Bijverdienen in bijstand mag straks mmp m f Jm s mik Bij Jolanda Boekhout heeft iedere dag wel een momentje voor een kattenfoto Boogerd bouwt nieuwe megakerk c Bepaalde groepen in Goes 6 Nu wordt het geld dat mensen ver dienen nog gekort op hun bij standsuitkering. De fractie van Nieuw Goes kwam er door een paar wetten door te spitten achter dat het voor gemeenten mogelijk is daar wat coulanter mee om te gaan. Dat geldt voor mensen die om medische redenen uitzichtloos in de bijstand zitten en voor alleen staande ouders. Goes maakt nog geen gebruik van deze mogelijk heid. Niet meteen straffen Volgens Nieuw Goes-raadslid Mar- tijn Vermeulen is het voor de ge noemde groepen belangrijk dat ze mee kunnen blijven draaien in de maatschappij, zonder dat ze daar meteen voor gestraft worden mid dels het korten van hun uitkering. ,,Mensen moeten er ook een beetje op vooruit kunnen gaan'', stelt hij. Noodzaak Volgens Martijn Vermeulen is het voor veel alleenstaande ouders bit tere noodzaak om wat te kunnen bijverdienen, zodat hun kinderen niet hoeven op te groeien in ar moede. Er is naar zijn mening geen sprake van verdringing op de ar beidsmarkt als mensen een beetje mogen verdienen naast hun bij standsuitkering. ,,Het gaat vaak om heel simpele bijbaantjes die ze aan kunnen naast hun medische toe- stand of het alleen opvoeden van hun kinderen.'' Natuurlijk zit er een beperking aan wat mensen mogen bijverdie nen in de bijstand. Volgens Ver meulen gaat het om 199 euro per maand. Nieuw Goes kreeg de han den van de hele gemeenteraad op elkaar voor het voorstel om inwo ners uit de genoemde groepen niet meer te korten als ze een beetje bij verdienen. Het college van burgemeester en wethouders hebben de opdracht gekregen dat te gaan regelen. Aan werk helpen De gemeente Goes stelt veel in het werk om mensen met een bij standsuitkering weer aan het werk te helpen. Bijvoorbeeld via het Mensen moeten er ook een beetje op vooruit kunnen gaan Wijkbedrijf Goes-Zuid, dat nu al een aantal jaar succesvol draait. Mensen kunnen daar onder meer weer wat werkervaring en -ritme opdoen. Net dat ene knipoogje, die spurt achter een blaadje. Iedere kattenbaas ziet heel wat fotogenieke momenten, maar hoe leg je dat vast? Jolanda Boekhout geeft tips en laat het zien in haar boek. ,,Ik heb een jaar lang iedere dag mijn katten gefotografeerd", ver telt Jolanda Boekhout uit Kamper land. „Gewoon met mijn telefoon. En ik heb twee jaar een online cur sus gegeven voor een Amerikaanse fotosite. Die beide dingen heb ik nu gecombineerd in het boek Poes poespoes." En zo kunnen we nu kennis maken met Tara, Blackie en Piet, de hoofdrolspelers. Drie doodgewone poezen met een le ventje vol vaste gewoonten. Want Tara, Blackie en Piet zie je vaak in combinatie met een beker koffie en een groene ochtendjas. Lui lig gen soezen is ook favoriet. ,,En ze kijken wel heel vaak uit het raam", lacht Boekhout. En dat is wel een van de belangrijkste tips uit het boekje. Leer kijken naar het gedrag van je poes. ,,Eén belangrijke tip: heb altijd je telefoon bij de hand." Niet perfect De fotografietips in het boek zijn praktisch en laagdrempelig. Alle maal gebaseerd op de mogelijkhe den van een telefoon. Je leert iets over compositie, over scherpte (let op de ogen) en hoe je je kat kan verleiden om iets te doen. ,,Wat ik mooi vind aan deze manier van fo tograferen is dat het niet perfect hoeft te zijn. Dit is hun dagelijkse leven, inclusief de bloopers of de dagen dat het gewoon niet zo goed lukt. Je creëert zo niet alleen een band, je hebt ook hele mooie foto's van je kat." Poes, poes, poes is verkrijgbaar via De Drukkerij in Middelburg of te bestellen via de website poe- spoespoes.nl. Wie liever een e-book heeft: die is ook te bestel len via de site. Het plan voor het omvangrijke ge bouw aan de Steeweg, aan de rand van het dorp, is al jaren oud. De pro cedure verliep langzaam, vooral door protesterende buren. De kerk wordt met tweeduizend zitplaat sen en meerdere zalen één van de grootste van het land. Inmiddels is de bouwvergunning binnen en kon de gereformeerde gemeente een aannemer kiezen. Volgens scriba Peter de Looff heb ben drie aannemers een plan inge diend. „Daaruit hebben we Boogerd gekozen. Die had de laagste in- schrijfprijs." Dat wil niet zeggen dat de bouw nu kan beginnen. ,,We zijn nog wel in onderhandeling over bepaalde onderdelen van het plan", verklaart De Looff. Dat heeft mede te maken met de gestegen bouwkosten. ,,We moeten bekijken ofwe kunnen vasthouden aan onze wensen en eisen. Dat vergt gesprek ken met de aannemer, maar ook met leveranciers van bijvoorbeeld technische installaties en de kerk banken. Want ook de kosten daar van zijn gestegen." Als de kosten hoger worden dan voorzien, moet opnieuw naar de meer dan tweeduizend leden van de kerk worden gekeken, zegt De Looff. ,,We doen een beroep op hen om de schouders er samen onder te zetten." Dat doen de leden overi gens al jaren: onder meer via collec tes en het houden van activiteiten werden miljoenen euro's opge haald. De gereformeerde gemeente hoopt over enkele maanden defini tieve besluiten te kunnen nemen. Maar dat is geen harde deadline, be nadrukt De Looff. ,,We zijn al lang met dit plan bezig, en doen het echt stap voor stap." -- Jolanda Boekhout maakt een foto van haar kat Piet. Samen met Tara en Blackie speelt hij een hoofdrol in het boek Poes, poes, poes. foto johan van der heijden KAMPERLAND In de bijstand zitten en toch een beetje mogen bijverdienen. In Goes kan dat binnenkort waarschijnlijk voor bepaalde groepen. Rob Paardekam Goes - Martijn Vermeulen, raadslid Nieuw Goes WOENSDAG 17 NOVEMBER 2021 BE - Melita Lanting YERSEKE De komst van een nieuwe kerk voor de gereformeerde ge meente in Yerseke is weer een stapje dichterbij. Aannemer Boogerd uit Oosterland is gese lecteerd om de bouw op zich te nemen. - Martijn de Koning Ontwerp van de nieuwe kerk van de gereformeerde gemeente in Yerseke. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 59