1,5 jaar thuis. Zalig! Langere kerstvakantie basisschool remt besmetting onder kinderen JOL Mamahonger slaat toe door coronapandemie Walcheren Moeders veel meer thuis en dat blijkt goed voor de borstvoeding Misschien toch geen vuurwerkverbod dit jaar Kans bestaat dat het kabinet toch de teugels laat vieren Margreet Wigard uit Middelburg werkt dankzij corona al 1,5 jaar vanuit huis. Eigenlijk altijd in een pyjamabroek. ,,Het is zalig. Van mij mag het altijd zo blijven." Maar niet elke thuiswerker zit daar van harte. Nu onder kinderen het aantal coronabesmettingen snel oploopt, moet het kabinet de kerstvakantie verlengen, stellen corona-experts. Vaccinatie ligt véél gevoeliger. Coronadeskundigen zijn bezorgd over het hoge aantal coronabesmet tingen onder kinderen van 5 tot 14 jaar. Afgelopen week waren er in de leeftijd tussen 5 en 9 jaar bijna 9500 coronagevallen, bleek dinsdag uit de nieuwe RIVM-weekcijfers. Dat is een stijging van 85 procent. Bij kinderen boven de 10 jaar steeg het aantal coronagevallen met 76 pro cent. Liefst 120 scholen waren afge lopen periode een week dicht, aldus de Algemene Vereniging Schoollei ders. De helft van alle scholen stuurde klassen naar huis. ,,Het langer dichthouden van ba sisscholen is een effectieve manier om het virus onder controle te hou den", stelt immunoloog Ger Rij kers. „Kinderen zijn virus-fabriek jes en besmetten behalve elkaar ook volwassenen." Karoly Illy, OMT-lid voorzitter van de Nederlandse Ver eniging voor Kindergeneeskunde (NVK) 'verwacht dat deze vraag ko mende weken zeker door het OMT-besproken gaat worden'. Viroloog en OMT-lid Marion Koopmans stelt dat duidelijk is dat kinderen een behoorlijke bijdrage leveren aan de coronabesmettin gen. ,,Als we met het huidige pakket geen daling zouden zien, gaan we kijken wat er verder mogelijk is." Vorig jaar bleven de scholen na de kerstvakantie nog wekenlang dicht, er was toen wel online onderwijs. Kinderen zijn virusfabriekjes en besmetten ook volwassenen Een langere vakantie is niet onom streden. Het OMT en het kabinet willen koste wat het kost school- sluitingen en andere restricties in het onderwijs voorkomen. Met het snel oplopende aantal besmettingen onder kinderen groeit ook de roep om vaccinatie. Farmaceuten Pfizer en Moderna hebben vorige maand het Europees Medicijn Genootschap al goedkeu ring gevraagd voor hun kindervac- cin. Mogelijk krijgt ons land vol gende maand de eerste 42.000 do ses die voor kinderen kunnen wor den gebruikt. Tegelijk ligt vaccine ren van kinderen gevoelig. ,,Wij zijn geen voorstander", zegt bij voorbeeld kinderarts Illy namens de NVK. ,,5 tot 12 jarigen lopen nau- welings kans op ernstige Covid-19 of long covid. Vaccineren doe je en kel omdat volwassenen hun verant woordelijkheid niet namen, door niet voldoende afstand te houden of zich niet te laten vaccineren." Immunoloog Ger Rijkers is wél voor. ,,Inenten kan de verspreiding van corona absoluut remmen." Het kabinet is voorlopig terughoudend. Als de Belgische gezondheids raad een gunstig advies uitbrengt en de Europese medicijnwaakhond EMA goedkeuring verleent, zal Bel gië 'zo snel mogelijk' beginnen met het inenten van jonge kinderen. Het inenten van de leeftijdsgroep van 5 tot 11 jaar zal 'op vrijwillige basis' gebeuren, zo meldt Het Nieuwsblad. c P11 en ZEELAND 1 11°c Nieuwsmedia C P3 C P7 OZEELAND2 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Experts: scholen langer dicht Niels Klaassen en David Bremmer Rotterdam donderdag 18 november 2021 - Ger Rijkers, immunoloog Weeroverzicht lange termijn: C P20REGIO bndestem.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 160 BN DeStem is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? bndestem.nl/service/ bezorging i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1