a Eerste vrouwelijke voorzitter van Vlissingse reddingsbrigade is meteen ook de jongste Verbazing bij PvdA Middelburg over oplossing voor sociale woningnood c LPM boos op gemeente 6 Raadslid Vera Barentsen van de LPM neemt geen genoegen met de manier waarop de gemeente Middelburg de gebreken van parkeergarage Geere wil aanpakken. De Geerekelder is de belangrijkste parkeergarage van Middelburg. ,,Dat de garage op verschillende plaatsen lek is, geeft ons en moge lijke bezoekers niet alleen een on fris, maar dus ook een onveilig ge voel", stelt Barentsen, die al eerder had aangekondigd dat ze het er niet bij zou laten zitten. Lekkages via de vloer en via het dak van de parkeergarage zorgen voor plassen water. De gemeente praat daarover al langer met Woon- goed Middelburg, eigenaar van de appartementen boven de kelder. En de gemeente gaat ook praten met het gezondheidscentrum, dat eige naar is van de tunnel van de lift naar de parkeergarage. Ook daar is een lekkage. 'Vrijblijvend' Praten is niet genoeg, reageert Ba- rentsen op de antwoorden die het college van B en W onlangs gaf na dat ze de problemen had aange kaart. ,,De indruk die uit uw beant woording bij ons ontstaat, is name lijk dat het college het allemaal niet zo'n probleem vindt'', schrijft ze in een nieuwe serie schriftelijke vra gen aan B en W. ,,Het komt op ons erg vrijblijvend over." ,,Wij zijn geen deskundigen", er kent Barentsen op voorhand, maar zij laat daar wel een onheilspel lende vraag op volgen: ,,Als beton- nen palen zo lang in het water staan, kan dat misschien betonrot veroorzaken en mogelijk instor tingsgevaar opleveren?" Daar is nog helemaal niets van gebleken, reageert wethouder Chris Simons. En als dat wel zo was ge weest, was de parkeergarage ook al wel gesloten, beaamt hij. ,,We ne men de problemen ook echt wel se rieus", benadrukt hij. Daarom wil hij ook niet vooruitlopen op de ant woorden die het college nog gaat geven op de nieuwe vragen van de LPM. ,,We gaan dat technisch heel goed uitzoeken." Versleten vloeren De vloeren van de parkeergarage zijn inderdaad versleten, en daar voor heeft de gemeente nooit geld opzijgezet. De gemeente dacht dat die 'onderhoudsvrij' waren, liet wethouder Simons onlangs we ten. Pas in juni komend jaar kan - als de gemeenteraad dat wil - geld vrijgemaakt worden voor het her stellen van gebreken aan de par keerkelder. ,,Dat betekent dat er op zijn vroegst vanaf2023 geld is", con cludeert Barentsen, ,,veel te laat." De problemen in de Geerekelder bleven vorig jaar al niet onopge merkt bij een test van de ANWB. Daarin scoorde de parkeergarage 'maar' een 6,4. En juist lekkages werden daarbij als minpunt ge noemd. Evelien Oranje was 5 jaar toen ze lid werd van de Vlissingse Stavermanbrigade. Bijna 25 jaar later ligt ze daarbij nog steeds in het zwembad, als zweminstructeur. Sinds kort is ze ook de eerste vrouwelijke en tevens jongste voorzitter van de club. De Stavermanbrigade in Vlissin- gen is in 1924 opgericht. Sinds dien hebben er alleen nog maar mannen aan het roer gestaan. Bo vendien waren die vaak al wat ouder. Evelien Oranje (29) hoopt als jonge voorzitter meer jonge ren naar de club te krijgen. ,,De ledenaantallen schommelen, ze ker nu met corona. Maar voor de zwembadhuur en materialen hebben we ze hard nodig. De meeste kinderen blijven bij ons hangen nadat ze hun zwemdiplo ma's hebben behaald. Maar als ze gaan puberen, krijgen ze andere interesses en raken we ze kwijt. Dat zou ik wel graag anders zien." Kinderen Oranje zelf ging niet weg bij de brigade toen ze ging puberen, maar werd zweminstructeur. Sindsdien brengt ze elke maan dagavond op vrijwillige basis kin deren de kunstjes van het red- dingszwemmen bij. ,,Ik vind het leuk om op een educatieve ma nier met kinderen bezig te zijn. Als je in een provincie vol water woont, dan is het belangrijk om goed te kunnen zwemmen en an- deren te kunnen helpen. Boven dien is het ontzettend gezellig." De Vlissingse vindt het erg jammer dat de Reddingsbrigade tegenwoordig niet meer actief is op de stranden. ,,Ik heb veel vrienden gehad die dat werk de den. Dat was echt een leuke job. Het hielp natuurlijk ook om jon geren aan de brigade te binden, maar de kans dat het bij ons te rugkomt is heel klein." Oranje kijkt uit naar het 100-ja- rig bestaan van de club in 2024. ,,Ik hoop Vlissingen nog wat meer op de kaart te zetten door allerlei activiteiten te organise ren; zoals het houden van wed strijden in zowel het zwembad als in zee." Tussen de moskee en de kerk van het Leger des Heils aan de Stromen- weg wil het college vijftig kleine appartementen laten bouwen voor mensen die om uiteenlopende re denen dringend woonruimte zoe ken. De groep 'spoedzoekers' is ge groeid en groter dan het aantal ge- plande studio's. Maar voor het plan geldt 'beter iets dan niets', vinden B en W. De flexwoningen kunnen maximaal vijftien jaar blijven staan. De PvdA zet echter vraagtekens bij de locatie. ,,De Stromenwijk heeft al relatief veel sociale huur woningen'', merkt fractievoorzitter Jeroen Louws op. Voor een goede mix van sociale huur- en koophui zen ziet hij liever dat de apparte menten ergens anders komen. En waarom doet Middelburg niet wat veel andere gemeenten wel doen, vraagt hij zich af: ,,Oude, overbo dige kantoorgebouwen ombouwen tot appartementen." De PvdA vindt het ook vreemd dat het college nu stelt dat er een ge brek is aan sociale huurhuizen. ,,Is dit niet een 'wooncrisis' die we hadden moeten zien aankomen? Zijn partij had daar immers voor gewaarschuwd, merkt Louws op. ,,De PvdA maakte zich er de afgelo pen jaren druk over ofer voldoende sociale woningen in Middelburg blijven. In diverse plannen is keer op keer erop aangedrongen daarin ook tot bouw van nieuwe soci ale huurwoningen te komen, maar daaraan is lang niet altijd, ofte wei nig, gehoor gegeven." WOENSDAG 17 NOVEMBER 2021 WA 'Laksheid bij gebreken in Geere' VLISSINGEN Maurits Sep Middelburg G Vera Barent sen FOTO GE MEENTE MIDDELBURG MWfïï2SB5'3 - Wendy de Jong MIDDELBURG Een goede plek en een plan dat over een half jaar al klaar kan zijn; het Middelburgse college van B en W is blij met de oplos sing die het denkt te hebben ge vonden voor mensen die met spoed een huis zoeken. De PvdA is daarvan minder overtuigd. - Maurits Sep De nieuwe voorzitter, Evelien Oranje, is al 25 jaar bij de brigade. foto reddingsbrigade vlissingen Een voorbeeld van flexwoningen op een voormalig voetbalveld in Den Bosch. foto marc bolsius

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38