PONDERNEMER Crowdfunding en crypto in Week van de Ondernemer Klankbord van ondernemers trots op ondernemers DE WEEK VAN 'Heroes Run koppelt topsport aan een gezond bedrijf' deondernemer.nl IT-bedrijf Teamleader verbindt topsport aan gezonde bedrijfsvoering Met de Heroes Run wil IT-bedrijf Teamleader op een leuke, actieve en interactieve manier duidelijk maken hoe belangrijk gezondheid en gezond ondernemen zijn. Dit event vindt niet toevallig plaats op 19 november, de Dag van de Ondernemer. Na een geslaagde eerste editie waar ruim 700 ondernemers aan deelnamen, organiseert Teamleader de Heroes Run nu voor de tweede keer in Nederland en België. Met het evenement, dat duurt tot 22 november, mikt het IT-bedrijf dit jaar op ruim tweeduizend deelnemers. Het is niet alleen bedoeld om meer on dernemers aan het sporten te krijgen, maar ook de fysieke en mentale weer baarheid te versterken. Mentale weerbaarheid Deelnemers kunnen zich online in schrijven en krijgen een link naar een app die hen door het traject begeleidt, vertelt Kees Henniphof, chief marketing officer bij Teamleader. ,,Het werkt heel simpel. Je downloadt de app op je tele foon en daarin kun je je opgeven voor een wandeltocht van 2,5 of 5 km of een run van 5 of 10 km. Tijdens het lopen krijg je door ondernemende sporters en sportende ondernemers allerlei tips in je oortje. Die kunnen gaan over het lopen zelf, maar ook over jouw gezond heid als ondernemer of de gezondheid van je bedrijf." De tips zijn ingesproken door onder meer Floris Evers (hockey), Houda Loukili (kickboksen), Esther van Diepen (Mom in Balance), David van Bodegom (schrijver/arts), Floris Wouter- son (slaapperformance-coach) en Julian Jagtenberg (oprichter van Somnox). Versimpelde workflow Teamleader is bijna tien jaar geleden opgericht door drie studenten in Gent, waar het hoofdkantoor zich nog steeds bevindt. Het bedrijf levert via een SaaS- platform de producten Focus en Orbit, geeft Henniphof aan. ,,Wat deze produc ten doen is de processen rond verkopen, factureren en het organiseren van werk vereenvoudigen. Het zijn crm-systemen, maar je kunt er ook offertes in maken en projecten managen. Primair gericht op het vereenvoudigen van de workflow voor het mkb." Het optimaliseren van bedrijfsprestaties vormde de centrale gedachte. Om goed te kunnen presteren als ondernemer moet je in topvorm zijn, is het idee achter de Heroes Run. Hen- niphof: „Ondernemen is eigenlijk top sport. Toch zie je dat veel ondernemers zich daar niet naar gedragen. Daarom willen wij de vergelijking met topspor ters graag onder de aandacht brengen. Voor topsporters is hun lichaam hun bedrijf, daar moeten zij geld en prijzen mee verdienen. Dat lichaam moet dus gezond blijven. Dat geldt natuurlijk ook voor een bedrijf." O Programma vol ondernemers Stichting Ondernemersklank bord (OKB) is een bijzonder initiatief. Al ruim veertig jaar worden mkb-ondernemers kosteloos geholpen als ze met problemen aankloppen. Niet door ambtenaren, maar door oud-ondernemers met veel ervaring. Waardevolle hulp in deze lastige tijden. Het OKB-netwerk bestaat uit ge motiveerde adviseurs met onder nemerservaring en een professio nele kijk op zaken. Allemaal voor malige ondernemers, managers en specialisten met een specifiek vakgebied. Zij delen vrijwillig hun kennis en geven onpartijdig ad vies. Zelf doe ik dit al vele jaren in de regio Rotterdam. Wat ik daarbij duidelijk merk is dat de ongerustheid enorm is toegeno men sinds de meest recente RIVM-maatregelen. Ondernemers hebben tot op zekere hoogte be grip voor strenger coronabeleid, maar ze zijn ook onzeker over de toekomst, zeker nu de omzet van de feestdagen flink onder druk komt te staan. Moedeloosheid Als OKB-adviseur praat ik veel met ondernemers. Zij waarderen het om hun problemen met een oud-ondernemer te kunnen be spreken. Bij velen, zeker in de horeca- en evenementensector, maar ook bij hun toeleveranciers en bijvoorbeeld taxibedrijven, overheerst moedeloosheid. De coronacrisis heeft de vraag naar OKB-advies opgestuwd: van 2500 trajecten per jaar voordat de pandemie uitbrak naar zo'n 3500 trajecten vorig jaar. Ook in 2021 worden weer veel ondernemers geholpen die geen geld hebben voor betaalde adviesdiensten. In de praktijk zijn wij vaak de laat ste reddingsboei, na het eerst raadplegen van KVK of de ge meente. Ondernemers zijn vaak trots en zoeken pas in een te laat stadium hulp. Samen met andere instanties, waarmee wij heel goed samenwerken, roepen we hen op zich tijdig te melden. Wacht niet tot de deurwaarders naar je toe komen. Wij denken niet alleen mee, maar bellen ook echt met schuldeisers, helpen met procede ren of treffen betalingsregelingen. We gaan best ver in het helpen van ondernemers. Toekomststrategie Problemen kunnen heel divers zijn. Zo helpen we ondernemers die de Nederlandse taal niet goed machtig zijn, denken we mee over werving van personeel en finan ciering, hebben we contact met lokale wethouders over vergun ningen en adviseren we proactief over een solide toekomststrategie. Maar we trekken ook aan de bel als een ondernemer privé in de put zit door alle zakelijke stress. Het is dankbaar werk om bedrij ven weer op de rails te krijgen. Daar doe je het voor, zeker in deze moeilijke tijden. O pof (TeamJeader); „Jouw lichaam én jouw bedrijf moeten gazon volg ons op Heroes Run wil bedrijven uitdagen meer te bewegen Dit artikel kwam tot stand in samenwerking met Teamleader. Scan de QR-code of bezoek teamleader.nl In deze 24e Week van de Ondernemer wordt dagelijks live-radio gemaakt vanuit Hilversum door de redactie van De Onder nemer. Luister én kijk ook vandaag weer mee van 10 tot 12 uur, met ditmaal speciale aandacht voor de ondernemerswedstrijd Droomstart. De uitzending wordt vandaag geopend door Gijs Dalen Meurs, ceo van sharefunding- platform Eyevestor. Hij is betrokken bij Droomstart, een initiatief van De Onderne mer en As We Speak Podcasts. Dit project richt zich op ondernemers-in-spe met een gouden business-idee. Droomstart is er om hen het laatste zetje te geven daadwerkelijk te gaan ondernemen. Deelnemers krijgen begeleiding en coaching door experts uit het bedrijfsleven, plus media-aandacht voor het verkrijgen van startkapitaal. Onderdeel van het initiatief is een podcastserie over ondernemerschap, waarin de deelnemers op de voet worden gevolgd. Terugkerende items tijdens de uitzendingen zijn Oh Oh Den Haag met een telkens an dere ondernemer in de rol van 'minister' (ditmaal Martin Hersman), de thema's mobiliteit en innovatie met verslaggever Roland Tameling en een gesproken column van consumentenpsycholoog Patrick Wes- sels, ditmaal over de crypto-hype. Dit zijn de (studio)gasten van donderdag: naast Gijs Dalen Meurs (Eyevestor) komen ook Derrick Neleman (Neleman Wijnen), Barry van Ruiven (Seabass), Tony Johnson (Lemontree), Vincent Weijers (bol.com), Kees Henniphof (Teamleader) en Frank van Santen (Ondernemersklankbord). Scan de QR-code om de Week van de Ondernemer live mee te maken of be zoek voor het laatste nieuws de WvdO-website deondernemer.nl/wvdo OVER ONDERNEMERS HELPEN René Portielje is adviseur van OKB- team Rotterdam. Meer weten: ondernemersklankbord.nl Dit is een uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17