O. J Weinig steun in Kamer voor weigeren ongevaccineerden O Amalia is laconiek én plichts getrouw Hoofdkantoor Shell weg uit Nederland Walcheren Biograaf Claudia de Breij vertelt over haar gesprekken met de prinses In politiek Den Haag is men bepaald 'not amused' De vierde golf zwelt aan. Besmettingscijfers zijn hoger dan ooit en ook in de Zeeuwse ziekenhuizen ziet het personeel met lede ogen aan hoe steeds meer patiënten binnenstromen. „Daar gaan we weer'', zucht verpleegkundige Nelique Meeuse. En met haar veel collega's.zeeland 2 Ook het voornemen om het coro natoegangsbewijs op de werkvloer in te voeren, wankelt. Het kabinet wil strengere corona- regels voor ongevaccineerden om te voorkomen dat elke keer als het aantal besmettingen oploopt, er weer een lockdown moet worden afgekondigd. Minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) bena drukte gisteren nog een keer dat het weren van ongevaccineerden uit bijvoorbeeld de horeca weliswaar 'ingrijpend' is, maar anders zijn er deze winter vaker 'lockdownach- tige maatregelen' nodig. Het kabinet komt met een wets voorstel waarbij café-eigenaren en organisatoren van festivals onge vaccineerden mogen weigeren. On dernemers krijgen de keuze die zo geheten 2G-aanpak te hanteren. Als zij dat doen, mogen alleen nog ge- vaccineerden en mensen die van corona zijn genezen naar binnen. Het alternatief is dat lockdownachtige maatregelen vaker nodig zijn De ongevaccineerden zouden dan niet meer na een test naar binnen kunnen, zoals nu. Kritisch Voor het plan lijkt de steun van de demissionaire kabinetspartners VVD, CDA en D66 verzekerd, maar Christenunie is tegen en geeft de voorkeur aan 'testen voor iedereen'. Oppositiepartijen PvdA en Groen Links zijn uiterst kritisch. De meeste andere partijen zijn mordi cus tegen. Het komt vandaag nog niet op een stemming aan. Vrijdag vergadert het OMT nog over wat precies de effecten zijn van 2G- en 3G-beleid. Daarna zal nog een debat plaatsvinden in de Tweede Kamer. Mogelijk worden er nog meer ga ten geschoten in de kabinetsplan nen. Zo wil het kabinet bedrijven ook de mogelijkheid geven om naar een coronatoegangsbewijs te vra gen op de werkvloer. Ook daarte gen is veel weerstand in de Tweede Kamer. Een QR-code verplichten voor een uitje naar het theater is niet te vergelijken met het moeilij ker maken voor een ongevacci neerde om naar zijn werk te gaan, stellen tegenstanders. Het kabinet lijkt zo op ramkoers te raken met de Tweede Kamer, maar volgens De Jonge is er 'geen keuze'. Het alternatief zou zijn om cafés en festivals 'dicht te gooien'. De Jonge kent het verwijt dat 2G zou discrimineren, maar in kringen rond hem wordt erop gewezen dat in de Grondwet ook de plicht van de overheid staat om voor de volks gezondheid te zorgen. »P7 en ZEELAND 1 pNjÉi' JüWfl P4 Daar gaan we weer... Coronaplan kabinet wankelt al Het plan om ongevaccineerden te weigeren bij festivals en in de horeca, hangt aan een zijden draadje. In de Tweede Kamer lijkt er vooralsnog te weinig steun voor te zijn. Tobias den Hartog en Hans van Soest Den Haag -Hugo de Jonge, minister VWS dinsdag 16 november 2021 8°C Nog een grijze dag NieuwindePZCapp: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 11688 55530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1