Pikzwa Eugenie (19) werd mishandeld in bios omdat ze te hard lachte tijdens film Waterschap kapt vooral in Zeeuws-Vlaanderen 2 WENDY WAGENMAKERS Column Y~' We stonden naast bloe menhandel Van Belzen, in het achterste stukje van de Walstraat waar ook een tat- tooshop zit, een notaris, een kap per, de Wereldwinkel, een café waar je tot voor kort met een jointje aan de bar kon zitten en een café dat voor altijd de kroeg van Daan Bruinooge zal blijven, hoe vaak de tent ook van naam verandert. deed mijn hysterische kinderen geen mooie herfststukjes te laten vertrappen, begon een vrouw naast mij te gillen. ,,Jaaaaaa, p^k- zwart!", krijste ze boven de nade rende fanfare uit. ,,Jajajajaja! Hele maal zwart!" De zestiger klapte in haar handen om haar blijdschap kracht bij te zetten. verstand over bestaan: de pieten die zaterdag de binnenstad van Vlissingen in trokken, waren dui delijk niet door de schoorsteen ge kropen. Ze waren zwart. Zo zwart als maar zijn kan. En lief, vonden mijn kinderen wier jaszakken ge vuld raakten met natte peperno ten. Door al die schmink kon ik de gezichten niet ontwaren, maar de pieten leken inderdaad lief en lachten breeduit op alle selfies die met ze werden gemaakt, als waren het popsterren. andere vrouw even later in de op tocht achter de goedheiligman. Ze oogde Surinaams, haar gezelschap droeg een hoofddoek. ,,Al dat ge zeur uit de grote steden. We zitten hier in Zeeland hoor." Haar vrien din zweeg en taaide onderweg af naar de Hema, waar de pyjama's in de aanbieding waren. tijden zonder programma en zon der bestemming, waardoor het toch al spaarzame publiek gauw uitwaaierde. Er klonken vuur- werkbommen en het regende. Het regende zo hard dat de pieten aan het eind van de Walstraat alleen nog wat vlekken op hun verder witte wangen hadden. De weergo den hadden het zelf al opgelost. Al dat gezeur uit de grote steden. We zitten hierin Zeeland hoor DE STELLING Vandaag: Ik ben bang dat het vuurwerk dit jaar uit de klauwen loopt Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters TWEEDELING NEEMT TOE Award voor de voetbalclub Open dag Scalda in teken corona OOSTKAPELLE De Lispeltuut is héél mediawijs ,,Je verwacht niet dat een gezellige avond zo afloopt", schetsen schoonzussen Maran en Nikolina de Vos, die meteen na het voorval naar de bioscoop snelden. ,,Ze wa ren expres achterin gaan zitten, zo dat anderen minder last van hun zouden hebben. Het zijn nu een maal jonge vrouwen en die gieche len weleens", aldus Maran. Neger Na afloop van de film vond een mannelijke bezoeker het nodig om de dames hardhandig duidelijk te maken dat hij niet blij met hen was. ,,Hij begon mijn schoonzusje uit te maken voor neger. Als hij haar niet op die manier had beledigd, was zij waarschijnlijk gewoon weggelopen en niet blijven zitten. Vervolgens begon hij direct vol in haar gezicht te slaan om zijn punt duidelijk te maken. Dat kan echt niet", vervolgt Maran. De frustratie zit hoorbaar hoog bij haar. ,,De vriendin van mijn schoonzusje is er toen tussen gesprongen en ook zij heeft een klap gekregen. De andere bezoekers liepen gewoon de zaal uit en deden niets. Dat vind ik zo erg." De twee zussen willen er graag aan toevoegen dat het volgens een andere bezoeker niet zo was dat de twee vriendinnen de hele zaal bij De rest van de bezoekers liep gewoon de zaal uit en deed niets elkaar hebben gelachen. ,,Het was wel hoorbaar, maar niet overdreven hard." De politie doet nog onder zoek naar de mishandeling aan de hand van de camerabeelden. Traumatisch Nikolina vertelt dat de emotionele en traumatische schade bij haar schoonzusje ernstiger is dan de fy sieke schade. ,,Ze zit wel onder de bulten en ze heeft een hersen schudding. De bioscoop heeft haar twee vrijkaartjes aangeboden, maar daar draait het allemaal niet om. Ze zit er als een zoutzak bij. Ik denk dat ze een volgende keer toch heel an ders naar de bioscoop gaat." In totaal verdwijnen 846 oude en zieke bomen, verdeeld over zeven tien locaties. Het overgrote deel gaat beneden de Westerschelde te gen de vlakte. De grootste aantallen worden gekapt langs de Klooster- weg bij Koewacht (172) en de Ou dendijk bij Zaamslag (140). Ook aan de Krabbedijk bij Schoondijke (113), de Kleine Boomdijk bij Sint Kruis (61) en de Rode Sluisweg (92) en de Zuiddorpseweg (81) bij Overslag gaat het om relatief veel bomen. Er wordt vooral in Zeeuws- Vlaanderen gekapt, omdat daar veel populieren staan die aan het einde van hun levensduur zijn. Vrijwel alle bomen van het waterschap staan langs plattelandswegen. Val lende takken en omvallende bo men kunnen tot gevaarlijke ver keerssituaties leiden. Daarom rooit het waterschap tijdig oude en zieke exemplaren. Boven de Westerschelde gaat de zaag in slechts 53 bomen, op zowel Walcheren als Noord-Beveland. De meeste staan langs de Pekelings- eweg bij Grijpskerke (19) en de Ja cob Catsweg bij Grijpskerke (18). Nieuwe bomen Er komen dit seizoen 891 bomen te rug, verspreid over 35 plekken. Driekwart van de nieuwe bomen gaat in Zeeuws-Vlaanderen de grond in. De omvangrijkste locaties zijn plekken waar ook veel wordt gerooid: de Kloosterweg bij Koe wacht (125 nieuwe populieren), de Krabbedijk bij Schoondijke (105 nieuwe esdoorns) en de Oudendijk bij Zaamslag (102 nieuwe populie ren). Boven de Westerschelde wordt vooral geplant in het natuurgebied Bos Dishoek bij de Zwaanweg (bijna honderd bomen, verschil lende soorten) en op negen locaties rond Ritthem (in totaal tachtig bo men, verschillende soorten). Variatie Om meer variatie in het landschap te krijgen, plant het waterschap meer dan voorheen uiteenlopende soorten. Dat zorgt ook voor risico spreiding: als één soort ziek wordt, hoeft niet meteen een heel gebied gerooid te worden. dinsdag 16 november 2021 Terwijl ik de grootste moeite Het plaatselijke sinterklaasco mité liet er inderdaad geen mis- ,,En zo hoort het", jubelde een Het was de raarste intocht aller Reageer op pzc.nl Gisteren: Er zijn te veel koeien in Nederland 2495 reacties WOLPHAARTSDIJK Voetbalvereniging Wol- faartsdijk heeft een award gewonnen. Het idee om een auto te delen vond Natuur en Mi lieu het beste, lokale ini tiatief. In het dorp worden sinds februari dit jaar twee elektrische deelau to's gebruikt. De elektrici teit wordt opgewekt door zonne-energie op het dak van de club. Initiatiefne mers Sander Hoogewo- ning en Hannah Twigt: ,,We hebben - met steun van de gemeente Goes - hard gewerkt om elek trisch autodelen van de grond te krijgen. Dat be taalt zich uit, want er is al meer dan 12.000 kilome ters gereden in de deel auto's." GOES Nu de coronamaatrege len zijn aangescherpt, neemt Scalda tijdens de open dag op vrijdag in Goes, Middelburg, Ter- neuzen en Vlissingen aanvullende maatregelen. Iedereen moet een mondkapje dragen in de gebouwen. Bezoekers mogen met maximaal één begeleider komen. De aankomst van bezoekers wordt verdeeld over tijd vakken. De invulling van de open dag krijgt een sober karakter. Bezoekers moeten zich aanmelden via scalda.nl/opendagen. Groep 7/8 van samen werkingsschool De Lis peltuut uit Oostkapelle is de meest mediawijze klas van Zeeland. De leerlingen van de klas hebben tijdens de lan delijke wedstrijd van de serious game Media- Masters meer punten gehaald dan andere Zeeuwse klassen. Vo rige week vond de elfde editie plaats van Media- Masters. Landelijk deed een recordaantal van 160.000 kinderen mee. Zij bouwen spelender wijs kennis op over WhatsApp, gamen, cy- bercriminaliteit, online pesten en nepnieuws. De 19-jarige Eugenie uit Vlissin- gen is zaterdag in bioscoop Ci- neCity in Vlissingen door een man mishandeld. Ze werd gesla gen omdat ze te uitbundig zou hebben gelachen tijdens de film Eternals. Zij zit op dit moment met een hersenschudding thuis. Janneke Koster Vlissingen - Maran de Vos, schoonzus Waterschap Scheldestromen plant de komende maanden on geveer net zoveel bomen als het gaat rooien. De meeste werk zaamheden zijn in Zeeuws- Vlaanderen. Rolf Bosboom Middelburg ^RAMK' en ©OKPROELEMEN EN JIJ NIET gevaccineerd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2