Topavond met The Young Ones en Trijntje Oosterhuis 5 GROOT FEEST BLIJE KINDEREN Sinterklaas is eindelijk weer in het land. Zaterdag kwam de goedheiligman aan in de Veerhaven van Terneuzen. ,,Het wordt dit jaar een groot feest!'', belooft Sinterklaas. Terneuzen De routeplanner van Sinterklaas werkt prima. Hij had be loofd Terneuzen precies om 14.00 uur te bereiken vanuit Spanje. En wa rempel, hij flikte het op de mi nuut af. Eenmaal aangekomen in de Veerhaven, zag Sinterklaas een grote haag van blije kinderen en hun ouders. Ze zwaaiden hem te gemoet en natuurlijk wuifden de goedheiligman en zijn pieten te rug. Nadat uit honderden kelen SINTERKLAAHAAAS klonk, meerde de pakjesboot aan. Sin terklaas gaf alle kinderen een boks of high five en in ruil kreeg hij tekeningen. Sinterklaas kwam dus eindelijk weer aan in de Veerhaven. Sinds 2015 liep de intocht via de Bin nenhaven, maar dat was echte Terneuzenaren een doorn in het oog. Ook Sinterklaas zelf was blij met de vertrouwde stek. ,,De stoomboot kon niet door de slui zen varen, want die zijn ge stremd. Daarom zijn we naar hier gekomen. Als je nu toch om je Soms zijn er wel ondeugende kinderen, maar we zijn allemaal wel eensondeugend heen kijkt, hier kunnen de kinde ren het allemaal veel beter zien. Terneuzen is een zeehaven, dan moeten we de intocht vanaf de zee doen. De Veerhaven is ook veel feestelijker." Het was inderdaad een groot feest in Terneuzen, ondanks het gure novemberweer. ,,Wat een verschil met vorig jaar", aldus Sinterklaas. ,,Toen zijn we heel stilletjes aangekomen. Kijk hoe veel kinderen hier zijn! Deze keer gaat het Sinterklaasfeest drie we ken lang knallen." De goedheiligman gaf de kin deren nog een tip mee. ,,Zet je schoen, zing een liedje, steek er een wortel in voor het paard en wie weet wat er dan allemaal kan gebeuren." Geen stoute kinderen Sophie-Claire Kole (7) uit Hei kant staat Sinterklaas al een hele tijd op te wachten. Van Piet heeft ze net een zakje pepernoten ge kregen. Natuurlijk gaat ze haar schoen zetten. ,,Ik heb niks op mijn verlanglijstje gezet, maar ik zet gewoon mijn schoen en mis schien zit er dan iets in. Vanoch tend zat er ook al een cadeautje in mijn schoen." De 7-jarige Noah Sidiropoulos is ook heel blij dat de Sint in het land is. Maxime Kole (7) heeft geen groot verlang lijstje. ,,Ik vind het al leuk als ik gewoon iets krijg." Dat hoort Sinterklaas graag. ,,De meeste kinderen willen kleine cadeaus, maar vooral ge zelligheid. Het gaat niet om dure cadeaus, maar om de gedachte." En hij heeft goed nieuws. Net als alle andere jaren, zijn er geen stoute kinderen in Terneuzen. ,,Die zijn er al heel lang niet meer. Soms zijn er wel ondeu gende kinderen, maar we zijn al lemaal wel eens ondeugend." ,,We zijn blij dat we weer kunnen spelen", vertelt Jessica Kramers van het Hulster orkest. ,,We hebben er flink voor gerepeteerd en voor de tweede keer met Trijntje Ooster huis op de planken staan is natuur lijk wel genieten. Het was echt een topavond." Special guest Trijntje zingt niet alleen, maar praat in een ontspannen sfeer als een ware en- tertainer ook haar optreden aan el kaar. Samen met de muzikanten gaat ze op reis door haar hele oe uvre. Met onder meer haar solo de- We zijn blij dat we weer kunnen spelen buutnummer De Zee dat ze in 1996 ten gehore bracht bij de opening van de Amsterdam Arena. Met The Look of Love van Burt Bacharach en I Wish van Stevie Wonder toont de zangeres haar kwaliteit. De zange res laat zich ook lovend uit over de klasse van het orkest onder leiding van Machiel de Kruijf. ,,Met zo'n compliment kunnen we zeker ver der aan de weg timmeren", zegt Kramers. Sinds de oprichting in 1989 draagt zij met piccolo en dwarsfluit haar steentje bij aan The Young Ones. Kramers ziet het or kest als een sociale smeltkroes, waar iedereen leuk met elkaar omgaat. ,,Een warme familie, iedereen straalt dezelfde passie uit: muziek maken. Door de bezetting met gi taar, een uitgebreide slagwerksec tor, piano en blazers in alle soorten en maten kunnen we letterlijk alles spelen. Van jazz, rock en disco tot popmuziek." In het voorprogramma liet leer lingenorkest The Young B@nd! za terdagavond horen dat er volop muziek zit in het Hulster orkest. maandag 15 november 2021 VL Sint geniet van intocht in Terneuzen Bob Maes - Sinterklaas Kijk op de site bij /video Groot feest bij intocht onze blijver,«aft Sinterklaas krijgt een warm welkom in Terneuzen en komt weer aan in de Veerhaven. Rechts burgemeester Erik van Merrienboer. foto gianni agosti Het concert van orkest The Young Ones met gastsolist Trijn tje Oosterhuis was zaterdag avond in het Scheldetheater een muzikaal feestje. Ruim vijfhon derd bezoekers kregen een ware show voorgeschoteld. Edy de Witte Terneuzen - Jessica Kramers, The Young Ones Trijntje Oosterhuis en The Young Ones laten het Scheldetheater in Terneuzen swingen. foto gianni agosti

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54