'Er zijn al twintig feesten afgezegd' Elf jaar Johnny Beerens in één expositie De laatste maanden krijgt de politie in Zeeland honderden meldingen van vuurwerkoverlast. De aanpak richt voornamelijk op handelaren in de (meestal illegale) knallers. Frank Balkenende IJzendijke Bijna acht maanden was de horeca dicht. In juni mocht de deur weer van het slot en in september wer den bijna alle beperkingen losgela ten, maar door de nieuwe corona maatregelen dreigt nu opnieuw een fiasco voor de horeca. Vooral zalen- en partycentra krijgen de ene na de andere annulering binnen. Buysse: ,,Dat we om acht uur 's avonds moeten sluiten is een ramp voor een partycentrum als Mauritshof. Feesten en partijen vinden bijna al tijd 's avonds plaats. Er zijn inmid dels twintig feesten afgezegd. Van bruiloften, verjaardagen tot be drijfsfeesten." Door de explosieve stijging van het aantal coronabesmettingen en ziekenhuisopnames zijn mensen onzeker geworden, zegt Buysse. ,,Een flink deel van de gasten wil doorboeken, maar de vraag is hoe we er over drie weken voor staan. Het valt me nog mee dat er geen af meldingen zijn voor de kerst- brunch en het avondbuffet dat we tijdens de kerstdagen aanbieden. Mensen vertrouwen er nog steeds op dat er tegen die tijd weer wat meer kan. Ik krijg tegelijkertijd veel vragen over afhaalkerstmenu's. We beslissen deze week of we die gaan maken of niet." Tholen Ook bij Hans Visser, exploitant van Party- en Recreatiecentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk, staat de telefoon roodgloeiend. „Vrijdag begon de stroom annule ringen al. Vergaderingen, bruilof ten, verjaardagsjubilea en bijeen komsten van organisaties en clubs zoals de eilandelijke ZLTO en de zaadteelt- studieclub. Overal gaat een streep door. Zaterdag heb ik maar 4 euro verdiend Misschien zijn mensen op Tholen nog voorzichtiger dan elders, aangezien de vac cinatiegraad hier beneden ge middeld is." Voor Visser is het een rampsce nario. „Wij moeten het vooral heb- ben van activiteiten in de avond. Met een sluitingstijd van 20.00 uur kunnen we geen omzet maken. Sporters nemen doorgaans een drankje aan de bar na een avondje volleyballen of badmintonnen, maar ik mag ze nu niks meer aan- bieden. Dat geldt net zo voor de le den van de fanfare. Mijn cijfers zijn tot een dieptepunt gekelderd. Za terdag heb ik maar 4 euro ver diend." Grapperhaus Hij vestigt zijn hoop op het overleg dat Koninklijke Horeca Nederland met minister Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid heeft ge voerd. ,,Het voorstel van KHN is om na 20.00 uur niemand toe te la ten, maar de sluitingstijd op 00.00 uur te houden. Dat zou voor mij een goede oplossing zijn. Komt die er niet, dan zijn nieuwe steun maatregelen voor de horeca hard nodig." Er komt een vervolgge sprek met minister Stef Blok van Economische Zaken over 'slimme oplossingen' voor de horeca. Niet overdag feesten Ook voor Stefan de Vetter van par tycentrum 't Spoor 11 in Hulst zou een inlooptijd tot 20.00 uur soelaas bieden als het besloten feest dan tot middernacht mag plaatsvinden. „Mensen gaan niet overdag feesten. Ik zie het nu aan de annuleringen die binnenstromen. Alles wordt af gezegd. Ik heb er nog maar eentje op staan." ZEELAND 2 £1 I dinsdag 16 november 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND8 tZEELAND'5 Partycentra zijn coronapineut Het regent annuleringen in de horeca. De nieuwe coronaregels die sinds zaterdag gelden, raken de zalen- en partycentra het hardst. Frank Buysse van party centrum Mauritshof in IJzen- dijke: ,,Er zijn al twintig feesten afgezegd." - Hans Visser, Haestinge Stefan de Vetter van partycentrum 't Spoor 11 in Hulst. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33