Nieuwland lost 'het' op met eigen touringcar snel af Geslaagde terugkeer voor Shirin van Anrooij in Tabor 15 Het laatste woord dat gaat hard tegen hard." Wille- boordse finishte overall op plek drie in 28.27, voor Tim Pleijte, die al vier overwinningen in de Mosselloop heeft staan. ,,Ik ben nog aan het af bouwen van de winst in de Kust- marathon", liet hij tevreden weten. Net geen verrassing Bij de vrouwen liet Laurey van den Berge zich bijna verrassen door de snelle start van Marleen Honcoop van Passaat. Pas na drie kilometer kon Van den Berge zich naar de kop werken, waar Monica Sanderse het strijdtoneel had verlaten: Ik had last van claustrofobie in de kleine auto hier naartoe en werd in de wedstrijd flink misselijk." TABOR Op de plek waar het in 2020 zo vreselijk mis ging voor Shi rin van Anrooij reed ze zondag één van de beste wereldbekerwedstrij den in haar carrière. De negentien jarige Kapelse finishte in Tabor als zevende en steeg naar de zesde plaats in het algemeen klassement. De wedstrijd in Tsjechië was voor de Zeeuwse beladen, omdat ze vo rig jaar zwaar ten val kwam en een diepe vleeswond in haar arm op liep. Daardoor zat haar seizoen er meteen op. Voorafgaand aan haar terugkeer in Tabor gaf ze wel aan zenuwachtig te zijn, maar daar was tijdens de race weinig meer van te zien. De kersverse Europees kampi oene bij de beloftes mocht van de eerste startrij vertrekken en was meteen ook goed weg. Ze hand haafde zich lange tijd in een kop groep van zeven. Soms moest ze even een gaatje laten vallen, maar vervolgens knokte ze weer terug. Pas in de laatste ronde was ze echt geklopt. De Zeeuwse staat nu met 100 punten op plek zes in de we reldbekerstand. Volgende week is de volgende wedstrijd in Koksijde. minder speelde en net zoveel ver- liespunten heeft als de Terneuze- naars, wordt komende zaterdag een nieuwe test voor De Schelde. De Pooter: ,,Wij spelen altijd voor wat we waard zijn, maar vooral voor ons plezier. We hebben niet direct de ambitie om te promove ren. We hebben geen tweede team en dat is heel lastig, want eigenlijk hebben we te veel spelers. Ze moe ten wel allemaal spelen, dus moe ten we spelers uitroosteren. Soms wordt er wel eens gezegd: 'wat deed jij nou voor stomme wissel?' Maar ik moet er ook voor waken dat iedereen er lol aan blijft hou den.'' dezelfde ploeg als in mijn eerste jaar. Een leuke en jonge groep, die altijd met veel inzet speelt. We proberen er direct vanaf het begin volle bak druk op te zetten. Dat pakte tot nu toe goed uit, maar ik zou het liefst teruggaan naar 'press' op een half veld. We hebben namelijk snelle zwemmers.'' Nayade Classic, dat twee duels maandag 15 november 2021 PM jtfo&lSsé? UOO|' De recent ingevoerde corona maatregelen zorgen zoals be kend voor de nodige proble men binnen de amateursport. Clubs moeten gaan handha ven, teams worden gespleten door voor- en tegenstanders van vaccineren en ga zo maar door. Ook binnen VV Nieuw- land is corona een thema dat de gemoederen bezighoudt. Een creatieve oplossing bood uitkomst bij het eerste elftal van Nieuwland. Aan het woord hierover is Jethro Meerman, aanvoerder van het team. Bas Dingenouts Nieuw- en Sint Joosland Het inhuren van een touringcar bleek voor jullie de oplossing om te kunnen spelen? De uitwedstrijd tegen Wemel- dinge stond zaterdag op het programma. Zoals bij veel teams het geval is, hebben ook wij te maken met spelers die zich niet willen laten vaccineren. Dit leidde vorige week dus tot een aantal afzeggingen. Van begin af aan zijn we het als team echter over een ding eens en dat is dat we of allemaal spelen of hele maal niet. Vorige week is er daarom veel overleg geweest tussen het eerste team en het bestuur. Uiteindelijk is het be stuur met het voorstel gekomen om een touringcar te huren. Hierdoor hoefden we geen ge bruik te maken van de facilitei ten van VV Wemeldinge. Dat was in de rust een warm bakje thee in de bus drinken? Haha, ja inderdaad. Het omkle den deden we in de bus en ook in de rust gingen we er weer zit ten. Na de wedstrijd reden we snel naar Nieuwland, zodat we geen gebruik hoefden te maken van de douches van Wemel- dinge. De niet-gevaccineerde spelers moesten overigens wel eerst een negatieve zelftest laten zien voor ze binnen moch ten komen in de bus. Volgens ons was dit de beste manier om met iedereen rekening te hou den. Bij VV Nieuwland staat saamhorigheid heel hoog in het vaandel, deze beslissing heeft ook zeker goed gedaan voor het teamgevoel. Hoe reageerde de tegenstan der eigenlijk? Ik hoorde van onze teamleider dat er bij Wemeldinge echt een last van hun schouders was ge vallen toen ze van ons plan hoor den. Of je nou voor of tegen vac cineren bent, het is gewoon echt niet leuk om hierop te moeten handhaven als amateurclub zijnde. Je moet toch als sport liefhebbers onder elkaar men sen gaan weigeren in bepaalde situaties. En nu, gaan jullie dit op deze manier blijven doen? In principe bekijken we per wed strijd hoe de wereld er op dat moment voor staat. Dat is iedere keer weer afwachten hebben we de afgelopen tijd wel geleerd na tuurlijk. Ik heb in ieder geval wel begrepen dat de mogelijkheid er is om weer gebruik te maken van de touringcar. Uiteraard hebben we hierbij wel te maken met een kostenplaatje, waar re kening mee moet worden ge houden. Het is ons als spelers in ieder geval goed bevallen. Had het op een bepaalde ma nier nog invloed op de wed strijd zelf? Dat durf ik niet te zeggen, maar we hebben toch maar mooi met 3-0 gewonnen. Het was een moeilijke wedstrijd tegen een sterk Wemeldinge. Over de hele wedstrijd bekeken vind ik wel dat we terecht hebben gewon nen. We hebben een paar goede aanvallers rondlopen die wed strijden kunnen beslissen. Bo venal hebben we vooral ook ge wonnen door ons sterke collec tief. We zijn nog steeds een heel hecht team, daar heeft de tou ringcar absoluut aan bijgedra gen. verlies slikken Voor de start is er nog tijd voor een lolletje op de voorste rij, met v.l.n.r. Erwin Harmes, winnaar Maikel Peeman, Floris Wille- boordse, Tim van den Broeke en Yunis Stitan. foto marieke mandemaker Coach José de Poo- ter probeert met aanwij- zigingen nog te ontsnap pen aan de eerste ne derlaag van het seizoen. FOTO GIANNI AGOSTI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47