Bodemsanering van Hof te Zandeplein is begonnen Hondenoppasser uit Hulst heeft het sinds corona steeds drukker 6 Het lijkt wel alsof iedereen sinds de uitbraak van het coronavirus een hond heeft. Maar waar moet de kwispelende viervoeter heen als je eens niet thuis bent? Hondenoppassers als Evelien Polfliet beleven gouden tijden. ,,Ik pas op honderdvijftig honden." Bob Maes Hulst De Hulsterse Evelien begon tien jaar geleden met haar uitlaat- en oppasservice Bella Donna. ,,Per toe val. Iemand vroeg of ik op de hond kon passen omdat zij gingen ver bouwen. Ik had zelf twee honden en wilde het wel eens proberen. Dat ging prima, die hond is uiteindelijk twee maanden gebleven. 'Daar moet je iets mee doen', kreeg ik te horen. Ik plaatste een advertentie op Zeelandnet en kreeg direct veel reacties." Er bleek zo veel vraag naar hon- denuitlaters te zijn, dat Evelien zelfs kon stoppen met haar schoon maakwerk. Daarmee kwam een droom in vervulling, want als kind wilde Evelien altijd al iets met die ren gaan doen. Dat is uitgekomen. En hoé. De Hulsterse heeft het drukker dan ooit. Door modder rollen Evelien mag gebruikmaken van een stuk weiland tussen Absdale en Sint Jansteen om de honden uit te laten. Hier kunnen de beesten naar hartenlust rennen, spelen, snuffe len en door de modder rollen. Met andere woorden: hond zijn. Vandaag neemt Evelien negen honden mee in haar bus. Ze kun nen niet wachten om uit de auto te springen. Wanneer de deur open gaat, vliegen ze naar buiten. Ridge- back Tuur, de labradors Beau en Walter, Sadie de bordercollie, Mace de jack russel, cockerspaniel Teun, Engelse springerspaniel Belle en Dax - een kruising tussen Ameri kaanse buldog en golden retriever. Gadegeslagen door Bella, Eveliens eigen hond. De Engelse buldog van elf jaar oud is de nestor, leider van de roe del en naamgever van het bedrijf. ,,Als ik nieuwe klanten krijg, ga ik eerst samen met Bella een rondje met de hond wandelen. Bella keurt de hond als het ware." Blaffen om niks Evelien past op zo'n honderdvijf tig honden. ,,Die komen niet alle maal tegelijk hoor. De ene week heb ik er tien, de andere twee of drie." Corona heeft haar bedrijf flink doen opschudden. ,,In het begin lag mijn werk bijna stil, om dat iedereen thuis werkte. De hon- Steeds meer mensen namen een hond in huis. Of een tweede, of zelfs derde - Evelien Polfliet den verloren daardoor hun roedel- gevoel. Toen ze na een tijdje terug kwamen, vertoonden ze ander ge drag dan eerst. Ze hadden thuis meer aandacht gekregen, waren meer verwend. Gingen ze opeens zeuren of blaffen om niks." Roedel Al snel kreeg Evelien het drukker. „Steeds meer mensen namen een hond in huis. Of een tweede, of zelfs derde. Ik krijg nog steeds veel aanvragen." Daar is ze natuurlijk blij mee, maar ook voor de honden is het goed af en toe in een roedel te zitten. ,,Ze hebben het echt nodig om geregeld in een groep te zitten. Anders kunnen ze niet socialiseren en dan ontwikkelen ze probleem gedrag, zoals angst." Wanneer de honden flink zijn uitgeraasd, gaan ze afgepeigerd te rug de bus in. De een is droog, de ander heeft modder op zijn kop. De honden hebben duidelijk genoten. ,,Het zijn echte vrienden", weet Evelien. ,,Toen ze veel thuis waren, hebben ze elkaar gemist. Honden zijn echte groepsdieren." KLOOSTERZANDE Het Hof te Zandeplein in Kloos- terzande was de afgelopen maanden geen fraai plaatje: een bouwput en bergen zand. Sinds gisteren wordt er weer hard ge werkt: de bodem wordt gesa neerd. 1. Wat is er aan de hand op het Hof te Zandeplein? De gemeente Hulst kocht al in 2018 de locatie van landbouwme- chanisatiebedrijfWeemaes en drie leegstaande woningen. Het bedrijf was van het centrum van Kloos- terzande verhuisd naar het bedrij venterrein. Het doel van de ge meente Hulst: zorgen voor nieuw bouw en een mooi, nieuw cen trum rond het plein. Na de sloop van de gebouwen in het voorjaar van 2020 zou de bodem worden gesaneerd, omdat er vroeger een tankstation stond. Ook was bekend dat er asbest zat in de bestrating van het bedrijf sterrein. Hulst meende goed in kaart te hebben wat de situatie was: in 1995 werd er al een bode monderzoek gedaan, in opdracht van Weemaes. De grond onder de betonvloeren werd onderzocht en er bleek niets ernstigs aan de hand. Tijdens het slopen deed de aanne mer echter een vervelende ont dekking: onder de vloer van de be drijfsgebouwen zaten twee olie- putten en asbest. 2. Is dat ernstig en duurde het daarom zo lang? Ja, de verontreiniging bleek veel groter dan gedacht. B en w van Hulst wilden toekomstige genera ties niet met vervuiling opzadelen. Dat bracht extra kosten met zich mee, waar de Hulster gemeente raad zich over moest buigen. Sinds de sloop lagen de werkzaamheden stil. Afgelopen juli gaf de Hulster raad groen licht voor het uittrek ken van een extra half miljoen. Daarna kon een planning worden gemaakt. 3. Wat gaat er nu gebeuren? Gisteren is begonnen met het ver wijderen van asbest op het terrein door een gespecialiseerd bedrijf. Gevolgen voor de omgeving zijn er niet. Vanaf eind november wordt de olieverontreiniging opgeruimd. Om dat te kunnen doen, moet de riolering verwijderd worden in de President Rooseveltstraat. De rio lering wordt opnieuw aangelegd, na het opruimen van de vervui ling. Daarna wordt de straat op nieuw gelegd en dat werk is naar verwachting klaar op 24 decem ber. 4. Hoe gaat het plein er uiteinde lijk uitzien? Er komen 23 levensloopbestendige huizen van Woongoed te staan. De bestrating op het Hof te Zande plein wordt al eerder aangepakt. De hele rijbaan wordt in januari vernieuwd, omdat die op verschil- C Asbest en olie in de grond worden opgeruimd lende plaatsen verzakt is. Tijdens de werkzaamheden wordt de route over het plein twee weken afgesloten. Alle werken moeten rond eind januari klaar zijn. Een volgende fase is sloop van onder meer de brandweerkazerne. - Sophie Stockman Evelien laat de honden uit. foto kelly thans DINSDAG 16 NOVEMBER 2021 VL Evelien past op 150 honden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53