Gehavend Tholense Boys ligt uit beker bij Zeelandia Middelburg 11 maandag 15 november 2021 M Vreugde bij de speles van Luctor Hein- kenszand, nadat de lange Kevin van Iersel (midden) voor 3-1 heeft ge zorgd. de 6oste minuut wel redelijk stevig in handen. Het ontbrak aan een gaatje in de degelijke, Bevelandse defensie. In de 71ste minuut was het aan de andere kant raak, via Barry Olierhoek. En ongeveer tien minu ten later werd het 3-1 via Van Iersel, die profiteerde van een uitglijder van doelman Nando Pijnenburg. ,,Soms moet je een beetje geluk hebben'', zei de clubtopscorer van Luctor Heinkenszand na afloop. ,,We zijn een club met ambitie, dus het is leuk om jezelf in het beker toernooi te kunnen laten zien tegen op papier betere clubs.'' In blessu retijd bepaalde Mitchell de Nooijer de eindstand met een intikker op 3-2. Dit soort wedstrijden Giovanni Siereveld, die aan zijn derde seizoen als trainer van Luctor Heinkenszand bezig is, kon zich goed verplaatsen in de tegenstan der. ,,Zelf heb ik als voetballer ook wel eens dit soort wedstrijden ver loren'', gaf hij aan. ,,Je speelt tegen een lager geklasseerd team, dus er wordt van jou verwacht dat je het spel maakt en de tegenstander om verblaast. Dat is gewoon lastig.'' Het bekertoernooi wordt gewaar deerd, maar de naam 'Zeelandia Middelburg' werd alweer vrij snel aangehaald. Komende zaterdag treffen de twee titelfavorieten el kaar namelijk op sportpark Veerse Poort. ,,Die wedstrijd is veel be langrijker voor ons'', aldus Siere- veld. ,,Wij hebben niet de illusie dat wij de beker gaan winnen. Je kan een leuke tegenstander treffen en de jonge jongens kunnen zo ruiken en proeven aan een niveautje hoger. Dat is waardevol, ook voor het res tant van de competitie. Die is na melijk nog lang niet gelopen.'' Voor Tholense Boys zit het be- keravontuur er op. De derde klasser verloor op eigen veld met 0-3 van zaterdag-vierde klasser MOC'17. Krabbendijke schakelde Nieuwdorp uit (3-1) en MZC'11 boekte op bezoek bij Patrijzen een 0-3 zege. Klaas Verspoor Vlissingen Tholense Boys-MOC'17 0-3: De formatie van trainer Arie van der Zouwen miste nogal wat basis krachten, waaronder de dragende spelers Auke Bovenberg en de ge broeders Koen en Sam Nieuw koop. De koploper uit de vierde klasse C kwam voor de pauze door treffers van Milad Najib en Gijs van Wijnmaalen al aan een 0-2-voor- sprong. In de tweede helft pro beerde Tholense Boys er nog een wedstrijd van te maken, maar de aansluitingstreffer viel niet. In plaats daarvan kwam MOC'17 via Joshua Brecht nog aan een derde treffer. Krabbendijke-Nieuwdorp 3-1: De thuisploeg had het meeste balbezit en kwam via Kevin de Rooij op 1-0. Vervolgens zorgde Roderiek Gakeer op aangeven van Teun Rentmeester voor 1-1. In de 42ste minuut kwam Krabbendijke weer op voorsprong. Uit een vrije trap van Danny Weber, die in een mê lee van spelers terecht kwam, scoorde Bastiaan van Dijk. In de 53ste minuut gooide Armin de Bat met de 3-1 het bekerduel in het slot. Patrijzen-MZC'11 0-3: ,,MZC was een maatje te groot. Dat wisten we van tevoren'', zei Patrijzen-trainer Joffrey Geldof na de kansloze ne derlaag. Zijn ploeg kreeg na een kwartier via Melvin Janse de enige echte kans voor Patrijzen in heel de wedstrijd. Jesse Kalwij kopte MZC'11 daarna op 0-1. Ramon Jan- son benutte een strafschop (0-2) en Luuk van Vossen schoot van af stand daarna nog de 0-3 binnen. de winst wilden spelen. Zeelandia Middelburg begon beter aan de wedstrijd en scoorde al in de acht ste minuut. Na een voorzet vanaf rechts kopte Dennis Tukker bij de tweede paal terug op Niels Luteijn, die van dichtbij de 1-0 binnenkopte. Slordig balverlies in de opbouw bij Zeelandia Middelburg zorgde echter voor twee doelpunten in korte tij d van Bas van der Wel. In de elfde minuut tikte hij van dichtbij een lage voorzet binnen, in de zes tiende minuut schoot hij de bal vanaf twintig meter over keeper Kariem Amer. Na de rust eenzelfde beeld: Oost- kapelle zakte in naar een 4-4-2-for- matie en loerde op de counter. Zee- landia Middelburg had meer balbe zit maar leed ook snel balverlies. In de 55ste minuut scoorde Van der Wel opnieuw. Vanaf rechts trok de jongeling naar binnen en schoot de bal met links vanaf de randje '16' in de verre hoek: 1-3. Uit het niets tekende Celino Da- vidse vervolgens voor de aanslui- Oostkapelle had weinig kansen nodig om te scoren. Dat is een kwaliteit van ze -Nick Corré tingstreffer. Hij volleerde een afge slagen voorzet fraai binnen. On danks meer balbezit zat een slotof- fensief er niet meer in voor Zeelan- dia Middelburg. Rick Maljaars be sliste het duel in de 86ste minuut, met een kopbal in de kruising. Corré gaf aan tevreden te zijn over zijn team. ,,Oostkapelle/Dom- burg kon moeilijk opbouwen en wij hebben genoeg kansen gecre ëerd. Een echte teamprestatie. Oostkapelle was vooral gevaarlijk in de omschakeling en had weinig kansen nodig om te scoren. Dat is een kwaliteit van ze.'' Daar wil Zeelandia Middelburg ook naar toe. Dat zal ook moeten, want in de derde klasse buitelen de titelkandidaten bijna over elkaar heen. Naast Zeelandia Middelburg hebben onder meer Luctor Hein- kenszand en RCS hun zinnen op promotie gezet. Zaterdag wacht voor Zeelandia Middelburg de top per tegen de ongeslagen koploper Luctor Heinkenszand. Dan weet Corré echt hoe ver hij met zijn ploeg staat in het teamproces. GVADER lL houdt Zeelandia Middelburg-doelman Kariem Amer bokst de bal weg, voordat de instormende Collin van den Berg (ex-Zeelandia Middel burg) kan koppen. foto lex de meester PM gant 'De Boys' hard af FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43