Oud-Progressieven op lijst van D66 in Hulst Kunstbank gaat van Hulst naar Terneuzen a c Judith Keijzers-Verschelling en Marian Witte 6 Terneuzen heeft sinds mei een Brabantse burgemeester. Maar wist u dat Brabant twee Terneuzense burgemeesters heeft? m De kieslijst van D66 wordt aan gevoerd door Pieter de Bruijn (40) uit Clinge. De top drie wordt verder afgemaakt met de Hulsterse Margie Nijs en Iris Hendriks uit Kloosterzande. Op nummer 4 staat het eerste oud-lid van Progressief Hulst: Dennis Lensen uit Kapellebrug. Lijsttrekker De Bruijn is it-ondernemer. Voor Clinge was hij gevestigd in Noord-Bra bant, waar hij een periode raadslid was in Gilze-Rijen. Nijs (53) is werkzaam bij ZorgS- aam als hr-manager. Nummer drie Hendriks (54) handelt in curiosa en antiek. Lensen (43), uit Kapellebrug, was lijsttrekker en commissielid van PH. Len- sen: ,,Het bleef kriebelen bij me. Ik mis een progressief beleid in Hulst, vandaar mijn terug keer" Ook René van Domburg, Richard Bertram en Marc de Bleijzer zaten bij PH en hebben de overstap gemaakt. Perkpolder D66 pleit in Hulst voor actie op dossiers zoals de vervuilde dijk bij Perkpolder, PFAS en kern centrale Doel. De Bruijn zet zich al jaren in voor een duur zame samenleving, een van zijn persoonlijke speerpunten. Daarnaast heeft D66 Hulst aan dacht voor onderwijs en leef baarheid. De partij kan rekenen en steunen op het grote net werk van D66'ers in buurge meenten, de provincie en de landelijke politiek. GroenLinks De lange kieslijst van D66 Hulst is nog niet helemaal gevuld. De ambitie is om de komende tijd een brede vertegenwoordiging uit de samenleving te krijgen. Daarbij wordt ook naar steun vanuit GroenLinks gekeken. Daarmee komt voor Marileen Ver gouwen en haar zoon Marijn een eind aan een lange zoektocht voor een plek voor hun pop-upgalerie. Eigenlijk had Vergouwen het al op gegeven. ,,Ik dacht dat het niet meer zou lukken, maar Marijn wilde heel graag doorzetten. We hadden vooraf natuurlijk nooit gedacht dat we in Terneuzen zouden belan den'', vertelt ze. De pop-upgalerie, waar iedereen tegen betaling zijn kunstwerken voor een periode van acht weken mag laten zien - van schilderijen tot sieraden -, zat eerst in het voor malige ABN Amro-gebouw aan de Grote Markt in Hulst. Daar komt ook de naam Kunstbank vandaan. Daar zit nu Domino's Pizza. In mei vorig jaar verhuisde de galerie naar het voormalige pand van Buijsse Geschenken aan de Gentestraat in Hulst. Daar moest die dit jaar ook weer uit, omdat zich er een sauna winkel vestigde. Nieuwe naam Ook in Terneuzen kan het zomaar zo zijn dat de galerie na verloop van tijd weer moet verkassen. ,,Als zich een ondernemer voor dit pand meldt, dan is het weer einde ver haal. Maar voor nu is dit in elk geval beter dan een leeg pand'', zegt stad- manager Wout den Doelder, die bemiddelde om de kunstenaars naar Terneuzen te halen. Hij be dacht een nieuwe naam voor de ga lerie, omdat de vorige erg aan het Hulster bankgebouw was gelinkt: Kun-st-art. Vanaf 1 december kunnen vijf tien kunstenaars tegelijk werk laten zien. De galerie is open op woens dag, vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op koopzondagen van 13.00 tot 17.00 uur. Judith Keijzers-Verschelling is bur gemeester van Oirschot, Marian Witte van Geertruidenberg. Als je 'Terneuzen' zegt, dan maakt hun hart een sprongetje. We brachten de twee samen voor een gesprek over de toekomst van hun geboor testad, een frietje op de Dam en de brillen van Henno Cysouw. We hebben op vrijdag afgesproken in Raamsdonksveer, in het gemeen tehuis van Geertruidenberg. In de avond zullen demissionair premier Mark Rutte en demissionair minis ter Hugo de Jonge de teugels weer stevig aantrekken, zoveel is wel al duidelijk. Het zijn moeilijke weken voor Marian (45) en Judith (43); er wachten ongetwijfeld impopulaire besluiten in verband met de ople ving van het coronavirus. Carna- valminnend Brabant houdt zijn hart vast. Tel daar de onzekerheid over het doorgaan van tal van an dere activiteiten bij op en je mag rustig stellen dat het ook voor bur gemeesters onrustige tijden zijn. Marian zwaait joviaal de deur van haar statige burgemeesterska mer open. Judith en Marian ken nen elkaar, maar ook weer niet zo heel goed. Hun gemeenten vallen namelijk niet onder dezelfde re gio's als het om bestuurlijke over leggen gaat. En ze kennen elkaar ook niet van vroeger. Maar als ze el kaar zien voelen ze zich altijd ver bonden. Dat komt door Terneuzen. Zet ze bij elkaar aan tafel en in een mum van tijd probeert het dialect uit het Land van Axel een plekje te heroveren op hun Brabantse tong val. ,,Als ik met mijn moeder bel, dan praat ik heel plat Terneuzens", vertelt Judith. ,,Dat lukt me met niemand anders. Hoewel... Ik ben al een hele tijd weg, maar ik voel mij nog altijd erg verbonden met Zeel and. Ik denk dat ik best een dialect programma bij Omroep Zeeland zou kunnen presenteren.'' Suikerfabriek Judith verliet Terneuzen na haar studietijd, Marian al veel eerder. ,,Toen ik dertien was, verhuisden we naar Etten-Leur. Mijn vader werkte op de suikerfabriek in Sas van Gent, maar die ging dicht. In Etten-Leur hadden we niets, we kenden er helemaal niemand. Mijn wereld eindigde op mijn dertiende, zo voelde dat toen. En dat Bra bantse dialect? Daar moest ik ook erg aan wennen. Op een gegeven moment vroegen ze op school eens aan me 'of ik met die jongen was mee geweest'. Ik zei 'ja'. Bleek dat ze hier dan bedoelen dat je met een j ongen hebt gezoend. Wist ik veel!'' Het broodje kroket op de boot, als Judith vanuit haar studiestad Til burg naar huis ging. Een frietje op de AxelsedamDe herinneringen aan Terneuzen zijn misschien nog wel zoeter dan de appelflappen die Ik heb echt een sterke associatie met Zeeuws-Vlaanderen, maar de trein moet op het juiste moment voorbijkomen Marian heeft gekocht om het ge sprek nog meer op smaak te bren gen. Maar ook weer niet zó zoet dat ze begin dit jaar de neiging voelden om te solliciteren naar het burge meesterschap in Terneuzen. Ze waren er als de kippen bij om de voormalige gedeputeerde van Noord-Brabant, Erik van Merrien- boer, een felicitatie-appje te sturen. ,,Natuurlijk heb ik die vraag toen ook wel eens gekregen. Het is en blijft een prachtig gebied, maar ik ben een echt familiemens. Mijn kinderen en mijn moeder wonen hier in de buurt. Die heb ik heel graag dicht bij me'', vertelt Ma rian. Judith is iets minder stellig. ,,Het was nicht im Frage, ik vond het te vroeg. Ik ben nog maar vier jaar burgemeester in Oirschot, heb het prima naar mijn zin. Mijn man komt uit deze regio, mijn kinderen zijn nog maar elf en acht jaar oudIk heb echt een sterke associatie met Zeeuws-Vlaanderen, maar de trein moet op het juiste moment voorbijkomen.'' Grote haven De twee Brabantse burgemees ters denken dat Terneuzen met Van Merrienboer een prima bur gemeester heeft gekregen, die de gemeente vooruit kan helpen. Er is ook behoorlijk wat werk aan de winkel, weten ze. Marian volgt dat vooral via het nieuws, Judith WOENSDAG 17 NOVEMBER 2021 VL HULST D66 doet volgend jaar mee met de gemeenteraadsver kiezingen in Hulst. Op de kies lijst staan ook veel oudge dienden van Progressief Hulst, de lokale partij die tot 2018 in totaal 21 jaar van zich liet spreken. Iris Hendriks, Pieter de Bruijn en Margie Nijs (vlnr). FOTO WENDY PEEREBOOM FOTOGRAFIE - Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN De Kunstbank in Hulst heeft een nieuwe plek gevonden; niet meer in Hulst, maar op de Markt in Terneuzen. In het voormalige winkelpand van Young Style kunnen beginnende kunste naars vanaf december laten zien wat zij in de vingers hebben. - Raymond de Frel Terneuzen, ja dat Raymond de Frel Terneuzen - - Judith Keijzers, burgemeester van Oirschot Judith Keijzers-Verschelling en Marian Witte volgen de ont wikkelingen in Terneuzen nog altijd op de voet. PIX4PROFS-RON MAGIELSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 61