Doodschoppers van Carlo Heuvelman vandaag voor rechter II 9 boekje open over undercoveractie tegen hem Ik vond het raar, want dat ding woog niets Justitie heeft nog een hele kluif aan de puzzel rond de dood van de op Mallorca doodgeschopte vakantie ganger Carlo Heuvelman. Wie deed wat? Vandaag begint de rechtszaak. Ze waren met z'n dertienen op va kantie op Mallorca, een stel vrien den van 18 tot 20 jaar uit Hilver sum. Vijftien, als je twee andere bekenden in een hotel verderop meerekent. In de nacht van 13 op 14 juli kwam een deel van hen in aanraking met de groep van Carlo Heuvelman. En dat liep voor de 27-jarige Carlo uit Waddinxveen fataal af: na enkele dagen in coma te hebben gelegen kwam er een einde aan zijn leven. Voor een deel van de groep uit Hilversum zal het leven ook nooit meer hetzelfde zijn. Een dag na het drama smeerden de meesten hem halsoverkop naar Nederland, terwijl hun vlucht pas de 16de zou gaan. Uit de verklaringen blijkt dat ze simpelweg niet meer op het eiland wilden zijn en niet meer in het uitgaanscentrum zijn ge weest. Sommigen zeiden dat ze vanwege coronaregels eerder naar huis wilden. Voor zover bekend bleven er drie achter die wel op de reguliere vlucht stapten. Het duurde uiteindelijk 21 da gen voordat de eerste verdachte werd gepakt: Sanil B. De weken daarna kwam de ene na de andere verdachte in beeld. Steeds duide lijker werd wie zich gemengd hadden in die knokpartijen op de boulevard en werden de eerste contouren zichtbaar van hoe het in de rechtbank straks zou gaan: advocaat Peter Plasman nam al vast een voorschot door in de me dia te melden dat Carlo 'met zijn hoofd op de rand van een stoep viel' toen hij was geslagen, en dat het 'best zou kunnen dat hij daar aan is overleden'. Het kwam Plas man op veel kritiek te staan. Ruim vier maanden later heeft justitie acht verdachten in beeld, van wie er vijf al maanden in voorarrest zitten: Hein B. (18), Mees T. (18) en Sanil B. (19) zitten vast omdat zij er van worden ver dacht Carlo Heuvelman de fatale klappen en schoppen te hebben toegebracht. Daarnaast zitten nog twee mannen vast voor 'poging tot doodslag'. Het gaat dan om Kaan B. (18) en Daan van S. (18). Zij worden verdacht van poging tot doodslag op andere slachtoffers: een vriend van Carlo en een man uit Heerhugowaard. Stoel De man uit Heerhugowaard kende Carlo helemaal niet. Hij maakte deel uit van een andere groep die al eerder ruzie kreeg met de verdachten uit Hilversum, over een stoel in een café. Onder in vloed van drank en drugs volgden kleine en grote incidenten elkaar C Vier maanden na fatale mishandeling op Mallorca heeft justitie acht verdachten in beeld snel op. Sanil sloeg op tilt vanwege 'iets' met een vriend van Carlo. Die bemoeide zich daarmee en moest dat bekopen met fatale klappen. Maar van wie? Met alle genoemde personen zijn de lijsten van alle verdachten en slachtoffers nog niet compleet. Want er is nog Lucas O. (18). Ook hij wordt verdacht van poging doodslag maar zijn voorarrest werd al eerder geschorst. Justitie is wel verder gegaan met bewijs ver zamelen tegen hem. Verdachte nummer zeven en acht zijn Stan F. (18) en Lars van den H. (19), die 'slechts' worden verdacht van openlijke geweldpleging. Deze laatste twee zitten ook niet vast. In totaal zijn er tien slachtoffers van die avond. Naast Carlo, een vriend van Carlo en de man uit Heerhugowaard zijn er nog zeven personen die de 14de juli bij de twee grote incidenten verwon dingen opliepen, van een gebro ken neus tot blauwe plekken. litie verdachten niet bewegen tot een misdrijf dat ze anders niet ge pleegd zouden hebben. ,,Waarom werd geprobeerd mijn cliënt te be trekken in een mogelijke drugs deal of witwassen? Het ging toch om corruptie in de haven?" Het wantrouwen bij Joop M. te gen zijn buurman ebt weg als hij in september 2020 achter tralies verdwijnt en Bakker naast hem blijft wonen. ,,Als ik het doelwit was, zou met mijn arrestatie de operatie wel worden afgeblazen, dacht ik." Maar Peter Bakker zoekt door, nu via Joops partner. Hij pro beert haar te ondersteunen. Ook zijn er avonden waarop ze met fa milie het spel 30 Seconds spelen. Er wordt dan stevig geborreld. Waar Joop M. het meest kwaad over wordt, is dat Peter Bakker ook aanpapt met zijn 10-jarige zoontje. Bakker lijkt de ideale buurman die Peter vroeg me of ik wilde helpen tillen. een balletje met hem trapt, helpt met huiswerk, mee de hond uit laat en hem meeneemt naar de McDonald's. ,,Hij heeft ook mijn kwetsbare en jonge zoontje uitge hoord over mij. Ik ben niet haat dragend, neem deze politieman zelf niets kwalijk. Hij deed ook maar zijn werk", zegt M. ,,Maar ie mand heeft toestemming gegeven voor deze hele operatie. Wat heb ben ze verteld om die toestem ming te krijgen en onevenredig lang voort te zetten, zelfs als ik in de gevangenis zit? Ik denk dat er is gelogen." Avances Terwijl Joop M. in de cel zit, wordt in het contact tussen Peter Bakker en de partner van Joop M. een grens gepasseerd. Volgens bron nen zijn er avances gemaakt. ,,Dat heb ik ook uit de media verno- men", houdt M. zich op de vlakte. Ergens tijdens de operatie raakt Peter Bakker met zichzelf en het werk in de knoop. Zo erg, dat hij in april in de woning in Zevenberg- schen Hoek uit het leven stapt. Hij zwaait nog naar een buurvrouw, doet de gordijnen dicht en dan klinkt een knal. In de cel wordt Joop M. via zijn partner op de hoogte gebracht: ,,Ze belde me via Skype en heeft zo de beelden laten zien. De hele straat stond vol met politieauto's en een ambulance." Na de zelfdoding van Bakker ge beuren volgens Joop M. 'opmerke lijk dingen'. ,,Wat me opvalt, is dat de politie bij een tweede inval in ons huis de telefoon van mijn partner in beslag nam en alle ap- pjes tussen hem en haar heeft ge wist. Ook zijn er foto's uit de tele foon weg. Aantekeningen die zij had gemaakt in een agenda zijn er uit gescheurd en verdwenen." De undercoveroperatie heeft 'diepe sporen nagelaten' in het ge zin van Joop M. Zowel zijn zoon als zijn partner hebben psycholo gische hulp nodig. ,,Ze zijn in ons gezin gekropen, aan de keukenta fel gaan zitten. Het is te ver gegaan. Mijn zoontje heeft verlatingsangst. Ook mijn partner is nog niet de oude. Het viel ons op dat Peter Bakker er ook regelmatig slecht, asgrauw, uit zag. Hij moet zich al die tijd beroerd hebben gevoeld, anders kom je niet tot zo'n daad. Deze politieoperatie kent eigenlijk alleen maar verliezers." ZifxMrgAjk.nS'ieM 3 l\>A lol/ GO WOENSDAG 17 NOVEMBER 2021 Victor Schildkamp Lelystad - Joop M., verdachte Bij de arrestatie van Joop M. werd springstof gebruikt om de woning binnen te komen. FOTO HESSEL DE REE Joop M. in de rechtbank. tekening eric elich Jongeren op de plek waar Carlo Heuvelman zwaar werd mis handeld op 14 juli. FOTO VIDEOSTILL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 9