s? Een flinke slok op een borrel Uitstel in hoger beroep vermeende verkrachter Hoofdstad 2 Ze zagen de coronagolf al van verre aankomen. ,,Daar gaan we weer", verzuchten Nelique, Paula en Isabelle. Natuurlijk, of je gevaccineerd bent of niet, ze helpen iedereen. CORONA NELIQUE, PAULA, MELANIE EN Commentaar Het demissionaire kabinet heeft de handrem aangetrok ken om te voorkomen dat het de zorg over de schoenen loopt. De coronapas wordt uitgebreid, het mondkapje moet weer op en we moeten zo veel mogelijk thuiswerken. Met name de horeca is de dupe van het pakket maatregelen. Op nieuw zit deze branche in de hoek waar de klappen vallen. Vooral de sluitingstijd van 20.00 uur is voor restaurants, cafés, discotheken en zalencentra een hard gelag. Bij zalen centra regent het al annuleringen, waardoor exploitanten op nieuw forse verliezen lijden. Ook bij restaurants wordt minder geboekt. Mensen gaan 's avonds dineren of zich uitleven op de dansvloer, niet overdag. Het gros van de horeca-ondernemers heeft zich tot nu toe braaf aan de richtlijnen gehouden door coronatoegangsbewij zen te controleren en (eerder) de 1,5 meter en de mondkapjes plicht te handhaven. Het draagvlak voor de nieuwe corona maatregelen neemt door de sluiting om 20.00 uur zienderogen af. Horeca-ondernemers zijn de onwerkbare regels zat. Den Haag zou dan ook het voorstel van Koninklijke Horeca Nederland serieus moeten overwegen: maximaal tot 20.00 uur naar binnen en sluitingstijd om middernacht. Dat verijdelt kroeghoppen waarvoor het OMT bang is, vermindert het aantal feestjes thuis en voorkomt drukte op straat omdat niet ieder een tegelijk naar huis gaat. Voor de horeca zou dat een flinke slok op een borrel schelen. Het draagvlak voor de nieuwe coronamaatregelen neemt door de sluiting om 20.00 uur snel af T. was naar het gerechtshof in Den Bosch gestapt om het vonnis aan te vechten dat in december 2019 door de Middelburgse rechtbank was uitgesproken. Hij kreeg zeven jaar cel opgelegd voor vier verkrachtin gen, terwijl hij door het OM van zes zaken werd verdacht. In Den Bosch werd gisteren een begin gemaakt van het hoger be roep, maar de zaak is voor onbe paalde tijd uitgesteld omdat eerst nog - op verzoek van T's advocate - ALMANAK Dat Zeeland voor veel Randste delingen een ver-van-mijn- bed-provincie is, ervoer die Middelburgse onlangs weer eens. Op bezoek bij een neefje in Rot terdam besloot diens moeder de geografische kennis van het tienjarige knulletje te testen. drie deskundigen moeten worden gehoord. Via datingsites op internet kwam T. in 2017 en 2018 in contact met verschillende vrouwen met wie hij een vertrouwensband opbouwde. De seks die ze hadden, werd steeds gewelddadiger. Op een honkbal knuppel werd dna van één van de vrouwen gevonden. Een andere De seks die T. met vrouwen had, werd steeds gewelddadiger vrouw liep blijvend letsel op. Vol gens T. was er sprake van ruige seks, maar gebeurde alles met wederzij ds goedvinden. ,,Tante woont in de hoofdstad van Zeeland. Waar woont ze dus?" Het ventje keek moeder en tante glazig aan. ,,Mmmm Middelgaf tante een inkop- pertje. Een glorieuze glimlach brak door op het gezicht van de neef: „Middle ofNowhere." Lezing Rob van Wijk in Porgy Joost de Ronde koninklijk onderscheiden VLISSINGEN Studentenfeest gaat niet door Nelique Meeuse zag deze corona- golf letterlijk aanzwellen. ,,Het be gon met drie, vier patiënten", zegt de verpleegkundige op de acute op name afdeling van ziekenhuis Adrz in Goes. ,,Nu hebben we drie tot vier volle zalen van soms wel vijf personen. Dat is heftig." Voor haar zijn het flashbacks. ,,Als je het aantal besmettingen ziet stijgen, weet je - helaas uit ervaring - dat die mensen een week later in het ziekenhuis komen. Dan denk je: daar gaan we weer." Ze dacht erop Het is niet aan mij om over het geweten van een ander te beslissen voorbereid te zijn. Dacht. ,,Nu ik in deze golf zit, merk ik dat de vorigen meer met me hebben gedaan dan ik zelf door had." Hoezo? ,,Er zijn mensen die me vragen of het écht zo druk is in het ziekenhuis. Van zo'n vraag word ik kriegel. We ver zinnen dit niet. We zijn geen ac teurs." Anderen maken het bonter, ver- telt ze. ,,Die zeggen: het valt best mee, want jij ziet alleen maar de ergste dingen. Ja, maar weet jij van tevoren of je een van die ergere ge vallen bent? Nee dus, dat weet nie mand." Zorgeloos gaat Nelique niet meer naar haar werk. ,,Als ik ga werken, hoop ik iedere keer voor de 'ge wone' patiënten te mogen zorgen en niet voor de coronapatiënten. Niet om de mensen, maar om de zorg. Het is heel heftig om te zien hoe mensen op de Covid-afdeling naar adem liggen te happen. Soms stervende zijn. Of dat er maar twee mensen bij een overlijden mogen zijn, terwijl iemand een grote fami lie heeft." Of je gevaccineerd bent of niet, ze zal je helpen. Altijd. ,,Dat is waar voor ik hier werk en wat ik als mijn roeping ervaar: voor mensen zor gen die het nodig hebben. Hoe moeilijk dat soms ook is. Want als ik eenmaal weer thuis ben en uitge blust op de bank plof denk ik wel: waarom heeft iemand zich niet la ten vaccineren?" Is Nelique zelf gevaccineerd? ,,Ik ben lid van de Gereformeerde Ge meente en heb me laten vaccineren. Omdat ik de afgelopen twee jaar zo veel ellende heb gezien. Ik gun dat niemand. Het is niet aan mij om over het geweten van een ander te beslissen. Maar het is wel wat deze golf zwaarder maakt." dinsdag 16 november 2021 Het Openbaar Ministerie heeft gisteren in hoger beroep nog geen strafeis geformuleerd tegen de 36-jarige Vlissinger S.T. voor het verkrachten en mishandelen van zes vrouwen. De zaak is aangehouden. Eldridge Pentury Den Bosch Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Rob van Wijk, hoogleraar op het gebied van (inter)nationale veiligheid en terrorisme, is donder dag 2 december te gast in Porgy en Bess te Ter- neuzen. Hij vertelt over zijn boek De Slag om Eu ropa dat in april volgend jaar verschijnt. Centraal daarin staat hoe China en Rusland ons continent uit elkaar proberen te spe len. Is Europa sterk ge noeg om de twee groot machten het hoofd te bieden? En welke rol speelt Biden, de presi dent van de VS, daarin. De lezing begint om 20.00 uur. Kaarten zijn te koop bij Porgy en Bess. BRUINISSE Joost de Ronde uit Brui- nise is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nas- sau. Hij kreeg de konink lijke onderscheiding uit handen van burgemees ter Jack van der Hoek, in verband met zijn 40-jarig jubileum als organist bij de gereformeerde ge meente. Ook doet De Ronde het onderhoud aan het orgel, draagt hij in zorgcentrum 't Opper regelmatig zijn steentje bij aan de begeleiding van de samenzang en is hij betrokken bij zang avonden en optredens van het koor Petrum Dathenum. Het Kickoff Festival voor studenten in Zee land is afgeblazen. Vo rige week kondigde de organisatie nog aan dat het feest - dat aanvan kelijk in september zou worden gehouden - op donderdag 2 december door zou gaan in de Ma chinefabriek te Vlissin- gen. Door de aangescherpte coronamaatregelen moet het introductie festival opnieuw wor den geannuleerd. De organisatie heeft nu maar besloten voorbe reidingen te treffen voor een feest volgend jaar. 'Deze golf is veel zwaarder' Jeffrey Kutterink Goes/Terneuzen - Nelique Meeuse Nelique Meeuse: ,,Het is heel heftig om te zien hoe mensen op de Covid-afdeling naar adem liggen te happen." foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34