Nu meneer pastoor zelf ziek is weet ik weer waar de cijfertjes over gaan Spoedtest.nl mag na 'fraude' niet meer testen voor toegang Laatste week; 6 LINDA AKKERMANS In het begin van het nieuwe normaal stonden ze regelmatig in de krant. De gezichten van de mensen die in het ziekenhuis la gen te snakken naar adem, of die het hoekje al om waren gegaan omdat het virus zijn vernietigende werk had gedaan. Ik herinner me Henk en Mien, het oudere echtpaar uit Berlicum. In hun kisten werden ze door de straten van mijn geboortedorp gefietst zodat iedereen toch een laatste groet kon brengen. Of de 29-jarige Guus uit Beek en Donk, die overleed terwijl broer Bram het wel redde. Ik hield me destijds aan alle maatregelen uit respect voor deze mensen en omdat ik bang was dat zij die me lief zijn ook in het ziekenhuis zouden belanden. Elke dag stipt om 14.00 uur zat ik klaar voor de nieuwste RIVM-cij- fers, de besmettingscurves, de do denlijsten. Dik anderhalf jaar later kijk ik er amper nog naar. Murw gebeukt door die eindeloze stroom cijfers. Natuurlijk hou ik ook nu weer keurig afstand, was ik mondkapjes uit en laat ik me braaf testen als ik hoest als een zeehond, maar vooral omdat het nu eenmaal het beleid is. 'Jahaaa', snauw ik als ik een viro- loog hoor praten. Ik mopper op mensen die zich niet laten vacci neren en vind van alles van het zwabberende coronabeleid. Sla een troostende arm om mijn oud ste die deze week in tranen was omdat hij zich zo had verheugd op zijn eerste wedstrijd van het Ne derlands Elftal in een volle Kuip. Ik zeg tegen de eigenares van ons lievelingsrestaurant dat ik het zo vervelend voor haar vind dat ze om 20.00 uur al moet sluiten en hoop met de kapper mee dat hij mag blijven knippen. En toen hoorde ik gisteren dat pastoor John van de Laar op de ic ligt. 56 jaar jong is hij pas. In het begin van de pandemie was zijn Uden de brandhaard van het land. 34 uitvaarten in één maand. Zie kenzalvingen aan het bed van co ronapatiënten. Hun geloof deel ik niet, maar mocht corona Van de Laar fataal worden, dan weet ik wel zeker dat Petrus de hemel poort wijd voor 'm openzet. Want Van de Laar deed het allemaal en toonde zich een rots in de bran ding voor zijn parochianen, die nu dan ook massaal kaarsjes branden voor meneer pastoor. En dankzij John van de Laar denk ik weer aan de gezichten. Aan al dat stille verdriet. Om waar het in het leven echt om gaat. Petrus zet de hemelpoort wijd open als corona John van de Laar fataal wordt Op de honderd locaties van Spoedtest.nl kunnen nu geen af spraken meer worden gemaakt voor Testen voor Toegang. Vol gens het ministerie blijven er ge noeg andere aanbieders over. Directeur Emmelkamp van Spoedtest.nl betreurt 'de drasti sche beslissing van het ministe rie'. Hij ontkent dat zijn bedrijf valse vaccinatiebewijzen zou heb ben uitgegeven. ,,Wij hebben het volle vertrouwen in een goede af loop van dit onderzoek.'' Testbedrijven geven in principe geen vaccinatiebewijzen uit, al leen bewijzen van een corona- sneltest. Als die uitslag negatiefis, kan een klant een QR-code opha len in de CoronaCheck-app, die code geeft toegang tot onder meer horeca. De verdenking richt zich erop dat betrokkenen bij Spoed- test.nl misbruik hebben gemaakt van het systeem waarmee artsen handmatig vaccinaties kunnen re gistreren. Dat kan via een webpor tal dat is opgezet na eerdere pro blemen met de automatische re gistratie van coronavaccinaties. Soms kwamen de prikken die huisartsen zetten niet door in de CoronaCheck-app. Het webportal is alleen toegan kelijk voor artsen die in het BIG-register staan. Dergelijke art sen moeten ook toezicht houden bij de testbedrijven. ,,Er zijn vijf mensen bij ons die toegang heb ben tot dat systeem. Maar zij ge bruiken het alleen om positieve testen te registreren, zodat men sen een herstelbewijs kunnen aanmaken in de CoronaCheck- app. Onze mensen hebben ver klaard geen misbruik te hebben gemaakt van het systeem'', stelt directeur Emmelkamp. Het ministerie heeft aangifte gedaan. Ook is de Inspectie voor Gezondheidszorg en Jeugd ver wittigd. ,,We streven ernaar zo veel mogelijk frauduleus uitgege ven vaccinatiebewijzen te blokke ren'', aldus een woordvoerder. ipeciaalvoor deelnemers WOENSDAG 17 NOVEMBER 2021 GO Een van Nederlands grootste coronatestbedrijven wordt door het ministerie van Volks gezondheid verdacht van het uitgeven van valse vaccinatie bewijzen. Spoedtest.nl is per direct afgesloten van het sys teem voor Testen voor Toe gang. Cyril Rosman Den Haag Verzilver nu je Vega Favorieten cadeaukaart bij Albert Heijn. san

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6