Angela We hebben na Humberto het dieptepunt alweer gehad Erik van Muiswinkel keert na vijf jaar terug als Hoofdpiet 28 KIJKT TV Het is pas maandag, maar we hebben het diep tepunt op televisie deze week alvast weer ge had. Bij Humberto gingen politiek verslaggever Frits Wester en Khalid Oubaha, hét boegbeeld van de chronisch ontevreden horeca-uitbaters, elkaar verbaal te lijf over de coronamaatregelen van de overheid. Wester plaagde Oubaha dat er een vaca ture was voor zorgminister in het nieuwe kabinet (de horecatycoon bereed het stokpaardje dat de huidige crisis het gevolg is van afbraak van de ge zondheidszorg), waarna Oubaha reageerde met de opmerking dat het land ook behoefte heeft aan on afhankelijke parlementaire journalisten die niét op schoot zitten bij het CDA. Wester, oud-voorlichter van die partij, werd woedend. En terecht. Zeker, het was spektakel. Het was sensatie. Nor maal ben ik daar enorm voor. Maar in het speci fieke geval van corona ben ik er meer klaar mee dat met name de talkshows in dit land de chaos enkel vergroten en weigeren hun verantwoordelijkheid te nemen. We zitten in een pandemie, de enige uitweg is vaccineren-vaccineren-vaccineren, dat weet elk weldenkend mens. Maar ondertussen krijgt elke kwakzalver, querulant, opruiende on dernemer, tegendraadse burgemeester of OMT'er die een paar minuten camera-aandacht ruikt, half zachte zanger die zich ontpopt tot fanatieke an- ti-vaxer of andere willekeurige BN'er een uitge breid podium om zijn zegje te doen over wat hij vindt dat er wel of niet moet gebeuren. We discus siëren elkaar het ziekenhuis in en dat alles voor de kijkcijfers en de #ophef op de stinkende beerput die Twitter is. heeft het niks te maken als de Raisa Blommen- stijns, de Nielsons, de Remy Bonjasky's, de Talitha Muusses, de Khalids Oubaha's en de Wybren van Haga's weer eens aanschuiven en ongefundeerd mogen roeptoeteren over discriminatie, tweede ling en dat corona 'gewoon' een zware griep is. Net zomin als het ook maar iets met journalistiek te maken heeft om hun particuliere mening op ge lijke hoogte te zetten met die van bijvoorbeeld art sen en virologen. Nu gaat er vast weer iemand roe pen dat ik mensen die een andere mening hebben dan de mijne wil cancelen, maar dat is onzin. Er zit een wereld van verschil tussen Nieuwsuur, dat met een gedegen reconstructie het coronabeleid bekri tiseert, en Bram Douwes van Powned - inderdaad, die irritante uit De slimste mens - die bij M zijn zegje mag doen over de persconferentie van Rutte. ik vraag me inmiddels af of er een verband is tussen de stokkende vaccinatiegraad en het oever loze gediscussieer in onze talkshows. in Portugal is 98 procent gevaccineerd en volgens mijn collega die daar woont, hebben de antivaxers nauwelijks ruimte gekregen in de media. (De jongens van Even tot Hier hadden zondag overigens een hila risch stukje over Portugal, in een uitzending die al even briljant was, alleen al omdat de boete van Max Verstappen werd gekoppeld aan het vreemd gaan van Marco Borsato. Wie geeft hun eindelijk eens een prijs?) Ik snap heel goed dat de zwijgende meerder heid in Nederland, die zich heeft laten vaccineren en zich aan de maatregelen houdt in de hoop nog iets te redden van Sinterklaas en kerst, de talk shows tegenwoordig bewust links laat liggen en lekker naar Netflix kan vluchten. Sterker nog, ik ben jaloers. 'De Mol' zat in Albanië Brantsen naar Viaplay Ten Damme op de bres INTERVIEW AFSCHEID VAN DE EO VALT ANDRIES KNEVEL ZWAAR Erik van Muiswinkel keert na vijf jaar terug als Hoofdpiet. De 60-jarige cabaretier zal binnen kort in deze rol te zien zijn in de YouTube-serie De Staff van Sin terklaas. Het programma wordt gemaakt in samenspraak met Jerry Afriyie, voorman van actie groep Kick Out Zwarte Piet, en wordt ondersteund door stich ting Nederland Wordt Beter. De pieten in de serie hebben een warme, door de zon gekleurde tint omdat zij het grootste deel van het jaar in Spanje verblijven. De pakjes worden bezorgd met een speciale gouden sleutel, waardoor de schoorsteen en zelfs roetvegen verleden tijd zijn. De pieten dragen ook geen veer meer op hun baret, omdat er vol gens Afriyie en zijn team een link is met het slavernijverleden. De eerste aflevering van het nieuwe seizoen van De Staff van Sinterklaas is vanaf maandag te zien op YouTube. Driemaal per week zal er een nieuwe afleve ring bijkomen, zolang Sinter klaas in het land is. Erik van Muiswinkel was bijna twintig jaar een van de promi nente gezichten in Het Sinter klaasjournaal van de NTR. Het zit erop. Na 43 jaar neemt Andries Knevel afscheid van de EO. En dat afscheid valt hem zwaar, want de man die een belangrijk aandeel heeft gehad in de groei van 'zijn' omroep was ondanks zijn gevorderde leeftijd graag nog langer doorgegaan. ,,Ik zat nog vol plannen.'' Met inhoud en een bijdrage willen leveren om ons land zo snel mogelijk uit de crisis te krijgen, DINSDAG 16 NOVEMBER 2021 PC TV De 22ste editie van Wie is de Mol? is opgeno men in Albanië. De kandidaten, die al in augus tus zijn bekend gemaakt, zijn on der anderen rap per Glen Faria, journalist Arno Kantelberg en actrice Kim-Lian van der Meij. Het spel krijgt online ook een nieuwe napraatshow, getiteld Niet de Mol en gepre senteerd door Splinter Chabot (foto). TV Nieuwslezer Am ber Brantsen vertrekt bij de NOS en is het nieuwe gezicht van de Scandi navische streamingdienst Viaplay. Die gaat in 2022 de For mule 1 uitzenden. Brantsen gaat er presenteren. MUZIEK Een groep be kende vrouwen, onder wie Ellen ten Damme, Ka rin Bloemen en Milouska Meu- lens, heeft een clip gelanceerd ter gelegenheid van de Week te gen Kindermis handeling. Het nummer heet In het licht en is geschreven door Ten Damme. HILVERSUM ftf* Erik van Muiswinkel. FOTO ANP KIPPA de weemoed,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 28