«I c Louis van Gaal gaat Oranje in twaalf atypische 20 Nu het Nederlands elftal zich heeft geplaatst voor het WK, rest er voor bondscoach en bond nog een jaar om dat toernooi voor te bereiden. Hoe gaat die periode tot de aftrap in Qatar er grofweg uitzien? Een routekaart tot november 2022, in vier delen. 'Ik stuur heel veel licht en liefde haar kant op' Kort Profs door zonder publiek De voetbalwedstrijden in de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie gaan de ko mende weken door zonder publiek. De eerstvolgende speelronden in het betaalde voetbal worden niet uitgesteld tot na 4 december als er mogelijk weer supporters welkom zijn in de stadions. Op verzoek van de clubs heeft de KNVB samen met de Eredivisie CV en de Keuken Kampioen Divisie uitvoerig onderzocht of het moge lijk is om wedstrijden te verplaatsen. Dat stuitte op teveel hindernissen. Argentinië zeker van WK Argentinië heeft zich met een 0-0 gelijk spel tegen rivaal Brazilië in San Juan verze kerd van deelname aan het WK in Qatar. Door de nederlaag van Chili bij Ecuador en van Uruguay bij Bolivia kan de ploeg van bondscoach Lionel Scaloni deelname niet meer mislopen. Bij Argentinië speelde Aja- cied Lisandro Martinez na rust, Antony mocht in de slotfase bij Brazilië meedoen. WK QATAR 2022 NEDERLANDS ELFTAL GP in Oss op 27 maart Servië komt naar het EK Federer is er nog lang niet Roger Federer denkt pas halverwege vol gend jaar zijn rentree te maken op de ten nisbaan. Deelname aan de Australian Open in januari sluit hij uit. Federer verklaarde tegenover Zwitserse media 'extreem ver rast' te zullen zijn als hij komende zomer op tijd fit is om deel te nemen aan Wimb ledon. Federer (40) is herstellende van meerdere knie-operaties. Quote van de dag 'Teamklimaat moet beter' De KNHB heeft een externe begeleider aangesteld die ervoor moet zorgen dat het teamklimaat bij het nationale vrouwen team verbetert. De hockeybond doet dat omdat internationals in een evaluatie heb ben aangegeven niet tevreden te zijn. „De groepscultuur, de onderlinge communica tie en het individuele welzijn van speel sters en staf zijn punten die verbeterd kun nen worden", aldus de bond. 2. Selectie 1. Planning Laten we een imaginair sprongetje maken in de tijd. Naar 18 november 2022, vandaag precies over een jaar. Louis van Gaal bereidt een oefen duel voor met Colombia. De bonds coach van het Nederlands elftal heeft vier dagen daarvoor zijn spe lers bij elkaar gekregen, in lijn met de FIFA-deadline van 14 november, de datum waarop clubs internatio nals moeten vrijgeven. Het betekent amper een week WK-voorbereiding, maar er is één gelukje: Oranje start het WK in één van de laatste poules. Dus heeft Van Gaal nog tijd voor één oefenduel, een luxe die lang niet al zijn colle- ga-bondscoaches hebben. Bewust is een Zuid-Amerikaanse tegen stander uitgekozen. Want oefenen tegen een ploeg van een ander con tinent wilde Van Gaal graag. Eerder in het jaar was dat nog niet gelukt. Zoals hierboven is beschreven, zo kan het gaan in de planning voor een goedbeschouwd onmogelijk getimed WK. In de kalender weg gemoffeld in november en decem ber, midden in het clubseizoen. En omdat de Europese club- toernooien zoals de Cham pions League toch 'gewoon' voor Kerstmis klaar willen zijn met hun poulefase, is de interlandperiode van oktober 2022 geschrapt. Zo weet Oranje nu al dat het aankomt op het tijdsblok maart tot en met september. Zeker is: in maart 2022 gaat Nederland twee oefeninterlands spelen tegen grote Europese landen. De categorie Spanje, Enge land, België. Eén uit en één thuis. In juni volgen vier groepsduels in de Nations League, waarvoor half decem ber wordt geloot. Oranje zit weer in de hoogste divisie, dus ook dat zal affiches op leveren met toptegenstanders. Die eerste vier duels staan op de kalen der tussen 2 en 14 juni 2022. En in september volgend de twee slot- rondes. Juni wordt daarmee de maand waarin ook al het zwaarte punt van de WK-voorbereiding zal gaan liggen. Met één of meer trai- ningsweken/trainingskampen, af hankelijk van wanneer spelers be schikbaar zijn na hun clubseizoen. Laatst vertelde Van Gaal dat de scoutingslijst voor Oranje 'van honderd man is terug gebracht naar veertig'. ,,Dat aantal was opgebouwd on der leiding van vorige bondscoaches'', legde hij uit. Veertig man, maar in de praktijk een stuk of dertig, die nu al grof weg steeds de voor selecties vormen. Van Gaal ver wacht niet dat zich nog veel nieuwe na men aandienen de komende tijd. De DONDERDAG 18 NOVEMBER 2021 GO VOETBAL VOETBAL MOTOCROSS Nederlandse crossfans kun nen wereldkam pioen MXGP Jeffrey Herlings (foto) op 27 maart van het volgend jaar in eigen land in ac tie zien. De Grote Prijs van Nederland op circuit De Witte Ruysheuvel in Oss is op die dag de vierde race in het WK. Het seizoen be gint op 20 febru- rari met de GP van Groot-Brit- tannië. De voor lopige WK-kalen- der telt twintig races. ZAALVOETBAL Een vol jaar van plannen, scouten en uitproberen De Nederlandse zaalvoetballers, onder leiding van bondscoach Max Tjaden (foto), nemen het begin vol gend jaar in de groepsfase van het EK in eigen land naast we reldkampioen Portugal en Oe kraïne op tegen Servië. Dat won gisteren in Minsk in de play-offs met 3-2 van Be larus na eerder thuis al met 3-1 te hebben ge wonnen. Het EK begint op 19 ja nuari. TENNIS HOCKEY - Tennisster Naomi Osaka over haar collega Peng Shuai, die van de aardbodem lijkt verdwenen. Maarten Wijffels F Vreugde bij de Oranje-spelers als Memphis (l) de beslissende 2-0 tegen Noor wegen heeft ge maakt. FOTO PIM RAS Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20