ELD OED Veel producten hebben eigen koopjesseizoen Handige hulpjes bij te veel herfstblad in je tuin GOEIE KOOP Online blijft groeien Kleding, meubels en cadeautjes. Het feest- seizoen komt er weer aan, maar wanneer kun je als consument het beste je slag slaan? Zes tips van deskundigen over wanneer je voor delig kunt kopen en wanneer je beter nog even kunt wachten. 20 BLADBLAZERS/-ZUIGERS ca. €57 Wolf-Garten LBV 2600 E Bosch Universal Garden Tidy ca. €100 wendbaar. Gardena PowerJet 40-Li ca. €350 H Heb geduld IAls we een nieuwe televisie, broek of gadget willen aanschaffen, doen we dat het liefst zo snel moge lijk. Maar wachten loont, zegt finan cieel influencer Adine Faber-Ver- sluis van lekkerlevenmetminder.nl. ,,Als de vraag het grootst is, zijn de aanbiedingen meestal niet zo goed.'' Wacht tot dat piekmoment voorbij is, adviseert zij. „Kerstspullen wor den vlak na de kerst 70 procent afge prijsd. De laatste week van december is dus een goed moment om een kunstboom of versieringen te ko pen.'' Tuinsets zijn het goedkoopst als de zomer op z'n einde loopt. In novem ber is de elektronica vaak goedkoop rond Black Friday (26 november). Kleding is het goedkoopst tijdens de uitverkoop in juli en januari. Daar naast zijn er vaak aanbiedingen van duurdere producten in de periode dat het vakantiegeld wordt gestort. Zo hopen winkeliers je te overtuigen dat geld bij hen uit te geven. ,,Als je structureel je aanschaf plant, bespaar je per huishouden al snel 1000 euro'', zegt Faber-Versluis. Geef jezelf wel een streefdatum om 'Als je structureel je aanschaf plant, bespaar je per huishouden al snel 1000 euro' te voorkomen dat je eindeloos wacht op die perfecte aanbieding, adviseert zij. ,,Als je steeds maar wacht tot een product goedkoper wordt, is dat frustrerend. Weet je van tevoren dat over drie weken de uitverkoop begint, dan is het gemakkelijker om daar nog even op te wachten.'' 2 Bereid je goed voor Doe onderzoek voordat je naar de winkel gaat, adviseert marketing- en consumentenpsycholoog Maud Ebbekink. ,,Zo weet je vooraf hoe veel het product ongeveer kost en word je minder snel meegezogen in het verkooppraatje of die ene aan bieding.'' Je voorbereiden kan bijvoorbeeld op Google Shopping of vergelijk.nl, waar je al snel een goed beeld krijgt van de gemiddelde prijs van een product en eventuele aanbiedingen. ,,Als je vervolgens liever niet online koopt, maar naar een fysieke winkel gaat vanwege de service, kun je die voorkennis ook gebruiken om af te dingen.'' Zeker bij lokale onderne mers en als je een dure aankoop of meerdere aanschaffen doet, is pinge len een optie, zegt Ebbekink. 3 Houd aanbiedingen bij... Is dit nu echt een goede aanbieding? Of lijkt het alleen maar zo? ,,Door het prijsverloop van het door jouw gewenste product een tijdje te vol gen, krijg je een goed beeld van hoe duur het product is en of een aan bieding een goede of minder goede WOENSDAG 17 NOVEMBER 2021 GO De meest ecologische manier om bladeren weg te halen is met de ouderwetse bladhark. Maar in een tuin met veel bomen, of als je lichaam niet (meer) wil, is het soms een zware klus. Het beste alternatief? Blazers en zuigers op elektriciteit of met accu. Die eerste groep is lichter en goedkoper, maar je sleept wel een kabel achter je aan. Met een accu heb je bewegingsvrijheid, maar hier is de werkduur beperkt. Een bladblazer doet maar één ding: de bladeren wegblazen. Bladzuigers zuigen de blade ren op, versnipperen ze en verzamelen ze in een zak, waarna je ze op de compost- hoop of tussen je planten strooit. Hierbij drie aanraders. O Met zuig- en gemaakt) van versnipper- 10:1. functie. O Blaasvermo- O Degelijk merk. gen is vol- O Licht (3,5 kg). doende voor O Heel ruime een klein ga- opvangzak zon of enkele (50 liter). tuinpaden. O Goede versnipper- O Er zit geen ratio (hoeveel draagriem bij. kleiner de bla- deren worden O Met zuig- en versnipper- functie. O Kwaliteits merk. O Hoog blaas- vermogen en goede versnipper- ratio (12:1). O Maakt weinig lawaai. O Compact en O Met ruime zak en stevige schouderriem. O Vermaler is van metaal. O Weegt inclu sief buis en zak 4,7 kg, dat kan zwaar zijn. O Heel krachtig. O Voldoende stil. O Zuigt de bla deren op én snippert ze fijn, laat grind liggen. O Weegt 5 kilo, maar dankzij draagriem en handgreep valt dat mee. O Je kunt de blaassnelheid regelen of de boostmodus inschakelen voor extra kracht. O Met de 40V- batterij heb je zo'n 40 minu ten de tijd. - ADINE FABER-VERSLUIS Ruim driekwart van de Nederlanders doet steeds meer en steeds vaker aankopen online. Dat blijkt uit recent onderzoek van het CBS onder zesduizend Nederlanders. We kopen vooral veel kleding en schoenen via internet. 60 procent van de ondervraagden had in de maanden april tot juli (sport)kleding, schoenen, tassen en sieraden online gekocht. Ook populair zijn meu bels, tuinmeubelen en cosmetica (gekocht door 30 procent van de deelnemers aan het onderzoek). Tijdens het online shop pen geven we boven dien meer geld uit. Een op de vier gaf in drie maanden 500 euro of meer uit aan online aan kopen. Mannen gaven meer uit dan vrouwen. Kijken, kijken en dan kopen MARJOLEIN KOOYMAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20