EK beach tussenstop in 'Road to2025' II Zege VCK, HVV en Westhoek O O) CD O 10 ZEELAND Belg De Groot is nieuwe trainer Hoek Bouzambou buigt weer voor Portugal Zakloop Nisse gaat opnieuw niet door Steven de Groot is de nieuwe trainer van Hoek. De Belg tekent een contract tot het einde van het seizoen, met een optie voor een extra jaar. De Groot meldt zich morgen voor het eerst in Hoek, dat zaterdag een thuiswed strijd tegen Ter Leede speelt. Wie de assistent van De Groot wordt is nog onduidelijk. Maan dag en dinsdag werden de trainingen geleid door Istvan Bakx. De afgelopen weken ston den onder anderen Niels Slager, Gert-Jan van Leiden en Kenny Verhoene voor de groep. De Groot was eerder in zijn vaderland trainer van onder meer Zele, Ninove, De Pinte en de jeugd van AA Gent en Cercle Brugge. Bij Hoek volgt hij interim-trainer Verhoene op. Saïd Bouzambou en het Nederlands zaalvoet balteam hebben met 3-5 verloren van Portu gal. Het was de tweede oefennederlaag in twee dagen tegen de regerend Europees- en wereldkampioen. Maandag werd het 0-3 in Almere. In de 62ste futsal-interland van de in ternational uit Vlissingen wist Oranje goed tegenstand te bieden en bijna leidde dat nog tot een resultaat, toen Oranje in de slotfase van 2-4 terug kwam tot 3-4. Het slotwoord was echter voor de Portugees Pauleta: 3-5. Oranje speelt nog een vierlandentoernooi en een uitzwaaiwedstrijd, voordat op 19 januari het EK in eigen land begint tegen Oekraïne. De Zakloop in Nisse gaat net als in 2020 ook dit jaar niet door. De organisatie, die in han den is van AV'56, zegt dat het voor hen niet mogelijk is om te voldoen aan de aange scherpte coronaregels. ,,Om discussie te voor komen en onze vrijwilligers te beschermen hebben wij besloten om de Zakloop op 28 no vember te annuleren. De inschrijvingen blij ven geldig voor een nieuwe editie van de Za- kloop'', laat de organisatie via haar website weten. Het hardloopevenement bestaat nor maal gesproken uit de Grote Zakloop (21,1 ki lometer), de Kleine Zakloop (7,3 kilometer) en de Mini Zakloop (2,1 kilometer). De Europese volleybalbond (CEV) houdt voor 2022 ook vast aan Vlis- singen, maar splitst het toernooi wel. Ook het Brabantse Werken dam wordt erbij betrokken. De pre cieze invulling is nog niet bekend gemaakt, maar de verwachting is dat het vrouwentoernooi in Wer kendam en het mannentoernooi in Vlissingen wordt gehouden. Voor Vlissingen is dat geen pro bleem, zegt Sander van Buren die nauw betrokken is bij de Zeeuwse organisatie van het evenement. ,,Het toernooi past in de lijn die moet leiden tot het 'grote' EK be- achvolleybal in Vlissingen. Dat is altijd de bedoeling geweest. Van wege covid wordt het nu de 'Road to 2025'.'' Het Europees kampioenschap onder 22 jaar moet volgend jaar het eerst tussenstation naar dat grote doel worden. Een jaar later huisvest Vlissingen de eredivisie, daarna is de inzet om in 2024 een internatio naal toernooi (een zogenaamd ITF*-toernooi) te houden, waarna in 2025 het Europees kampioen- Een EK betekent vijf dagen beelden van Zeeland op Studio Sport schap de grote klapper moet wor den. ,,Daarmee kunnen we Zeeland echt op de kaart zetten. Een EK be- achvolleybal duurt vijf dagen. Dat betekent vijf dagen beelden van Zeeland op Studio Sport. De pro vincie afficheert zich graag met be ach- en watersport; dit past perfect in dat plaatje. Ook voor de ge meente Vlissingen is het promotie voor zijn unieke boulevard en bad- strand.'' Beslissing De beslissing over het 'grote' EK valt pas over twee jaar. De Zeeuwse organisatie moet in nauwe samen werking met SportworX bij de ko mende evenementen laten zien wat het in zijn mars heeft. Van Bu ren en zijn team zetten zich vooral in op het vermarkten van de sport en de evenementen. ,,We zoeken de verbinding met bedrijven en scho len.'' De Nederlandse bond hoopt met de aanwezigheid van Michel Ever- aert een goede kans te maken. De uit Hulst afkomstige oud-volley baller maakt als vicepresident deel uit van de Europese volleybalbond (ECV) en is bij de Nederlandse vol- leybalbond directeur sportontwik keling en evenementen. Dies Janse Van Lare VLISSINGEN Drie inhaalduels stonden er gisteravond gepland. VCK versloeg Zaamslag met 0-2, FC de Westhoek'20 won van Hansweert met 0-3 en HVV'24 was te sterk voor VVR: 3-1. In Zaamslag bleef het 40 minu ten lang 0-0 bij het duel in de derde klasse A. Op dat moment schoot Ri- cardo van de Gruiter een vrije trap van net buiten de 16-meter mooi binnen: 0-1. Tien minuten na de rust verdubbelde Ton Hillebrand de score namens VCK: 0-2. Marc de Haas wist nog wel de lat te raken uit een vrije trap, maar een doelpunt was Zaamslag niet gegeven. In de vierde klasse B van het za terdagvoetbal heeft FC de West- hoek'20 een gemakkelijke 0-3 over winning geboekt op Hansweertse Boys. De bezoekers speelden in het eerste bedrijfin een hoog tempo en lieten de bal vlot rondgaan. Het kreeg ook kansen, maar gescoord werd er nog niet. De Westhoek'20 was fitter en speelde de thuisploeg conditioneel weg. Na de pauze een nog aanvallendere ploeg van Henk Schouten en het duurde niet lang voordat Mark de Feiter de score ein delijk opende. Delano Westerink maakte kort hierna ook de 0-2. Vlak voor tijd bepaalde Dylan Adelaar de eindstand op 0-3. Door deze drie punter stijgt FC de Westhoek'20 naar plek twee en staat het nog drie punten achter de nog ongeslagen koploper Kruiningen. In de zondag derde klasse werd gisteravond een inhaalwedstrijd af gewerkt tussen HVV'24 en VVR. De ploeg van trainer Mario Ver- meirssen won gemakkelijk met 3-1 van VVR uit Rijsbergen en staat nu op de eerste plek met drie punten los. ,,Het was vanavond een zake lijke overwinning, VVR speelde puur op de counter, wij gingen daar goed mee om", concludeerde HVV'24-trainer Mario Vermeirssen na afloop van de wedstrijd. De be zoekers kwamen na een half uur spelen, met de enige kans van de wedstrijd op voorsprong. Net voor rust kopte Tijn de Pooter de ploeg uit Hulst op gelijke hoogte. In de tweede helft was HVV'24 heer en meester. Wederom scoorde Tijn de Poorter met zijn hoofd en zette de ploeg van Vermeirssen op voor sprong. ,,Tijn scoort normaal nooit met zijn hoofd en vandaag is hij heel belangrijk voor ons", wist Ver- meirssen. Gianni Verbraeken schoot de wedstrijd in het slot: 3-1. woensdag 17 november 2021 VOETBAL ZAALVOETBAL Saïd Bouzambou (rechts) in oranje. foto ANP ATLETIEK Het peloton van de Zakloop zal dit jaar opnieuw niet op een lint over de dijken bij Nisse lopen. foto johan van der heijden Vlissingen krijgt ook volgend jaar het Europees kampioen schap beachvolleybal onder 22 jaar op haar strand. Het toernooi zou in 2020 en 2021 al in Vlissin- gen worden gehouden, maar vanwege de pandemie werden die evenementen niet gehouden. Rudy Boogert Vlissingen - Sander van Buren De Nederlandse bond hoopt met de aanwezigheid van de uit Hulst afkomstige Michel Everaert een goede kans te maken op het 'grote' EK beachvolleybal in 2025. foto robin hilberink Oranje Onder 19 won gisteren haar derde en laatste poule wedstrijd in de EK-kwalificatie met 1-4 van Is raël. Keeper Aron van Lare uit Terneuzen kwam niet actie, met Oranje Onder 19. Oranje mag nu in de eliteronde strijden voor een EK-ticket. O16 Dies Janse (foto) is opgeno men in de defini tieve selectie van Oranje onder 16, dat volgende week deelneemt aan een vierlanden- toernooi in Spanje. Het be tekent dat de uit Goes afkom stige verdediger van Ajax zijn of ficiële debuut als jeugdinter- national kan maken. Daniel Hanzen uit Brui- nisse, die voor Sparta speelt, zat in de voorse lectie maar kreeg geen uit nodiging voor het toernooi in Spanje. 1-4 a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42