SPECIAAL VOOR JOU Beste Lezers, 'Live theater is toch wat anders dan op de bank liggen en netflixen' Boek nu je tickets op pzc.nl/aladdin Een dubbetinterview met ALoddin en Jasmine: Er worden momenteel veel musicals opgevoerd waarvan de verhalen ooit in filmvorm zijn verschenen. We kennen vast allemaal Aladdin en Titanic wel, maar ook over het leven van Tina Turner is een biografische speelfilm gemaakt (What's Love Got to Do with It). Heeft het dan nog zin om naar het theater te gaan? Natuurlijk! Live theater is namelijk echt iets anders dan een avondje netflixen. Wanneer je in de zaal zit, de Lichten Langzaam ziet doven en het doek eindelijk opgaat, word je een avond lang meegenomen in een magische realiteit. Dat is een ervaring waar Netflix niet aan kan tippen! Keoma: Wij komen allebei uit 1993 en die film kwam een jaar eerder uit. Het is dus echt iets waarmee we zijn opgegroeid. Hoe is het dan om dit verhaal nu op de planken te mogen brengen? Keoma: Dat is natuurlijk een droom! Überhaupt is het al fantastisch om in dit theater te mogen staan. Naast dat Jasmine een geweldig personage is om te spelen, vind ik het ook echt een heel bijzondere show. Het is alles wat je kunt wensen en meer. Jonathan: Precies, het heeft dat grootse van een Broadway-musical, met al die spectaculaire decorstukken, kostuums, vuurwerk en Swarovski- kristallen. Maar het heeft ook een mooie boodschap, die je toch wel wilt hebben tijdens zo'n avondje uit: wees jezelf, want de waarheid zal altijd overwinnen. Persoonlijk is het ook iets waar ik jaren naar uit heb gekeken. Sinds ik de musical op Broadway zag, was ik erop gebrand om deze rol in Nederland te bemachtigen. Jonathan Vroege en Keoma Aidhen schitteren als Aladdin en Jasmine in Disney's Aladdin. Deze magische musical is momenteel te zien in het AFAS Circustheater in Scheveningen en is een regelrechte hit. Een dubbelinterview over hun rollen en de kracht van live theater. Jullie hebben net een bijzondere voorstelling achter de rug, begrijpen we? Keoma: We hebben zojuist voor iets meer dan 1500 kinderen mogen spelen. Kinderen waarvoor een theaterbezoek niet vanzelfsprekend is. Mede mogelijk gemaakt door het Jeugdeducatiefonds en de ABN AMRO Foundation. Dat was echt fantastisch en dan besef je pas hoeveel impact je kunt maken. Ik heb, denk ik, wel honderd keer Aladdin!' en 'Jasmine!' gehoord tijdens de show. Zoveel stralende ogen en lachende koppies had ik nog niet eerder bij elkaar gezien. Het was enorm bijzonder. Jonathan: Ja, kinderen zijn zo eerlijk. Het is heerlijk om steeds weer te zien hoe ze genieten. Dit keer was het wel iets luidruchtiger dan normaal, maar daar krijg je dan ook veel voor terug. Daar wordt ze geconfronteerd met de ongelijkheid tussen arm en rijk. Jij hebt deze rol ook in Duitsland gespeeld, Keoma. Pak je het nu anders aan? Keoma: We zijn inmiddels een paar jaar verder en ik ben ouder geworden. Daardoor merk ik dat ik Jasmine nu nog meer als een krachtige feministe kan neerzetten. Dat past ook goed bij het personage: ze stelt de juiste vragen en is een vrijgevochten vrouw. Ik denk dat ik dat nu nog meer uitlicht. Herken je jezelf in Jasmine? Keoma: Zeker, ik ben ook echt een feministe en een sterke vrouw... Jonathan: Absoluut! Keoma: Maar ik heb bijvoorbeeld ook dat empathische. Waarschijnlijk hebben veel bezoekers de films wel gezien. Brengt dat nog een bepaalde druk met zich mee? Keoma: Niet zozeer een bepaalde druk, maar het zorgt er wel voor dat je extra gemotiveerd bent om zo goed mogelijk aan de verwachtingen van het publiek te voldoen. Daarnaast zijn er goede aanpassingen gedaan. Zo kan de Geest natuurlijk niet zomaar in een ander figuur veranderen; iets wat in een cartoon wel mogelijk is. Jonathan: Mensen gaan ook met een andere insteek naar een musical dan dat ze een film gaan kijken. Live theater is toch wat anders dan op de bank liggen en netflixen. Stel dat de Geest echt bestaat en jullie allebei een wens in vervulling mogen laten gaan, wat zouden jullie dan wensen? Jonathan: Ik zou voor mijn dochtertje wensen dat ze gezond op mag groeien en dat ze maar net zo'n sterke vrouw mag worden als Jasmine. Keoma: Aah, dat vind ik heel mooi. Om daar op in te haken: ik wens dat alle vrouwen en meisjes op de wereld voortaan gelijke kansen hebben. Dat is iets waar Jasmine én ik echt voor staan. En hoe is dat bij jou, Jonathan? Jonathan: Aladdin is een dief met een hart van goud en iedereen vindt hem een toffe gast. Maar hij heeft ook iets brutaals, wat ik ook wel kan zijn. Dat ondeugende. Het is leuk om daarmee te spelen. Jullie hebben vast de animatiefilm gezien vroeger. Jonathan: Ik heb hem grijsgedraaid. Kunnen jullie een korte omschrijving van Aladdin en Jasmine geven? Jonathan: Aladdin is een echte straatrat. Hij probeert met zijn vrienden geld te verdienen op de markt en komt dan plots de mooie prinses tegen. Dit weet hij echter niet, want de prinses is vermomd. Hij doet zijn best om haar te versieren en zo begint het verhaal. Keoma: Jasmine is de prinses en voelt zich heel erg opgesloten in het paleis. Ze heeft misschien wel veel rijkdom, maar ze heeft ook heel weinig rechten. Ze moet uitgehuwelijkt worden en wil dat niet; vandaar dat ze vastbesloten is om haar geluk buiten het paleis te zoeken. Oppzc.nl/shopvindjenogmeerlezersvoordeel: Dagje Llit Avondje Llit Weekendje Weg DE GROTE BROADWAY MUSICAL Fotograaf: Deen van Meer en Roy Beusker Boek nu en ontvang tot 10,- voordeel per ticket! De grote Broadway-musical Disney's Aladdin is nu te zien in het AFAS Circustheater Scheveningen. *Ga voor de Laatste COVID-maatregeLen en actievoorwaarden naar bovenstaande url.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50