Ouwe viezerd i Cel geëist tegen stel voor misbruiken van gehandicapte vrouw 2 WILLEM VAN DAM 6E&OORTE6OUF Column We hebben Hem al een paar weken geleden be steld; op pakjesavond komt Hij ons hoogst persoonlijk met een bezoek vereren. Als het virus tenminste meezit. Zolang dat rondspookt, is tenslotte niets zeker. Eerlijk gezegd, vrees ik het ergste. Want Hij behoort beslist tot de risicogroep. De schattingen over zijn leeftijd lopen uiteen. Sommigen houden het erop dat Hij al meer dan 1700 jaar oud is. Anderen schatten hem jonger, ge zien de kwiekheid waarmee Hij zich over de daken beweegt. Weer anderen twijfelen aan zijn bestaan of hebben ronduit een hekel aan hem. (sprookjes)boekje Ik bak ze bruiner van Gerard Reve? Nee? Dan lees ik een stukje voor: 'Die jongen moest niets van Sint-Ni- colaas hebben, omdat Sint-Nicolaas zo oud en dik en helemaal kaal op zijn hoofd was, met allemaal kleine schilfertjes, en die jongen zei dus te gen Sint-Nicolaas: 'Ga weg, ouwe viezerd! Je bestaat niet eens echt! Van mij kan je de pot op'. Toen kakte Sint-Nicolaas dus uit zijn reet een dikke drol en die drol viel in dui zelingwekkende vaart recht door de schoorsteen naar beneden, precies in de schoen van die stoute, on gehoorzame deugniet.' obstinate kereltjes komt er bij de Van Dammen niet in. Wij voeren op pakjesavond een streng deur beleid. Alleen kinderen die nog heilig in Hem geloven, worden toegelaten. Ten bewijze dat ze Het Geloof niet verloren zijn, dienen zij een mooie tekening voor Sint Piet mee te brengen. tot onze woning als zijn corona- check een groen vinkje vertoont én indien Hij een mondkapje over zijn baard heeft gesnoerd. Als Hij komt, hè. Als. Voor het geval de ge mijterde schijterd niet verschijnt, ben ik voor alle zekerheid al vast op zoek gegaan naar een mooi ge schenk voor mezelf: een dun- drukje van Reve. Wij voeren op pakjesavond een streng deurbeleid DE STELLING Vandaag: Ik vind dat thuiswerken prima Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Vierde verdachte drugslab opgepakt Overleg over varend ontgassen ZEVENHUIZEN Man aangereden op autoweg De officier van justitie vroeg in de Middelburgse rechtbank waarom H. geen drempel zag. ,,Hoe kun je als volwassen man seksuele hande lingen verrichten met een veel jon gere, gehandicapte vrouw?" H. re ageerde schuldbewust: ,,Ik had ver standig moeten zijn, want ik had het ook helemaal niet nodig. Ik ben al 72.'' Een soortgelijke vraag kreeg zijn partner, De W. ,,Waarom kruip je samen in bad met een kwetsbare, gehandicapte vrouw?'' De W. zag het probleem niet. ,,Ze zag mij als haar moeder'', zei ze over het slachtoffer. ,,Dan is het niet zo gek om samen in bad te gaan.'' Geloofsgemeenschap H. en De W. wonen in hetzelfde complex als het slachtoffer. Zij bo ven, de vrouw - onder begeleiding - beneden. Ze kregen in 2013 con tact met elkaar omdat ze tot de zelfde, strenge geloofsgemeen schap behoren. De drie konden het goed met elkaar vinden en de vriendschap werd steeds hechter. En intiemer, zo bleek in 2019. Door onenigheid over geld mocht het slachtoffer van haar fa milie geen contact meer hebben met H. en De W. en toen kwam aan het licht wat er nog meer speelde. Het slachtoffer vertelde dat ze tus sen 1 augustus 2013 tot en met 10 juli 2019 meerdere keren was mis bruikt en verkracht door H. en dat ze ook seksueel was misbruikt door De W. Bang H. gaf gisteren toe dat hij seks had met het slachtoffer, maar dat alles gebeurde met wederzijds goedvin den. En alleen in 2019, niet in de ja ren daarvoor. ,,Er was nooit sprake van dwang. Ik zei dat het niet goed is wat we deden, maar ze wilde het toch. En als ik het niet deed, zou ze het tegen mijn vrouw vertellen. Daar was ik bang voor'', zei H, die klusjes deed voor het slachtoffer. De W. werd onder meer verwe ten dat ze het slachtoffer op intieme plekken had gestreeld toen ze sa men in bad zaten, maar dat ont kende de vrouw. ,,Ik heb één keer per ongeluk haar borsten aange raakt, maar dat gebeurde tijdens een knuffel. Dat deden we graag.'' H. en De W. omschreven het slachtoffer als iemand die heel goed voor zichzelf kan opkomen. ,,Zij be paalde wanneer ik langs moest ko men'', vertelde H. En De W. zei: ,,Ze kon van zich aftrappen en heel goed verweren. Als iets niet gebeurde zo als zij het wilde, dreigde ze met zelfmoord.'' Kwetsbaar Dat beeld stond haaks op wat advo caat Jos de Kerf over het afwezige slachtoffer vertelde. De raadsman zei dat hij een foto had willen mee nemen om te laten zien dat zijn cliënte wel degelijk beperkingen heeft en daardoor kwetsbaar is. Wolven in schaapskleding, zo zie ik jullie. Waarom mijn zusje? Waarom? De zus van het slachtoffer las een slachtofferverklaring voor en noemde haar zusje een strijdertje, omdat zij al meerdere hartinfarcten overwon. Ze keek het Goese stel af en toe recht in de ogen. ,,Mijn ver trouwen in jullie is weg. Wolven in schaapskleding, zo zie ik jullie. Waarom mijn zusje? Waarom?'' De officier van justitie sprak van 'een treurige zaak' en maakte korte metten met de verklaringen van de verdachten. ,,Die slaan nergens op.'' Ze eiste tegen zowel H. als De W. een celstraf van achttien maanden, waarvan zes voorwaardelijk. Ook vindt ze dat er schadeclaims be taald moeten worden van 12.500 euro (H.) en 1250 euro (De W.). donderdag 18 november 2021 Kent u dat jongetje uit het Dit soort door Reve beschreven De Sint zelf krijgt alleen toegang Reageer op pzc.nl Gisteren: Er is geen betere plek op aarde dan Zeeland 1939 reacties mux LEWEDORP De politie heeft maandag de vierde verdachte in het onderzoek naar het drugslab in Lewedorp op gepakt. Het gaat om een 27-jarige man uit Etten- Leur. De man werd twee weken geleden herkend toen er beelden van hem werd getoond in het pro gramma Opsporing Ver zocht. De politie was ge tipt over het drugslab dat ze op 16 september aan troffen in een schuur aan de Damstraat in Lewe- dorp. Tijdens de inval werden een man en een vrouw aangehouden. De derde verdachte, een 25- jarige Vlissinger, werd gearresteerd in Torentijd. DEN HAAG Formeel bestaat in Zee land een verbod op het varend ontgassen van binnenvaarttankers. In de praktijk gaat het verbod in Nederland pas in als daarover een Europees verdrag is geratificeerd. Dat duurt nog twee jaar. Deze week heeft gede puteerde Dick van der Velde (foto) overlegd met minister Barbara Visser. ,,We willen als rijksover heid en provincies graag snel om tafel met het be drijfsleven om te kijken of we afspraken kunnen maken zodat zij vooruitlo pend op een landelijk ver bod al gebruik gaan maken van ontgassings- installaties", geeft hij aan. Een 20-jarige Goese- naar is gisterochtend vroeg aangereden door een auto op de N219 bij Zevenhuizen. De man liep op de autoweg. Het ongeluk gebeurde rond 04.45 uur. Voor het on geval werd ook een traumahelikopter opge roepen. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis overge bracht. De automobilist bleef ongedeerd, maar is wel flink geschrokken, zei politiewoordvoerster Maaike Claassen. Even na 07.30 uur werd de weg vrijgegeven. Waarom de man de weg op liep, is onduidelijk. J.H. (voorgrond) en P. de W. in de rechtbank in Middelburg. TEKENING NICOLE VAN DEN HOUT Het Openbaar Ministerie heeft gisteren achttien maanden cel, waarvan zes maanden voor waardelijk, geëist tegen J.H. (72) en P. de W. (65) uit Goes wegens seksueel misbruik van hun ge handicapte buurvrouw. Eldridge Pentury Middelburg - Zus van slachtoffer De rechtbank doet op 1 december uitspraak. HET 0EVOL0 VAN LOCK.BOWN AVONDKLOK EN AB OSTERHAUS OP IEBERE ZENBER...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2