Valentijn laat zijn spierballen zien Eerste speldenprik werd anderhalve week geleden al uitgedeeld ZEELAND 11 Alexander van Keulen en zijn zoon Valentijn stonden gisteravond voor het eerst officieel tegenover elkaar in het bekerduel tussen Yerseke en Kloetinge (0-3). westslrate De eerste speldenprik werd ander halve week geleden uitgedeeld, nadat Kloetinge in Rotterdam bleef steken op 1-1 tegen Xerx- esDZB. Valentijn van Keulen was de schlemiel, omdat hij een straf schop miste. Vader Alexander, trainer van tweedeklasser Yerseke, kon het niet laten om bij thuis komst van zijn zoon een steekje uit te delen. ,,Ik zei: het is voor jou te hopen dat het dinsdag geen strafschoppen worden. Uiteinde lijk werd de wedstrijd afgelast door wat coronagevallen bij Kloe- tinge. Zonder dollen: ik ben trots dat hij zijn verantwoordelijkheid nam. Jammer dat-ie niet scoorde, maar ik loop lang genoeg mee om te weten dat je wel eens een straf schop kunt missen.'' De bal stui terde via de onderkant van de lat terug het veld in. Als Van Keulen een paar centimeter lager had ge mikt.,,Dan ben je de held en zegt iedereen na afloop: geweldige strafschop", aldus de 22-jarige middenvelder. ,,Ik denk dat in de wedstrijd nu een ander de kans krijgt, maar in een penaltyserie eis ik honderd procent weer een bal op. Geen twijfel!'' Onverstoorbaar Die houding typeert zijn zoon, Valentijn moet volwassenheid tonen in zijn spel en zorgen dat-ie onbetwistbaar wordt vindt pa Van Keulen. ,,Over het al gemeen is hij onverstoorbaar. Het is voor mij wel lastig oordelen, omdat ik afga op signalen van an deren. Ik woon in Kloetinge, dus zit dicht op het vuur, maar ik zie mijn zoon eigenlijk nooit voetbal len. Wat ik wel weet, is dat het een liefhebber pur sang is. Hij voetbalt al zo'n vier jaar in het eerste van Kloetinge. Daar ben ik trots op. Maar het stempel van jeugdig ta lent verdwijnt op den duur. Valen- tijn moet volwassenheid tonen in zijn spel en zorgen dat-ie onbe twistbaar wordt.'' Alexander van Keulen vindt dus dat zijn zoon een stap moet ma ken, maar is overwegend positief over de kwaliteiten van junior. ,,Hij is technisch vaardig, op een functionele manier. Daarnaast is hij tactisch sterk, heeft-ie een goede handelingssnelheid en voet- balgogme. Hij weet precies wan neer-ie moet gaan liggen om een vrije trap mee te krijgen. Maar fy siek is hij kwetsbaar. In grote ruimtes komt hij namelijk pure snelheid tekort.'' Verrassing Senior had nog een leuke verras sing in aanloop naar de bekerwed strijd. Dagenlang heeft er een sjaal van Yerseke prominent in de huis kamer geprijkt. ,,En ik ga nog pro beren iets in Valentijns voetbaltas te stoppen. Het zou toch geweldig zijn als-ie in de kleedkamer zit, zijn tas openritst en er een Yer- seke-shirt in ligt'', aldus Van Keu len daags voor de clash. Ongeacht de uitslag waren va der en zoon verheugd elkaar eens aan het werk te zien. ,,We hebben een goede band'', aldus Valentijn. ,,Op zaterdag hebben we altijd even kort contact na onze wed strijden. En dan praten we thuis uitgebreider bij. De wedstrijdana lyse, haha. Het was speciaal om voor het eerst in officieel verband tegen elkaar te spelen. Gelukkig zijn wij door naar de volgende ronde. Anders had ik niet thuis ge slapen, denk ik.'' Na een brutale start van de thuisploeg, dat ook het eerste schot op doel loste, namen de bezoekers het heft in handen. Kloetinge kwam vaker en vaker in het vijandelijke strafschopge bied. Mart de Kroo was bedrijvig, maar zijn vizier stond niet op scherp. Dat gold ook voor spits Kyle Doesburg, die tweemaal naast kopte. Na 38 minuten spe len brak Jefry Dijkstra de ban. Met een leep wippertje zette hij Yerseke-doelman Colin Hout te kijk: 0-1. Dit was eveneens de ruststand. Na de hervatting gaf Kloetinge direct gas, want in de 55ste mi nuut stond het al 0-3 door twee treffers van Valentijn van Keu- len. Hij maakte veel kabaal bij het juichen en liet zijn spierbal len zien. Ongetwijfeld extra eu forie doordat hij scoorde tegen de ploeg van zijn vader. Voor Yerseke zat een bekerstunt er niet in. De ploeg heeft de schade met 0-3 prima beperkt en kan zich richten op het restant van de competitie. Kloetinge kon zichzelf na afloop één ding verwijten; het had te weinig doelpunten gemaakt. woensdag 17 november 2021 Valentijn van Keulen lacht het laatst na duel tussen vader en zoon Stefan Maas Kloetinge/Yerseke Kloetinge-speler Valentijn van Keulen en zijn vader Alexander van Keulen, trainer van Yerseke, stonden gisteravond tegenover elkaar. foto johan van der heijden -Alexander van Keulen A Valentijn van Keulen is vier spelers van Yerseke te snel af en wist vlak na de rust met twee treffers het verschil te maken. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN YERSEKE Kloetinge is door naar de volgende ronde van de districtsbeker. De eersteklas ser was gisteravond met 3-0 te sterk voor tweedeklasser Yer- seke. ..ttiMDlöE SPECIALISE OlVEELI"'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43