Franca Overtoom eerste vrouwelijke official in de eredivisie 22 Overtoom: ,,Hahaha, ja! Vorig jaar vlagde ik al een goede tweede seizoenshelft in de Keuken Kam pioen Divisie en dacht ik nog: het zou bijna jammer zijn als ik nü zou mogen debuteren in de eredi visie. Dit jaar zag het er goed uit, met volle stadions, maar nu zijn ze alsnog weer leeg. Jammer, maar dit is voor mij wel hét moment om mijn debuut te maken." ,,Ik kreeg al snel te horen dat mijn eredivisiedebuut er ook zou ko men als de competitie stilgelegd zou worden. Gelukkig maar." „Dinsdag was ik in Zeist met veel meer assistent-scheidsrechters die ook ooit deze stap gemaakt heb ben, die dezelfde sportieve ont wikkeling hebben doorgemaakt. Maar dat ik de eerste vrouw ben in de eredivisie, brengt wel veel teweeg. Maandag kreeg ik de blijde boodschap te horen van mijn coach en hoewel ik het al een beetje voelde aankomen, was het wel even onwerkelijk. Ik was echt sprakeloos en ook de tranen bleven niet uit." „Maandag heb ik direct mijn familie ingelicht. Dinsdag werden de aanstellingen naar buiten ge bracht en omdat ik mijn collega's nog niks had verteld, kreeg ik su- perveel felicitaties. Echt hartstikke leuk. Al moest ik ook meteen presteren en mijn test lopen. Ik had zo'n vol programma dat ik nog steeds niet alle felicitaties beant woord heb, haha." ,,Iedereen wil dat het goed gaat als er voor het eerst een vrouw vlagt in de eredivisie. Dit zegt dus wel dat ze bij de KNVB genoeg vertrouwen hebben in mijn kwaliteiten." ,,In de zomer heb ik met mijn coach afgesproken dat ik vóór de winterstop wil debuteren. Ik kreeg in functioneringsgesprekken al te horen dat ze tevreden waren over met name de tweede seizoenshelft van vorig seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Toen werd wel duidelijk dat we zouden gaan Franca Overtoom heeft de primeur te pakken: zij wordt de eerste vrouwelijke official in de geschiedenis van de eredivisie. De 29-jarige Overtoom, zus van oud-voetballer Willie, is aangesteld als assistent-scheidsrechter voor het duel tussen Go Ahead Eagles en FC Groningen, drie jaar na haar debuut in de Keuken Kampioen Divisie. toewerken naar een debuut in de eredivisie. Ik heb nu ook het gevoel dat ik er klaar voor ben." ,,Mijn taak is hetzelfde, dus ik moet doen wat ik altijd doe. Het enige dat anders is, is de VAR. Dat vraagt om een iets andere manier van werken." ,,Haha, misschien wel. Maar bij voetbal hoort publiek. De sfeer zal nu heel anders zijn." ,,Ik ben op dit moment relaxed, maar zondag is het misschien wel anders. Het wordt live uitgezon den, al is dat in de Keuken Kampi oen Divisie soms ook wel zo. Maar net zoals bij mijn debuut daar, zal het ook nu best even spannend zijn." ,,Als het goed gaat, komen er meer aanstellingen. Maar daarin zit, net als bij alle andere assistent- scheidsrechters, een logische opbouw. Je zult me nu nog niet elke week terugzien in de eredivi sie." Mercedes kan verhaal doen Djokovic op dreef tijdens Finals 49er-duo leidt na tweede dag WK DONDERDAG 18 NOVEMBER 2021 GO 'Heb gevoel dat ik er klaar voor ben' Tim Reedijk Rotterdam Heb jij weer. Krijg je je eerste eredivisieklus, zijn de stadions leeg... Heb je gevreesd dat de eredivi sie stilgelegd zou worden? Hoe bijzonder is dit? Hoe viert een assistent- scheidsrechter haar debuut in de eredivisie, eigenlijk? In hoeverre voelt deze aanstel ling als een bevestiging? Hoe lang heb je al het gevoel dat dit debuut in de maak is? G Franca Overtoom vorig seizoen in actie tijdens het eerste- divisieduel tussen FC Den Bosch en Jong FC Utrecht. FOTO PRO SHOTS Wat verwacht je van je debuut? In hoeverre is het anders dan een Keuken Kampioen Divisie-duel? Is het dan misschien toch wel lekker dat je geen schuimbek kende fans in je nek hebt Hoe spannend wordt het? Gaan we je vaker zien dit sei zoen in de eredivisie? FORMULE 1 Mercedes kan vandaag in een hoorzitting in Doha het protest toelichten dat het team heeft ingediend tegen de wedstrijdleiding bij de GP van Brazilië. Mercedes vecht het besluit aan van de stewards om een manoeu vre van Max Verstappen niet te bestraffen. In ronde 48 wilde Lewis Hamilton buite nom voorbij Verstappen en de koppositie overnemen, maar de Nederlander gaf niet die ruimte en dwong de Brit buiten de baan te rijden. De raceleiding zag geen aanleiding in te grijpen. De hoorzitting is bedoeld om te bepalen of Mercedes met recht het incident opnieuw kan laten beoordelen. TENNIS Novak Djokovic (foto) heeft bij de ATP Finals in Turijn ook zijn tweede partij rede lijk eenvoudig gewonnen. De Servische nummer 1 van de wereld won in twee sets van de Andrej Roeblev: 6-3 6-2. De 24-jarige Rus, de num mer 5 van de wereld, was niet opgewassen tegen het machtige spel van Djokovic, die wederom zeer sterk ser veerde en retourneerde. Hij sloeg 14 aces in de partij, die iets meer dan een uur duurde. Djokovic jaagt in Tu rijn op zijn zesde eindzege in de Finals. De Brit Came ron Norrie vervangt tijdens het eindejaarstoernooi de Griek Stefanos Tsitsipas, die zich gisteren met een arm- blessure afmeldde. ZEILEN Odile van Aanholt en Elise de Ruijter staan na de tweede dag van het WK in de 49erFX-klasse aan de leiding. Dankzij een derde, een tweede en een zevende plaats in de gisteren geva ren races klommen de Euro pees kampioenen van de vijfde naar de eerste plaats in het klassement. Van Aan holt en De Ruijter, een gele genheidsduo omdat hun vaste partners geblesseerd zijn, hebben vijf punten voorsprong op het Noorse koppel Naess-Renningen op het eerste mondiale toer nooi na de Spelen van Tokio. Bart Lambriex en Floris van de Werken staan bij de mannen op de vijfde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22