Supercross in Goes: 'Onverantwoord om door te laten gaan' l l affiche in eerste speelronde zaalkorfbal 'Nieuwe indeling en versterkte degradatie' 11 De jaarlijkse Supercross in Goes wordt opnieuw niet gehouden. Het bestuur van Stichting Motorsport Zeeland (SMZ) heeft dat besloten in een inderhaast belegde vergadering. Het motorcrossevenement in de Zeelandhallen zou op vrijdag 21 en zaterdag 22 januari worden ge houden. „Zaterdag zijn wij met spoed bij elkaar gekomen en zijn tot de conclusie gekomen dat wij het niet verantwoord vinden ons evenement te organiseren met de bijkomende maatregelen'', laat Erik Weug namens de organisatie weten. ,,Helaas kan er geen zekerheid gegeven worden wat betreft even tuele beperkende maatregelen die er nog aan zitten te komen en wij willen niet op het laatste moment voor een verrassing komen te staan. Langer wachten met de knoop definitief doorhakken was voor ons geen optie. Het is anders te kort dag om alles nog op een ge degen manier te kunnen organi seren.'' Het is het tweede jaar op rij dat de Supercross geen doorgang kan vinden. Vorig jaar gebeurde dat om dezelfde reden. Toen ging er echter aanzienlijk eerder een streep door het evenement, in september al. Dit jaar besloot de organisatie in juli om vol voor de editie van 2022 te gaan. De corona situatie was er toen ook naar. In middels is dat in rap tempo veran derd. De laatste editie van de Super cross werd begin 2020 gehouden, Langer wachten met de knoop definitief doorhakken was voor ons geen optie een aantal weken voor de uitbraak van de coronapandemie. De Fransman Boris Maillard was toen de gevierde man. Hij won zowel de wedstrijd op vrijdag als op za terdag. Op zaterdag was er zelfs een compleet Frans podium. De organisatie van Supercross richt zich nu op een vervolg in 2023. - Rudy Boogert De finalisten gaan van start in de laatste Supercross tot nu toe, in januari 2020. foto cynthia cats speeld, net als onder meer Goes. Eén scenario is om de komende we ken die wedstrijden in te halen, zo dat we in januari allemaal met een gelijk aantal wedstrijden weer van start kunnen gaan. We moeten af wachten wat er gaat gebeuren.'' Inhaalcampagne Tegenover het Leidsch Dagblad verklaarde Quick Boys-voorzitter Bart van Kruistum dat hij rekening houdt met inhaalmomenten op doordeweekse dagen. ,,Dat heeft ui teraard niet onze voorkeur, maar al les is beter dan zonder publiek te moeten voetballen'', verklaarde de voorman. Goes hoopt dat er een andere op lossing gevonden wordt. ,,Er is niet gevraagd hoe wij hierover denken. Gezien onze trainerssituatie zou het misschien niet slecht uitkomen Midweeks voetballen heeft nogal wat consequenties voor ons'', refe reert Vette aan de afstanden die de Goesenaren moeten afleggen. ,,Dit zou heel ingrijpend zijn.'' Ter illustratie: Goes heeft bij voorbeeld nog een uitwedstrijd bij ACV in Assen in te halen. Enkele reis: 314 kilometer. 2014-2015 (TOP en Tjoba in twee verschillende poules). Swift was al in het seizoen 2019 2020 actief in de overgangsklasse. Fortis en Ondo werden toen in twee verschillende eerste klasses kampioen en promoveerden daar door. Ze konden alleen in het jaar erna nog niet op een hoger niveau laten zien, omdat het coronavi rus een zaalseizoen onmogelijk maakte. Met drie Zeeuwse overgangsklas- sers in één poule zijn er zes der by's. De eerste, Ondo-Fortis, is al meteen volgende week zaterdag. De korfbalploegen uit Sint-Lau- rens en Oost-Souburg hebben een beroerde eerste helft van de veldcompetitie achter de rug, in de eerste klasse. Het is afwachten wat ze één niveau hoger kunnen in de zaal. Voor Leonard Debbaut en Sjaak Baas wordt de derby weer hun eerste wedstrijd als trainers van Fortis. Dat het duel zonder publiek gespeeld zal moe ten worden, is een tegenvaller. Het plan is vier vierde divisies in te voeren; daarmee verdwijnen de huidige hoofdklassen. Alle divi sies krijgen een gemengde inde ling van zaterdag- en zondag clubs. De speeldag/aanvangstijd- stip zal variëren. Op districtsniveau blijft er vooralsnog wel een scheiding van speeldag, maar gaat er ook het no dige veranderen. Zo is het voorstel om 8 eerste klassen in te voeren (nu zijn dat er nog 11) om de voet balpiramide gestructureerd door te laten lopen. Onder de 8 eerste klassen volgen 16 tweede klassen, 32 derde klassen en 64 vierde klas sen. Tot slot zijn er nog 58 vijfde klassen. Mocht het plan doorgaan, dan zal het vanafhet seizoen 2022/2023 in werking kunnen treden. Er komt dan in het district wel een versterkte degradatieregeling. GO DINSDAG 16 NOVEMBER 2021 GOES - Erik Weug, organisator SMZ tijdelijk stil' - Art van der Staal - voorzitter Hoek Art van der Staal, voorzitter van Hoek. Indeling en eerste speelronde. Hoofdklasse A: TOP Arnemuiden, DeetosSnel, Pernix, DSC, Avanti, AW/DTV, Odik, Fiks. Eerste speel ronde (20 november): TOP-Deetos- Snel. Overgangsklasse D: Ondo, Fortis, Swift, Valto, Sporting Delta, De Meervogels, KCR, Vriendenschaar. Eerste speelronde (27 november): Ondo-Fortis, Swift-De Meervogels. Eerste klasse F: Tjoba, Kinderdijk, Oranje Wit, Maassluis, Merwede, Koag, RWA, Albatros. Eerste speel ronde (27 november): Tjoba-Koag. Tweede klasse I: Togo, Dijkvogels, Weidevogels, Vitesse, DVS'69, Mo- vado, Korbatjo, OZC. Eerste speel ronde (27 november): Dijkvo- gels-Togo. Derde klasse I: Atlas, Seolto, Blauw Wit, KVK, Stormvogels, DSO, Scheldevogels, Ventura Sport. Eer ste speelronde (27 november): At- las-Seolto, DSO-Blauw Wit, Schel- devogels-KVK, Ventura Sport-Stormvogels. - Roeland van Vliet VLISSINGEN De kans is groot dat de compe titie-indeling in het amateur voetbal op de schop gaat. Tij dens de najaarsvergadering van de ledenraad op 4 decem ber wordt een besloten over de nieuwe voetbalpiramide. - Robin Campmans Wj-r-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43