li CONCERT i5 SPECIAAL VOOR JOU VAN DE Boek nu je tickets op pzc.nl/bowie Zangeres Suzan Seegers vertolkt vrouwelijke kant van David Bowie het djepe» Dagje uit Avondje uit Weekendje weg Enthousiast. Dat woord is typerend voor zangeres Suzan Seegers (41). In januari schittert ze tijdens Het BOWIE concert in Groningen (MartiniPlaza), Amsterdam (AFAS Live), Den Bosch (Mainstage) en Rotterdam (Ahoy - RTM Stage). Seegers vertolkt in deze megaproductie de vrouwelijke kant van David Bowie. Lachend: „Ik spring graag in het diepe. Het is een enorme uitdaging die ik met beide handen aangrijp." Het BOWIE concert is een groots en meeslepend eerbetoon aan David Bowie en zijn iconische muziek. De voorstelling stond oorspronkelijk gepland in 2020 - precies vijf jaar na de dood van de wereldster - maar werd als gevolg van corona uitgesteld naar 2021. De vraag naar tickets voor deze show blijkt immens. Seegers heeft daar wel een verklaring voor. „Bowie heeft megaveel nummers geschreven die iedereen kent. Dat realiseerde ik me pas echt toen ik me ging verdiepen in zijn materiaal." Alle hits komen voorbij tijdens het concert. Onder meer Heroes, China Girl, Under Pressure en This Is Not America. „Ik kijk uit naar de concerten", zegt Seegers. „Toen ik auditie deed voor de voorstelling heb ik heel veel naar nummers van Bowie geluisterd. De teksten zijn intelligent en de songs zijn ontzettend goed gemaakt." Ze benadrukt dat het geen makkelijke stukken zijn. De voorbereidingen zijn dan ook intensief. „Het BOWIE concert is nadrukkelijk geen imitatie voorstelling. Bowie had bijvoorbeeld een heel specifieke manier waarop hij inhoud gaf aan de teksten. Ik geef mijn eigen interpretatie aan de nummers zonder afbreuk te doen aan de oorspronkelijke versies. Zodanig dat de herkenbaarheid overeind blijft. Daarbij vertel ik nog steeds het verhaal van het lied, maar op mijn manier." Feest der herkenning Een taak die Seegers kan worden toevertrouwd. Haar stembereik is uniek. Dat bewees ze in talloze hoofdrollen. Landelijke bekendheid kreeg de zangeres toen ze de finale haalde van het televisieprogramma Op zoek naar Evita. Seegers werd bekroond met de prestigieuze Johnny Kraaijkamp Musical Award voor haar rol als Eefje in de musical Urinetown. Het BOWIE concert is geen musical maar een concert", benadrukt ze. „De hoofdrol is weggelegd voor de muziek. Fans kunnen hun hart ophalen. Het is een feest der herkenning." Naast Seegers staan ook John Vooijs (bekend van onder meer The Voice of Holland en Tarzan) en Rias Baarda - een ware Bowie-specialist - op het podium. Ze worden begeleid door een grote liveband onder leiding van Jan-Peter Bast (die eerder speelde met The Scene, Het Goede Doel, Angela Groothuizen en Paul de Munnik). Cabaretier Vincent Bijlo rijgt de verschillende nummers aaneen. „De cast en creatives zijn indrukwekkend", zegt Seegers opgetogen. „Het BOWIE concert wordt een voorstelling die liefhebbers van deze muziek niet mogen missen." -1 KO Ode aan een wereldster Op pzc.nl/shop vind je nog meer lezersvoordeel: Fotograaf: Hanke Arkenbout Tl. Boek nu en ontvang tot 50% korting! *Ga voor de Laatste COVID-maatregeLen en actievoorwaarden naar bovenstaande url.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54