Angela Vertrek van Knevel is wel 'een dingetje' 26 Sharid Alles (41) stopt als zendermanager van NPO 3FM. Gesprek over puinruimen, worstelen met de identiteitscrisis en de rel rond dj Timur Perlin. „Natuurlijk heb ik ook fouten gemaakt." Andries Knevel vertrekt bij de EO. Het is een zinnetje waarvan ik niet had verwacht dat ik het ooit zou schrijven (Andries zag ik al tijd als de Engelse koningin, die zou in het harnas sterven), laat staan dat ik er een tikkeltje weemoe dig van zou raken. En toch gebeurde dat maandag. Niet dat ik de laatste jaren veel naar Andries keek. Hij had een programma op de late avond van NPO 2 over, hoe kan het ook anders, het geloof en dat geloofde ik op mijn beurt dan weer wel. Maar Andries hoort wel onlosmakelijk bij mijn jeugd, omdat met name mijn moeder vaak naar hem en Het Elfde Uur keek. Al had ze meer met die twee andere EO-kopstuk- ken, die een warmere uitstraling hadden: Feike ter Velde en Henk Binnendijk. O, ik zie die laatste zo voor me in dat programma waarin hij gezeten op een rots - heerlijke symboliek - jongeren in de open lucht een soort catechisatie gaf. Kon ik Flying Doc torsofwat je toen had, weer op mijn buik schrijven. Voor u nu denkt dat ik uit een raar zwartekou- sengezin kom - dat valt heel erg mee. Mijn ouders waren net zo dol op het jaarlijkse Schlagerfestival met Dennie Christian. Op die avonden kon ik Flying Doctors al helemaal vergeten. De ruzie die dat opleverde staat nog helder op mijn netvlies. Eén tv, geen terugkijkmogelijkheden behalve dan een rammelende videorecorder, als we die toen al hadden - probeer het voor de grap maar eens uit te leggen aan pubers van nu. Zo zeg, zat ik daar ineens kilometers ver op memory lane, en dat allemaal door het vertrek van Andries Knevel. Dat op nóg een manier historisch is. Hij was de laatste échte omroepmastodont, de enige die nog werkte. De andere die nog leeft, is Koos Postema van de Vara. Mannen, net als Aad van den Heuvel bijvoorbeeld, die meer waren dan het gezicht van hun omroep, ze waren de omroep en ademden de waarden uit al hun poriën. Kom daar maar nog eens om tegenwoordig. Presentato ren en bestuurders beschouwen omroepen als Tin der-dates en hoppen zich een slag in de rondte. Wat ook niet heel verwonderlijk is, als je bedenkt dat van veel publieke omroepen volslagen ondui delijk is waar ze precies voor staan. Ik was gelukkig niet de enige die het vertrek van Andries 'een dingetje' vond. Ik heb talloze af- scheidsinterviews gelezen en hij zat maandag avond tamelijk oncalvinistisch te glimjuichen bij Jinek aan tafel om zoveel eer. Daar ging het natuur lijk ook even over zijn vingertje, dat priemende vingertje dat kijkers altijd zo irritant vonden. Hij vond het zichtbaar ongemakkelijk dat Eva daar zo veel tijd en woorden aan besteedde. Ik moest er hartelijk om lachen, te meer omdat ik meteen dacht: dat vingertje irritant? Knevel laat iets achter op tv dat een nóg hogere irritatiefactor heeft, namelijk zijn dochter Marije, expert bij Shownieuws van SBS. Ook onbetwist een boegbeeld, net als haar vader, alleen dan van de ondraaglijke leegte van de huidige lichting tv-sterretjes. Quote van de dag INTERVIEW ZENDERMANAGER SHARID ALLES STOPT BIJ 3FM De Leeuw bij Adele Freeman overleden ind september schrok Sharid Alles wakker in Hamburg, waar ze was voor het Reeperbahn Festival. Het was midden in de nacht. ,,Opeens dacht ik: wat nou als ik stop? Wat dan? Bij die vraag voelde ik geen paniek of een harde nee. Eigenlijk wist ik toen al: dit is het begin van het einde." Twee maanden later is de kogel door de kerk: Sharid Alles stopt per i januari als zendermanager van 3FM. Ze wordt interim opgevolgd door Menno de Boer, voormalig radiodi recteur bij 538. Alles heeft drieënhalf jaar de scepter gezwaaid. ,,Ik ga mijn opvolger helpen en inwerken. Ik doe 3FM Serious Request nog met het Glazen Huis. Na 1 januari blijf ik be schikbaar voor vragen." ,,Ik ben in 2018 bij de zender geko men toen die zwaar in crisis zat. Het was mouwen opstropen en gaan. Dat heb ik met veel enthousiasme en op timisme gedaan. Een week of vijf, zes geleden dacht ik: 'Waar krijg ik nog energie van?' Dat zijn drie dingen: creativiteit, werken met jonge hon den vol ambitie en grote projecten. Dat laatste schoot er door corona bij in. En met het op orde krijgen van het team delegeerde ik het creatieve en het werken met jonge mensen naar anderen." ,,Ik werk voor de NPO. Ben verant woordelijk voor de koers van de zen der, maar niet voor de presentatoren en de inhoud: dat ligt bij de omroe pen en eindredacteuren. Maar ik heb ook een eigen team van de NPO voor overkoepelende producties, zoals de Exclusives, 3FM Awards en 3FM Se rious Request, voor zenderbreed on line en de muziekredactie. Toen ik binnenkwam, hing dat team van in terimmanagers aan elkaar. Korte tijd later waren ze allemaal weg. Dat Er wordt altijd gekeken naar één aspect: de luistercijfers. Maar we zijn zoveel meer m: team is nu op orde, de muzikale koers is duidelijk. Goede ontwikkelingen, maar mijn baan werd minder leuk." ,,Ik heb dat onderschat. Je moet zeker gaan bouwen, maar ook af en toe iets afbreken. Er was al veel afgebroken, maar ik heb ook puin moeten rui men. Maar nu ligt er een fundament waarop doorgebouwd kan worden." ,,Poppetjes op andere plekken. Af scheid genomen van bepaalde men sen, teams anders ingedeeld. Voor een andere programmering gezorgd. Ik heb Sander Hoogendoorn naar de ochtend gehaald. Frank van der Lende en Eva Koreman zijn naar de middag gekomen. Ze zaten in Expedi tie Robinson. Ik heb ze samen bij 3FM Serious Request gezet. Die chemie, dat zag je, dat ging werken. Rob Jans sen en Wijnand Speelman idem dito. Die twee bij elkaar leverde zo iets moois op dat ze nu vrijdagavond een programma hebben." ,,Er wordt altijd gekeken naar één as pect: de luistercijfers. Maar we zijn zoveel meer. Online groeien we, we hebben veel scorende podcasts. De Lesbische Liga, Sorry voor mijn broer tje, de Tumor Tapes. En over de cijfers: in onze doelgroep, 18 tot 39 jaar, is het marktaandeel het laatste halfjaar ge stegen met 0,5. Dat is sinds 2013 niet meer gebeurd. En de luistertijd van 3FM is sinds anderhalfjaar met een half uur per dag toegenomen." Sharid Alles zit al twintig jaar in de radiowereld. Als presentator en pro ducer bij diverse radiozenders en la ter als programmaleider van FunX. Ze houdt van de luwte, maar be- Het was een vriendelijke ontmoeting. Omdat ik het haar gun dat ze een nieuwe liefde vindt. WOENSDAG 17 NOVEMBER 2021 PC INTERVIEW Paul de Leeuw heeft zangeres Adele opnieuw gestrikt voor een interview. De tv-maker ging voor zijn pro gramma Busje komt zo! naar Londen. ,,Span- nend om haar weer te zien. En het ging goed!", aldus De Leeuw. Op 25 november te zien op NPO1. BONES De Amerikaanse acteur Heath Freeman is over leden. Freeman, voornamelijk be kend van zijn rol als seriemoorde naar Howard Epps in Bones, werd 41 jaar oud. Zijn doodsoor zaak is nog niet bekendgemaakt. 'De studio van Timur inlopen was niet slim' Dennis Jansen Vanwaar de beslissing te stoppen? Hoe bedoelt u dat? Timur Perlin. FOTO BRUNOPRESS De luistercijfers van 3FM dalen al jaren. U zei bij uw aantreden: 'We bouwen een huis, terwijl we erin wonen. Maar het wordt mooi'. Is het al af? Welk puin hebt u geruimd? Wat een jubelverhaal. 3FM is toch al jaren het zorgenkindje met al maar dalende luistercijfers? - Leontine kwam de minnares van Marco Borsato tegen in de wc van een restaurant, vertelt ze in Linda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26