JONG IN ARNEMUIDEN Wie zijn die vijftig duivenmelkers? 9 Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten ze op deze plek aan het woord. Vandaag: Jorick Siereveld (16) uit Arnemuiden. ,,Vmbo-tl aan het Calvijn College in Middelburg. De laatste 1,5 jaar had ik heel veel onlinelessen, maar dat gaat best goed. We hebben weinig praktijkvakken in de theo retische leergang, dus alle lessen konden wel doorgaan, zelfs online. Ik zit nu in mijn examenjaar en dat gaat lukken." „Wiskunde, Natuurkunde en En gels gaan prima. Alleen Neder lands vind ik minder, het is ook best een lastige taal." ,,Films kijken, maar vooral gamen helpt, daar werk je veel met En gelse termen. Als je online speelt met meerdere mensen moet je ook overleggen. Dan leer je vanzelf steeds meer woorden en begrip pen." ,,Ik hou het meest van avonturen- games, waarbij je bijvoorbeeld probeert te ontsnappen en waarbij je ook overlegt. Minecraft heb ik veel gedaan en ook wel Subnau- tica. Spelletjes waar je ook een bé- tje creatief voor moet zijn. Maar Fortnite heb ik een tijd ook best veel gedaan en dat is wel veel schieten." ,,Met een clubje vrienden gaan we Woont met: vader, moeder en zus Nathalie geregeld voetballen. Ik zit niet bij een club, maar dan spreken we ge woon af om te gaan spelen. Ik vind mountainbiken bij De Belt ook leuk om te doen. Chillen met vrienden is ook leuk." ,,Ik heb verder bijbaantjes, ik breng folders rond en ik werk bij een be drijf dat komkommers teelt." Ben je verliefd? ,,Ja, op Laura. Ik ken haar via het bijbaantje bij de komkommerteler. Dan klets je tussen het werk door en het is nu een paar weken aan. Ze is erg leuk." ,,Na het vmbo wil ik door naar bbl, Beroeps Begeleidende Leerweg. Vier dagen werken en één dag le ren, lijkt me prima. Ik loop nu stage bij een technisch bedrijf, daar zou ik best in verder willen. Zonnepanelen installeren, cv-ke- tels aansluiten, waterontharders plaatsen ofvervangen, ik wil het allemaal leren." ,,Ik hoop ooit een huis te kunnen kopen en een autootje zou ook leuk zijn. Maar ik hoor dat huizen erg duur zijn geworden. Een eigen plek over een aantal jaar is wel fijn. Mijn oudere broer is al het huis uit en mijn zus gaat binnenkort ook." Arnemuiden is vanouds bekend om de visserij, geen plannen in die richting? ,,Varen is erg duur, het geeft veel onzekerheid en je hebt onregelma tige tijden. Dan heb ik liever een vaste baan in een technische rich ting." ,,Ja, en eigenlijk het liefst in 'Er- remu'. Ik ben opgegroeid hier in het poldertje. Er is altijd wel wat te beleven. De mensen hier zijn aar dig, de omgeving is mooi. Bijvoor beeld bij de Grote Piet. Het is niet saai in en rond Arnemuiden, ik vind het perfect, ik wil hier graag blijven." Vaak worden in de rubriek Lezers helpen Lezers foto's van familieleden gezocht. Peter Everaers uit Terhole heeft een foto met liefst vijftig onbekende mannen. Wonen in een groot huis zoals een oude pastorie heeft zijn voordelen. Pe ter Everaers had er zijn antiquari aat Secundus gevestigd. ,,We zijn onlangs verhuisd", vertelt hij. ,,Er stonden ruim 20.000 antiquari sche boeken. Dit betekende oprui men, weggeven en weggooien? Dat laatste liever niet. Tussen alle boeken kwam ik een prachtige oude foto tegen. Na onderzoek bleek het een jubileumfoto uit 1983 van de postduivenvereniging 'Nog Sneller' uit Breskens te zijn. Geen idee hoe ik aan de foto kom." De in 1918 opgerichte vereniging bestaat nog steeds. Vijftig mannen op een foto? Dat zou nu niet meer lukken: ,,We hebben tegenwoor dig maar zeventien leden", zegt voorzitter Guust van Mulken. ,,Wel fanatieke leden die met een goed resultaat met hun duiven spelen. Veel verenigingen in de buurt zijn opgeheven. Daardoor hebben wij nu leden van omlig gende plaatsen zoals Groede, Hoofdplaat en Biervliet. Uit Bres- kens komen maar een kleine tien. De gemiddelde leeftijd op het mo ment is 68 jaar. Maar, we doen het nog goed en hopen nog steeds op nieuwe, jongere leden." Guust zal in het verenigingsge bouw naar de foto uitkijken: ,,Er hangen veel oude kiekjes, mis schien is deze daar ook bij. Anders wil iemand van de leden de foto wel graag hebben." ,,Het zijn voor het overgrote deel mannen met een pet op", aldus Peter Everaers. Dus of iemand zijn (groot)vader herkent? Lezers hel pen Lezers zal uitkomst brengen. GO WOENSDAG 17 NOVEMBER 2021 'Het is niet saai hier. Ik wil graag in Arnemuiden blijven' Arie Westeneng Arnemuiden Wat voor opleiding doe je? Wat zijn de vakken waar je het best in bent? Goed dat Engels ook zo goed gaat, wat is je geheim? Wat zijn je favoriete games? Wat doe je verder naast school? Jorick Siereveld Woonplaats: Arnemuiden Geboren: 10 mei 2005 in Ar- nemuiden School: Vmbo-tl in Middel burg Hobby's: Mountainbiken, voetballen en gamen Bijbaantjes: Folders rond brengen en werken bij een komkommerteler Verliefd: Ja, op Laura Hoe zie je je leven over tien jaar? Je wilt later wel in Zeeland blijven wonen? Wilma Valk Terhole Lezers helpen lezers Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze op roepjes? Vandaag: Peter Everaers wil weten wie de mensen zijn die op een oude foto staan. Peter Everaers met een oude foto van de postduivenvereniging uit Breskens. foto camile schelstraete Jorick Siereveld in Arnemuiden. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41