Angela Zijn stem brak toen hij met de kijker zijn diepste verdriet deelde 24 KIJKT TV Hij stond in zijn eentje eenzaam te zijn in die grote aankomsthal van Schiphol. Ogen strak gericht op de schuifdeuren. Het was te zien dat hij zich 's morgens met zorg had aange kleed. Nette broek, donker overhemd. In zijn ene hand een grote bos bloemen waarin roze en lila tinten overheersten, in de andere iets dat leek op een doos chocolaatjes. Alles moest perfect zijn als zij door de schuifdeuren kwam. Wat hij zich vast niet had bedacht toen hij zijn outfit samenstelde, wat hij zich waarschijnlijk op dat moment ook niet kon voorstellen, was dat hij midden in dat rumoe rige Schiphol in een paar zinnen zijn diepste pijn zou openbaren. Aan een toevallig langslopende presentator. Voor een tv-camera. Ongewenst kinderloos. Drie miskramen in 8,5 jaar tijd. Drie keer een levenloos kind, hün kind, geboren zien worden. De hoop op nog een baby was inmiddels min of meer vervlogen en nu zoch ten hij en zijn vrouw naar een andere, nuttige in vulling van het leven. Zij was in een burn-out terecht gekomen en kwam nu terug van Aruba waar ze haar moeder had bezocht. Zijn stem brak een paar keer ter wijl hij vertelde, de ogen donker van verdriet. En hoe is het met jou, vroeg Joris Linssen toen. Want natuurlijk was die pre sentator Joris Linssen, na tuurlijk was dit Hello Good bye. Wie anders krijgt mensen zo ver om op mis schien wel de lawaaiigste plek van het land hun hart te openen? Hij heeft vaak genoeg uitgelegd hoe hij te werk gaat. De geïnterviewde strak aan kijken, de rest van de wereld buitensluiten, een co con creëren waarin alleen zij tweeën bestaan. En natuurlijk oprechte belangstelling tonen, het begin van elk goed gesprek. Mijn zoon keek me beledigd aan. Hij had gelijk Klinkt eenvoudig, alsof iedereen het kan. Maar dat is natuurlijk niet zo. Voorbeelden te over in de tv-geschiedenis. Het voordeel daarvan is dat je als kijker de miniatuurtjes op Schiphol extra koestert. Ook na weet-ik-hoeveel afleveringen. De gesprek ken vervelen nooit. Of het nu een jonge vrouw be treft die haar geliefde komt ophalen, een uit Paki stan gevluchte moeder die staat te wachten om na 2,5 jaar haar zoontje in de armen te sluiten of de man met het verdrietige gezicht boven de roze bloemen. Een verdriet waar je je alles en tegelijk niks bij kunt voorstellen als je drie blakende kin deren op de wereld hebt gezet. Mijn 13-jarige zoon kwam op zijn gebruikelijke luidruchtige manier de woonkamer binnen, pre cies op het moment dat de man zijn vrouw ont waarde bij de schuifdeuren. Nog snel vertrouwde hij Linssen toe dat ze hun eerste kindje Sammie hadden genoemd. Mijn zoon kwetterde ondertussen over school, voetbal, Fortnite, gitaarles - ik weet het niet. Ik siste hem geïrriteerd toe dat hij stil moest zijn, om dat ik wilde horen wat de man en vrouw op tv te gen elkaar fluisterden. Mijn zoon keek me beledigd aan. Hij had gelijk. Ik had hem moeten knuffelen op dat moment. Conference afgeblazen André gast bij Linda FILM DUIK IN HET LEVEN VAN WERELDBEROEMDE ZANGERES Hoewel de hoofdpersoon in de film Aline heet, gaat de biografische speelfilm The Voice of Love onmiskenbaar over het leven van zangeres Céline Dion. Regisseur en hoofdrolspeler Valérie Lemercier is gefascineerd door de Canadese superster en kon zich goed inleven. ,,Zij werd ook niet als een schoonheid gezien.'' lechts één keer heeft de Franse ac trice en filmmaak ster Valérie Lemer- cier (57) een optre den van Céline Dion bijgewoond. Het gebeurde vijfjaar geleden, toen zij al nadacht over een mogelijke speelfilm over het leven van de zan geres die als kindster al een feno meen was. Ze had toen niet de be hoefte om de Canadese wereldster in levende lijve te ontmoeten. ,,Er was een mogelijkheid voor een korte meet and greet. Maar wat had ik dan tegen haar moeten zeggen? Dat ik haar diep en intens bewonder? Het loonde de moeite niet. Op dat soort compli menten zit ze in deze fase van haar carrière echt niet te wachten.'' Lemercier ging vervolgens gestaag door met haar voorbereiding. Zij las vuistdikke in Canada verschenen boeken over het leven van de jonge Dion, over haar ouders en dertien broers en zussen, over haar huwelijk met haar veel oudere manager en haar strijd tegen ziektes, eenzaam heid en de tol van het succes. Toe stemming om de film te maken vond zij niet nodig. ,,Daarom heet de hoofdpersoon Aline, dat gaf mij meer vrijheid om het verhaal over Céline te vertellen. Ik kon me daarom ook artistieke vrijheden permitteren.'' Als voorbeeld noemt de regisseur het originele huwelijksaanzoek van haar ontdekker en manager René An- gélil, die 27 jaar ouder was. Bij Aline gebeurt dat op een idyllisch Italiaans pleintje waar ze een ijsje aangeboden krijgt. Bij haar eerste hap merkt zij dat er een verlovingsring in verbor gen zit. ,,Ik vond dat een heel roman tische scène. Ik zou als vrouw ook wel zo'n dergelijke geste kunnen waarderen. Maar ik vermoed dat het aanzoek in werkelijkheid wat traditi oneler gebeurde.'' Ook het bezwaar dat de moeder van Céline in het echt heeft tegen de relatie van haar dochter en de veel oudere aanbidder is in de film ver zonnen. In een casino leest zij de man, gespeeld door Sylvain Marcel, snoeihard de les en maant hem om met zijn vette tengels van haar doch ter af te blijven. ,,Ik weet dat zij via een brief bezwaarmaakte tegen de relatie. Maar dat is filmisch natuur lijk niet zo interessant. Ik vond die scheldpartij in het openbaar veel doeltreffender'', licht Lemercier toe op het filmfestival van Cannes, waar de film zijn wereldpremière beleefde. Voor het overige zit de filmbiogra fie vol met waarnemingen die wel hebben plaatsgevonden. Zoals de pe riode van Dion in Las Vegas, waar zij dagelijks meerdere keren optrad. Voor haar gezin kocht zij een im mense villa waar zijzelf niet eens de weg kende en herhaaldelijk ver dwaalde. Ook het feit dat zij - be halve voor haar optredens - veertien jaar haar huis op eigen houtje niet verliet, klopt volgens de filmmaak ster. ,,Ze durfde niet over straat, om dat zij zo beroemd was. Bovendien wilde zij constant voor haar gezin zorgen.'' Grappig is een gedroomde scène waarin Dion wel over straat loopt en twee Elvis-imitators haar advies over het gebruik van make-up geven om haar uiterlijk wat beter aan te passen als zij toch per se op de zangeres wil lijken. De zwaarste opgave voor Lemer- cier waren de zangnummers te ver tolken. Zij ging ver daarin. Zelfs als Aline op 5-jarige leeftijd optreedt is het bewerkte gezicht van de 50 jaar oudere actrice via computertechnie ken op het hoofd geplakt. De film maakster doet daar niet moeilijk over: ,,In het theater speel ik wel va ker kinderen na. Het is mijn speciali teit. Dus waarom zou ik dat in de film ook niet doen?'' Haar producen ten waren minder enthousiast, maar Lemercier hield voet bij stuk. Als compromis werd besloten dat er geen close-ups worden gebruikt. Gezien haar fascinatie voor de zan geres is duidelijk dat de regisseur zich verwant voelt met de echte Dion. ,,Zij werd door haar omgeving ook niet als een schoonheid gezien. Datzelfde geldt voor mij. Ik heb mensen op de filmset ronduit hardop horen zeggen dat ik lelijk ben. Ach, daar haal ik mijn schou ders over op. Net als Dion beschik ik over een gezonde dosis zelf spot. Ik heb er geen trauma aan overgehouden." De ring in een ijsje, dat vond ik een heel romantische scène DONDERDAG 18 NOVEMBER 2021 PC TV Guido Weijers heeft eigenhan dig de stekker uit de oudejaars conference voor RTL4 getrokken. De onzekerheid van de regelge ving rond het co ronavirus is voor de cabaretier de reden. De confe rence wordt ver vangen door De tv-kijker van het jaar, een quiz. TV André van Duin en Nikkie de Ja ger zijn te gast in het tweede sei zoen van inter viewprogramma Linda's Winter maand op SBS6. Guus Meeuwis, Jelka van Hou ten, Anita Witzier en Peter Panne- koek zijn er ook. Intens verwant met Ab Zagt The Voice of Love gaat vandaag in Nederland in première. - Valérie Lemercier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24