Een zak vol voordelige cadeaus? Éérst (f) Reclamefolder.nl checken! 11 w CORONA LERARENTEKORT EN SNEL OPLOPEND AANTAL BESMETTINGEN BRENGEN LESSEN IN GEVAAR Om klassen minder vaak naar huis te hoeven sturen, moeten leraren eerder een boosterprik kunnen krijgen. Dat bepleit de verening voor schoolleiders AVS. Door de coronacrisis en de al bestaande lerarente korten is het geen sine cure om de schooldeu ren open te houden. Voorzitter Petra van Haren van de Al gemene Vereniging Schoolleiders (AVS) ziet voor dit probleem meer dere oplossingen, waaronder een snelle extra vaccinatie voor onder- wijspersoneel.Van Haren: ,,Inmid- dels begint de vraag wel weer op tafel te komen of onderwijspersoneel voorrang moet krijgen bij het uitde len van de boosterprik. Dat is voort schrijdend inzicht en als corona ver der om zich heen grijpt, wordt het onvermijdelijk." Ook onderwijsbond AOb vindt dat de urgentie van aanvullende vaccina ties voor onderwijzers toeneemt. Voorzitter Tamar van Gelder: ,,De ge dachte aan een derde boosterprik komt wel steeds dichterbij. We wil len er voor zorgen dat het onderwijs zo goed mogelijk doorgang kan vin den, en leerlingen niet de dupe wor den van de situatie. We hebben im mers al te maken met een tekort aan leraren en de griep die rondwaart." Brandhaard Ouders met jonge kinderen klagen regelmatig dat hun kroost thuiszit, omdat medeleerlingen besmet zijn met corona. Ook de leraar is in zo'n brandhaard relatief vaak de klos blijkt uit RIVM-cijfers. Van alle posi tieve testuitslagen van mensen tus sen de 18 en 69 jaar is 5,6 procent werkzaam in het onderwijs of de kinderopvang. Van alle werkende Nederlanders heeft maar zo'n 3,4 procent in deze sector een baan. Jan-Willem Stegeman, directeur-be stuurder van SBO-school de Welle in Almelo, noemt het 'een uitstekend idee' om onderwijspersoneel voor rang te geven bij een boosterprik. ,,Want als wij de school niet meer open kunnen houden door een ge brek aan personeel, ontstaat er een kettingreactie in de maatschappij. En vooral in het speciaal onderwijs geldt dat het niet samengaat met het geven van thuisonderwijs. Ouders kunnen het niet en leerlingen ook niet. We hebben ook kinderen met gedrags problemen en die component speelt een steeds grotere rol in coronatijd. Daar moeten we op inspelen.'' Op dit moment merkt hij dat er af en toe kinderen en collega's besmet zijn. ,,Maar het is hier nog goed te doen. In Apeldoorn, 65 kilometer verderop, is het naar huis sturen van groepen echter aan de orde van de dag", aldus Stegeman. ,,Wat wij wel zien: het testen met voorrang voor le raren slibt dicht. Soms duurt het een dag voordat de uitslag er is, in plaats van enkele uren." Volgens Van Haren zijn er ook an dere wegen om de crisis goed te doorstaan. Zo moeten er volgens haar We hebben al een tekort aan leraren en ook nog de griep meer mensen instromen, en is het verstandig als er pas op de plaats wordt gemaakt met een groot over heidsprogramma om leerachterstan- den door corona weg te werken. Want het extra personeel wordt nu regelmatig ingezet om gaten in het rooster op te vullen. Minister Hugo de Jonge (Volksge zondheid) laat op voorhand weten niets te voelen voor een voorkeursbe handeling in het onderwijs: „Anders krijgen we weer wat we vorig jaar hadden toen we die schaarste aan vaccins hadden, namelijk dat er alle maal clubjes tussen gefrommeld moesten worden. Als iedereen voor in de bus wil, dan zit uiteindelijk ie dereen achteraan." Scan download de app! GO DONDERDAG 18 NOVEMBER 2021 Onderwijs wil voorrang bij uitdelen van boosterprik Edwin van der Aa Almelo Het is momenteel geen sinecure om de schooldeuren open te houden. foto hh - Tamar van Gelder, vakbond AOb Nieuwe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11