Nederland plaatst zich door late doelpunten in 22 WK-KWALIFICATIE ff NEDERLANDS ELFTAL mag Oranje weer toeleven naar een WK, in november volgend jaar in Qatar. Op het meest dubieuze eind- toernooi in de geschiedenis van het voetbal, maar op het hoogste spor tieve podium denkbaar. Zwaaipoppen De setting waarin het zich gister avond allemaal voltrok, kon haast niet absurder. Zonder toeschou wers probeerde de KNVB er vooraf toch nog een spektakel van te ma ken, compleet met zwaaipoppen, rookwerk en opzwepende muziek. En iets verderop zat Van Gaal in zijn rolstoel, toekijkend op de drempel van een skybox ter hoogte van de middellij n, in wat zomaar de laatste wedstrijd in zijn loopbaan zou kunnen worden. In een blauwe winterjas, met de telefoon op schoot, geflankeerd door slechts een beveiliger. Op het veld voltrok zich vooral een moeizame, nerveuze, lelijke wedstrijd. Het strijdplan van de Noren was helder: massaal verdedi gen, zo lang mogelijk de nul hou den, en vervolgens in laatste fase gokken op paniek bij Oranje. Langeler stapt op bij PEC Art Langeler is niet langer trainer van PEC Zwolle. De 51-jarige Langeler zag volgens PEC „te weinig perspectief' om de presta ties van de club op korte termijn te verbe teren. PEC staat met vier punten uit twaalf duels laatste in de eredivisie en won dit seizoen alleen van Heracles (1-0). Langeler stond sinds de zomer aan het roer in Zwolle en was eerder tussen 2010 en 2013 hoofdtrainer bij PEC. Hij is dit seizoen de eerste trainer die vertrekt in de eredivisie. Zhou eerste Chinees in F1 Guanyu Zhou rijdt volgend seizoen als eer ste Chinees in de Formule 1. De 22-jarige Zhou vervangt bij Alfa Romeo Antonio Giovinazzi. Valterri Bottas wordt de team genoot van Zhou. De Fin vervangt zijn landgenoot Kimi Raikkönen, die stopt. Zhou is de huidige nummer 2 van het klas sement in de Formule 2. Hij noemt zijn promotie 'een doorbraak voor de Chinese motorsport'. Kramer schrapt World Cups Sven Kramer rijdt dit kalenderjaar geen wereldbekerwedstrijden meer. De 35-ja- rige schaatser kiest voor een extra trai- ningsblok in aanloop naar het olympisch kwalificatietoernooi eind december. „Sven is begin mei geopereerd aan zijn rug. Zijn herstel verliep voorspoedig, maar zijn basis is toch te krap", zegt coach Jac Orie. Kra mer laat drie World Cups schieten. Flitsen Quote van de dag Stadions blijven leeg Groenen haakt af Het kostte wat zenuwen, maar in een surrealistische setting plaatste Oranje zich gisteravond alsnog voor het WK in Qatar. Met Louis van Gaal in een rolstoel leidde het nerveuze duel met Noorwegen tot een benauwd, maar uiteindelijk dikverdiend resultaat: 2-0. Steven Bergwijn had net de bevrij dende 1-0 binnen geschoten, ofeen diepe oerbrul galmde door de lege Kuip. Van alle kanten kwamen la chende Oranje-spelers aangerend in de uiterste hoek van het veld, schreeuwend en kirrend van vreugde. Het waren geluiden van blijd schap en pure opluchting, in een wedstrijd die lange tijd stijf stond van spanning. Na een halve week vol tragikomische malheur en te genslag, en 84 minuten van hyper nerveus voetbal, kon eindelijk wat druk van de ketel. Niet veel later knuffelden Virgil van Dijk, Memphis Depay, Frenkie de Jong en de rest elkaar hartstoch telijk, met de vuisten gebald. Op de tribune grijnsde bondscoach Louis van Gaal breeduit, van binnen on getwijfeld een diepe zucht slakend, in de wetenschap dat zijn carrière niet opeens tot een abrupt en treu rig einde is gekomen: 2-0. Nog steeds blijft de grootste droom uit Van Gaals loopbaan in le ven. Voor het eerst in dik acht jaar 'Ik kan nog niet zeggen of ik er nog een seizoen aan vast plak of dat ik stop' WOENSDAG 17 NOVEMBER 2021 GO Nederland - Noorwegen 84. Bergwijn 1-0 90+1. Memphis 2-0 Opstellingen Cillessen Nyland Dumfries 1 Pedersen De Ligt 87. Olsen Van Dijk Strandberg Blind Hanche-Olsen Wijnaldum Meling F. de Jong 0degaard Klaassen Thorsby 1 74. De Roon 46. Thorstvedt Bergwijn Normann Memphis 74. Gregersen Danjuma Solbakken 89. Aké 46. Hauge 74. King Sorloth Elyounoussi Scheidsrechter: Turpin (Fra) Toeschouwers: 0 VOETBAL AUTOSPORT SCHAATSEN Franca Overtoom is zondag assis tent-scheidsrechter bij Go Ahead Eagles - FC Groningen. Ze is de eerste vrouwelijke official ooit bij een eredivisiewedstrijd. Vijf motorcoureurs maken volgend jaar hun debuut in de MotoGP, waaronder Remy Gardner, de wereldkampioen in de Moto2. De Zevenheuvelenloop van zondag is door de gemeente Nijmegen geannuleerd wegens de oplopende coronabesmettingen. VOETBAL Veel clubs wil den het betaald voetbal stilleg gen tijdens de lockdown. Maar zover komt het niet. De duels, voor akelig lege stadions in de eredivisie en Keuken Kampi oen Divisie, gaan door. De clubs hadden aanvan kelijk het stand punt ingenomen om de competi ties stil te leg gen, maar een videocall giste ren heeft andere inzichten gege ven. De KNVB hakt vandaag de knoop door. VOETBAL Bondscoach Mark Parsons van de Neder landse voetbal sters kan in de WK-kwalificatie- wedstrijd tegen Tsjechië (vrijdag 26 november) niet beschikken over Jackie Groenen (Man- United), Aniek Nouwen (Chel sea) en Sisca Folkertsma (Bor deaux). Het drie tal is gebles seerd. Parsons heeft Marisa Oli- slagers van FC Twente voor het eerst opgeroe pen. Dolle vreugde in J Nederland Noorwegen Sjoerd Mossou Rotterdam Louis van Gaal op de tribune. FOTO PIM RAS - Eva de Goede (32) twijfelt over toekomst door zware blessure

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22