•viv) Een zak vol voordelige cadeaus? P Éérst (J) Reclamefolder.nl checken! 25 c Lewis Hamilton oogst lof en zet titelgevecht in Formule 1 weer in vuur en vlam w In dat ene zinnetje zat een beetje hoop. 'Let'sgo get these guys', zei Lewis Hamilton zondag, toen hij zich na de start als de bliksem van plek 10 naar 3 had gespoed. Voor zich zag hij de twee Red Bulls van Ser gio Pérez en Max Verstappen. De stieren van het logo werkten als een rode lap voor Hamilton en diens team Mercedes. De rivaliteit, zo mogelijk nog hoger opgelopen in Sao Paulo, maakte een ongekend fanatisme los bij de titelhouders onder druk. Bij de coureur kwam een oer kracht naar boven, leidend tot overwinning nummer 101, mis schien wel zijn beste prestatie in de Formule 1. Hamilton oogstte lof bij vriend en vijand. De manier waarop hij these guys uiteindelijk verschalkte, was van de buitencategorie. Vol lef, maar met precies het juiste ni veau qua voorzichtigheid, om een ongeluk met voor hem desas treuze gevolgen te voorkomen. Geholpen dankzij een sublieme auto won hij de grand prix en snoepte een aardige hap af van de achterstand op Verstappen. Het Braziliaanse publiek was uitzinnig. Op vrijdag al was duide lijk dat Hamilton, en nu eens niet Verstappen, op de meeste support kon rekenen. Maar na zijn master class in de race was Interlagos he lemaal om. Misschien ook wel ge dreven door het gevoel dat dit ge vecht niet lang genoeg kan duren. ,,Dit heb ik sinds Silverstone niet meer ervaren'', zei Hamilton. In Europa, Noord- en Midden-Ame- rika leek de hang naar een nieuwe wereldkampioen de afgelopen maanden inderdaad groter dan zijn populariteit. Maar ook in de internationale media verschoof het sentiment een beetje. Hamilton was geniaal, terwijl de manier waarop Verstap pen de leiding verdedigde niet overal op steun kon rekenen. Ha milton had 'bad ass' Verstappen een lesje geleerd, schreef het Spaanse Marca. En de Franse sportkrant L'Équipe: 'We dachten dat de slechte gewoonten van Max verdwenen waren, maar we waren in slaap gedommeld. Bij zijn eer ste ergernis kwamen ze weer naar boven.'' The Guardian vond dat Hamilton 'vechtlust toonde in omstandigheden waaronder an deren zouden bezwijken. Het ti telgevecht staat weer in vuur en vlam'. Olie op het vuur Zeg dat wel. Ook geholpen door beide teambazen. Waar de twee coureurs na de race in alle kalmte hun verhaal deden, gooide Toto Wolff (Mercedes) nog een dot ex tra olie op het vuur. Hij vond het 'lachwekkend' dat de wedstrijdlei ding het verdedigen van Verstap pen, waarbij beide auto's naast de baan belandden, niet onderzocht of bestrafte. Wolff was overduide lijk ook nog boos over het feit dat Hamilton wel zwaar werd gestraft voor een probleem met de achter vleugel in de kwalificatie. ,,Wij mochten die schade niet repare ren, terwijl Red Bull drie aanpas singen heeft mogen doen in parc fermé. Ik begin het vertrouwen in de FIA te verliezen. Het hele week einde was alles en iedereen tegen ons.'' In plaats van mee te varen op de meewind die de overwinning van Hamilton had gecreëerd, ging Wolff dus weer omkijken en prik ken. Dat had hij zaterdag ook al ge daan. Dat Red Bull Racing bij monde van teambaas Christian Horner suggereerde dat de achter vleugel van Mercedes illegaal zou zijn, schoot hem in het verkeerde keelgat. Verstappen die er even kort met zijn vingers aan zat, hielp wellicht ook niet. Maar waar Horner zich relatief koest hield, kwam in Wolff de straatvechter naar boven. Hij cre- eerde die sfeer bewust, gebruikte FORMULE 1 CT de media om zijn onvrede over de FIA en Red Bull te delen. Of hem dat de komende weken helpt, is de vraag. Maar de blik van Wolff, zondag in de camera, was veelzeg gend. Een beetje eng, maar zo ver beten is hij nu Mercedes voor het eerst in lange tijd vol onder druk staat. 'Fuck them all', schreeuwde Wolff zaterdag over de boordradio. Vermogen Ze grijpen daar alles aan om de wereldtitel(s) veilig te stellen. Ook met die nieuwe motor die vrijdag werd ingebouwd. Die boet per race aan vermogen in, verwacht Merce des, maar leek in Brazilië ook nog eens iets verder opgeschroefd dan voorheen. Wellicht betaalt het team daar in de komende, snik hete, woestijnraces de prijs voor. Maar dat zien ze dan wel, rede neert het Duitse kamp. Het alter natief, de witte vlag zwaaien, is voor Wolff en Hamilton geen op tie. De beesten zijn ontwaakt. Scan download de app De verhitte strijd met Max Verstappen en diens team, sportief en verbaal, maakt bij Lewis Hamilton en zijn renstal een hoop los. De ideale brandstof voor de beslissende slotgevechten. GO DINSDAG 16 NOVEMBER 2021 Mercedes: oerkrachten komen los Rik Spekenbrink Sao Paulo Lewis Hamilton (r) verkleinde zijn achterstand op Max Ver stappen door zijn zege in Brazi lië. FOTO EPA WK-stand Constructeurs 1. Verstappen 332,5 1. Mercedes 521,5 2. Hamilton 318,5 2. Red Bull 510,5 3. Bottas 203 3. Ferrari 287,5 4. Pérez 178 4. McLaren 256 5. Norris 151 5. Renault 112 6. Leclerc 148 6. AlphaTauri 112 7. Sainz jr. 139,5 7. Aston Martin 68 8. Ricciardo 105 8. Williams 23 9. Gasly 92 9. Alfa Romeo 11 10. Alonso 62 10. Haas 0 Nieuw 10l»lJiode

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25