'Dankzij overuren kan ik anderhalve maand vrij nemen' een obstakel 19 Hoeveel verdien je? Hoe dat komt? Ga naar SfjJSië www.intermediair.nl/nso INZET samenwerking moet opleveren zo dat iedereen weet wat-ie moet doen.'' En belangrijk om de sfeer onder ling goed te houden: ,,Als je je stoort aan gedrag van de ander, maak het dan niet persoonlijk." Vaak probeert men problemen in de samenwer king op te lossen door collega's indi vidueel aan te spreken, weet De Jong. Dat heeft niet het gewenste effect. ,,Een team is een levend organisme. Als we het organisme aanspreken en niet het individu, weet iedereen wat er van het team wordt verwacht, zonder dat iemand zich persoonlijk aangesproken voelt en kun je samen werken zonder dat er gemorrel ont staat.'' Als bijvoorbeeld een collega tij dens een online meeting duidelijk afgeleid is, spreek dan niet de per soon erop aan maar de hele groep ,,Zeg: Laten 'wij' onze aandacht er even bijhouden.'' Vind je dat er te veel gekletst wordt op kantoor? Spreek ook dan niemand persoonlijk aan. „Richt je op het hele team en spreek met elkaar afdat je aan het be gin van de werkdag eerst vijftien mi nuten bijkletst en daarna aan het werk gaat.'' Het verschil is gelukkig al iets kleiner. Maar voor precies hetzelFde werk verdienen vrouwen nog 2® altjjd 5% minder dan mannen. Zo bewjjst het nieuwe Nationaal Salaris Onderzoek van Intermediair i.s.m. - Business Universiteit Nyenrode. men. Dat is heel belangrijk om reke ning mee te houden als iedereen mee moet beslissen.'' Bijkletsen op kantoor Charissa Ket (30), e-commerce manager bij duurzaam jeansmerk Kings of Indigo ervaart veel hecht heid in het team door de lock- downs: ,,Ik werk in een team van vijftien mensen. We zijn eigenlijk een soort familie. We zijn vooral zorgzaam voor elkaar geweest tij dens corona. Met name voor colle ga's met familie in het buitenland was het belangrijk veel contact te houden en hen waar nodig een hart onder de riem te steken.'' Ket vindt het tijdens het thuiswer ken makkelijker gefocust te blijven, maar ervaart het tegelijk als heel prettig om op een vaste dag in de week met haar collega's samen te ko men op kantoor. ,,De ruimte voor persoonlijke interactie vind ik fijn. Meetings zijn nog steeds productief maar op een of andere manier zijn we over de dag genomen meer aan het praten dan toen we nog alleen thuis werkten.'' Wat haar opvalt is dat bij enkel thuiswerken zakelijk en persoonlijk contact duidelijker gescheiden zijn. ,,Hoe vind je weer de juiste balans tussen productiefzijn met elkaar en belangstelling tonen in collega's, bij de koffiemachine, gezamenlijke lunch ofvoorafgaand aan een verga dering?'' Duidelijke afspraken De Jong zag dat werkenden na lang thuiswerken opnieuw moes ten zoeken naar de juiste balans tussen persoonlijk contact en za kelijk contact. ,,Met elkaar bijklet sen is gezellig, maar niet produc tief.'' Lastig om iets van te zeggen, want voor je het weet word jij aan gewezen als 'zeikerd' die vindt dat mensen te veel praten. Ofhet contact met collega's nu online verloopt of in levenden lijve, volgens De Jong blijven de ingredi- enten voor een goede samenwerking hetzelfde: „Spreek duidelijk afwat de Stuur een mailtje! werk@dpgmedia.nl ,,Ik verdien per maand 1495 euro netto voor 20 uur in de week. Nu is het druk, dan werk ik 40 uur. De overuren laat ik in tijd uitbetalen. Dan kan ik van december tot halfjanuari vrij nemen, heerlijk. Als ik me laat betalen in geld, krijg ik mijn normale uurloon. Dat is geloof ik 17,35 euro bruto.'' ,,Ja, ik ben twee maanden terug overgestapt. Ik was baliemedewerker bij een groothandel en kreeg 1650 euro netto voor 40 uur. Nu werk ik per maand 80 uur minder voor maar 155 euro netto minder.'' ,,Het was een reden. We hebben een mooie cao, ik krijg als parttimer 28 vakantiedagen per jaar. Het is fysiek zwaar werk, maar daardoor hoefje in je vrije tijd niet naar de sportschool. En ik vind het leuk om in een mannenwereld te werken. Veel minder complex dan met vrouwen, je kunt zeggen waar het op staat. Ik heb even bij een bakker gewerkt. Toen merkte ik: de communicatie tussen vrouwen onderling is echt anders.'' ,,Ik mag cursussen volgen op kosten van de baas en de pensioenregeling is mooi. Omdat het fysiek zwaar is, mag je eerder stoppen met werken. Ik kan ook technisch tekenen, dus als mijn lijf het niet meer aankan, kan ik op kantoor verder. Dit werk is intensief, ik heb 's avonds spierpijn. Als je de vol gende dag nog klachten hebt, mag je thuisblijven.'' ,,Nee. Voor mij was dit al erg lekker.'' ,,Bij mijn vorige werkgever verkocht ik gereed schapskarren. Met mijn komst waren de verkoop cijfers toegenomen, dus wilde ik onderhandelen. Maar de firma groeide niet, dus dat kon niet.'' ,,Een collega op kantoor verdient hetzelfde als ik. Van de anderen weet ik niet. Ik heb het er weleens met mijn broer over gehad, die werkt hier ook, maar ik weet al niet eens meer wat hij verdient.'' GO DONDERDAG 18 NOVEMBER 2021 ii "hJ jt ip* Charissa Ket (links) en Corine Bok vinden thuiswerken allebei fijn, maar vinden het ook prettig om op een vaste dag in de week met collega's samen te komen op kantoor. fotos dingena mol Leeftijd: 36 Aantal werkzame uren per week: 20 Opleiding: mbo Functie: tekenaar Branche: techniek Aantal werknemers: 14 Volgens de Salariswijzer is het gemiddelde salaris voor haar functie voor 20 werkuren in de week 731 euro bruto. ,,Ik ga m'n baas zo nog een keer bedanken.'' Hoe zit het met jouw salaris? nationalevacaturebank.nl/salariswijzer Meedoen met deze rubriek? c Wat verdien je? c Blij mee? c Was geld de reden voor deze baan te kiezen? c Wat zijn je secundaire arbeidsvoorwaarden? c Heb je over je salaris onderhandeld? c Wel ooit geprobeerd? c Weet je wat je collega's verdienen? -Babette Rijkhoff Vandaag: Roos(36) werkt 20 uur in de week als technisch tekenaar en grondwerker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19