Meteen mooi c O) O O 10 kort Verlies Said Bouzambou Zaalvoetballer Said Bouzambou uit Vlis- singen verloor gisteravond met het Neder lands team van wereldkampioen Portugal. In Almere werd het 0-3. Binnen een paar tellen na de aftrap kreeg Bouzambou een kans, maar hij schoot met rechts in het zij net. Kort voor rust scoorde Portugal. Na rust werd het vlot 0-3. Zeeuwse titelstrijd afgelast Het Zeeuws kampioenschap mountain bike is afgelast. De titelstrijd zou komende zaterdag in de boswachterij Westerschou- wen in Burgh-Haamstede worden gehou den. De organisatie kwam maandag tot dat besluit. Het zag geen kans 'deze wedstrijd op een verantwoorde en veilige manier voor iedereen te laten plaatsvinden'. Of het kampioenschap later alsnog gereden wordt, is nog niet besloten. Bekerduel op herhaling De voetballers van Yerseke en Kloetinge gaan vanavond op herhaling in de district sbeker. Ze spelen om 20.00 uur hun duel in de tweede ronde. Dat werd vorige week af gelast vanwege coronabesmettingen bij Kloetinge. Tegelijkertijd worden er ook drie Zeeuwse competitiewedstrijden inge haald: Zaamslag-VCK (derde klasse zater dag), Hansweertse Boys-FC De Westhoek (vierde klasse zaterdag) en HVV'24-VVR (derde klasse zondag). Ton wint weer marathon Wederom won Leonie Ton uit Wissen- kerke een blubberige natuurmarathon, dit keer in het Belgische Kasterlee. Ze liep een tijd van 3 uur, 10 minuten en 32 seconden. Goed voor winst bij de vrouwen en de ne gende plaats overall. Twee weken geleden won Ton ook een marathon in de Belgische blubber, de Beartrail in 's-Gravenvoeren. Quote van de dag 'Het beker- gevoel, een eeuwige optimist, vuurwerk en licentie- punten' VOETBAL Derby toch op zondag Drie lopen afgelast CORONA Het merendeel van de voetbalclubs in de derde divisie wil de competitie nu stilleggen. Goes hoort bij dat overtal, terwijl de andere Zeeuwse derdedivisionist Hoek nog even wil afwachten. Leon Annokkee, voorzitter van FC Lisse, stuurde afgelopen week een poll rond naar de achttien clubs in de derde divisie zaterdag. Twee derde van die clubs gafaan het idee te ondersteunen om de competitie stil te leggen. Van der Staal: ,,Er wordt nu door veel mensen over verschillende scenario's gesproken. Wij hebben met Hoek bijvoorbeeld twee keer achter elkaar niet ge- De beleidsbepalers van Goes scha ren zich achter de oproep van ver schillende clubs uit de tweede en derde divisie. ,,Wij vinden het de beste oplossing om de wedstrijden uit te stellen'', vertelt bestuurslid John Vette. Bij Hoek denken ze niet dat het nu heel veel zin heeft om de competitie stil te leggen. Gezien de huidige coronacijfers maakte het demissionaire kabinet afgelopen vrijdag een stapel nieuwe maatregelen bekend om het virus te lijfte gaan. Ook het amateurvoetbal ontsprong de dans niet. De ko mende drie weken, in elk geval tot en met 4 december, is er geen pu bliek welkom op de sportcom plexen. In het amateurvoetbal hebben de afgelopen twee weekeindes al twintig Zeeuwse eerste elftallen te maken gekregen met afgelastingen vanwege corona. Dat is meer dan vorig seizoen in de laatste weken voordat de competitie in oktober werd gestaakt en niet meer hervat. Hoek en Goes spelen al twee weken niet in de derde divisie. Verschillende clubs uit de tweede en derde divisie luidden vorige week de noodklok. Gisteravond vond er overleg plaats met de KNVB over het al dan niet uitstellen van de competitie. In de aanloop naar dat moment werden de Zeeuwse der- dedvisionisten Goes en Hoek ge vraagd naar hun mening. ,,Het is kiezen uit het minst slechte alter natief', omschrijft Vette, bestuurs lid technische zaken bij Goes. Het verliezen van kantine-in komsten is voor veel verenigingen een doorn in het oog. ,,De uitwed strijd tegen Hoek staat over een paar weken op het programma. Stel dat je deze inkomsten mist..." treurt Vette. Hij noemt nog twee argumenten om de derde divisie tijdelijk stil te leggen. ,,Op deze manier voorkom je onzekerheid. Het regent afgelas tingen. De ene ploeg heeft tien wedstrijden gevoetbald en het an dere team twaalf. Dit verschil wordt alleen maar groter. Dat is niet fijn.'' Persoonlijke situatie Bij Hoek denken ze niet dat het heel veel zin heeft om de competitie nu stil te leggen. ,,Gezien onze trai nerssituatie zou het misschien niet slecht uitkomen'', zegt voorzitter Art van der Staal. ,,Maar ik denk niet dat de politiek zich laat sturen door de meningen van amateurclubs. Wij moeten onze persoonlijke situ atie niet mee laten wegen. Het is ook de vraag wat het met de belast baarheid van spelers doet, als ze nu een paar weken stil liggen en daarna weer moeten gaan voetballen.'' Dat blijkt uit het competitieschema dat het KNKV heeft gepubliceerd. Zo'n burenruzie op het derde ni veau van Nederland is er weer voor het eerst sinds 11 januari 2014. Tjo- ba-TOP eindigde toen in 17-21. Het is bijzonder dat Zeeland met drie teams vertegenwoordigd is in de overgangsklasse. Met Swift, Ondo en Fortis baadt de provin cie in luxe. Het maximum tot nu toe was twee en de laatste keer was dat het geval in het seizoen DINSDAG 16 NOVEMBER 2021 GO ZAALVOETBAL MOUNTAINBIKE VOETBAL ATLETIEK - Luister de achtste aflevering van de PZC Voetbal Podcast. VOETBAL De derby tussen HVV'24 en Ter- neuzen wordt komend week einde toch op zondag ge speeld. De top per in de derde klasse A van het zondagvoetbal was verplaatst naar zaterdag avond om meer publiek te gene reren. Nu er van wege de ver scherpte coro namaatregelen geen toeschou wers welkom zijn, is deze ver plaatsing terug gedraaid. ATLETIEK Drie hardloop wedstrijden zijn voor komende maand ge schrapt. De Stichting Sport Promotie Zeeuws Vlaan deren (SSPZV) laat in verband met de aange paste corona maatregelen de Juul van Walle- loop (20 novem ber), Schelde- sportloop in Ter- neuzen (27 no vember) en Rattenloop in Sint-Jansteen (12 december) schieten. 'Leg competitie 1 De derby tussen Goes en Hoek zonder publiek spelen is voor bestuurslid John Vette van Goes een doemscenario. Op de foto snelt Steve Schalkwijk na mens Goes naar het doel in de laatste derby, van januari 2020. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Rudy Boogert Vlissingen John Vette, bestuurslid techni sche zaken bij Goes. In 2018 speelden Ondo (blauwe shirts) en Fortis al tegen elkaar tijdens het Zeeuws Korfbal Spektakel. foto rien paardekooper VLISSINGEN Meteen in de eerste speelronde van de zaalkorfbalcompetitie, op zaterdag 27 november, is er weer een Zeeuwse derby in de overgangsklasse: Ondo-Fortis. a (0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42