omdat je met meerdere Gedetineerden van de Penitenti aire Inrichting Torentijd in Mid delburg zijn drie dagen hun cel niet uit geweest, omdat er binnen een grote zoekactie plaatsvond. Drie te lefoons zijn in beslag genomen. Tijdens de zogeheten spitactie doorzocht het personeel alle 177 cellen. De medewerkers gingen op zoek naar verboden voorwer pen en controleerden alles, van kleding tot rubbers van koelkas ten. Ook gemeenschappelijke ruimtes zoals werkzalen en re creatiezalen werden doorzocht. De gevangenen mochten niet luchten of sporten. ,,We houden dagelijks reguliere (cel)controles en af en toe grotere controles", zegt woordvoerder Robert Meijer. ,,Spitacties als deze komen niet vaak voor. Maar we hadden signalen dat er verbo den spullen waren. Met telefoons kunnen gedetineerden criminele activiteiten voortzetten." Isoleercel Twee telefoons werden gevonden in een gemeenschappelijke ruimte. De andere lag in een cel. De gedetineerde bij wie een tele foon werd gevonden, moet nu veertien dagen in de isoleercel verblijven. De zoekactie is gistermiddag af gerond. donderdag 18 november 2021 De GGD Zeeland begint morgen met het geven van 'boostervac cinaties' aan 80-plussers. Ook de bewoners van zorginstellin gen en zorgmedewerkers krij gen een boostervaccinatie aan geboden. Theo Giele Goes Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De Open Dag van de HZ mag doorgaan, omdat het een onderwijsactivi teit is. Om drukte in de gebouwen in Vlissingen en Middelburg te sprei den, gaat het opleidings instituut werken met twee tijdssloten. Belang stellenden wordt ge vraagd om met maximaal één extra persoon te komen en een mond kapje te dragen bij ver plaatsingen in de gebou wen. De Open Dag is za terdag 27 november tus sen 09.30 en 15.30 uur. Alle voltijd- en deel tijdopleidingen geven voorlichting. Meer infor matie op hz.nl/opendag. MIDDELBURG Havenbedrijf North Sea Port krijgt 50.000 euro van de provincie om een haalbaarheidsonderzoek te doen naar de aanleg van een elektriciteitska bel door de Wester schelde. Die is nodig om de industrie in de Kanaal zone te voorzien van stroom van windparken op zee. Een vergelijkbaar bedrag gaat naar drie an dere onderzoeken: naar het jaarrond telen van zilte groenten, naar het opruimen van metaal uit bodemas en naar het ge bruik van restafval voor het maken van snacks. Er waren zeven subsidie aanvragen, drie zijn afge wezen. Jaap Butter maakt in Sluis de overstap van GroenLinks naar de PvdA. Butter was frac tievolger en lid van de commissies Ruimte/Al gemeen Bestuur en Sa menleving/Middelen. Volgens Butter is een krachtenbundeling op de linkerflank van de po litiek noodzakelijk. PvdA en GroenLinks waren in gesprek over een ge meenschappelijke kies lijst richting de verkie zingen van volgend jaar, maar dat is op niets uit gelopen. Butter denkt dat de PvdA de meest aangewezen partij is voor een linkse koers. Zij werken Margreet Wigard werkt altijd thuis en draagt altijd een pyjama broek. ,,Het is zalig." foto dirk-jan gjeltema Cornelleke Blok Middelburg - Margreet Wigard Eldridge Pentury Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30