O 0 O Teamproces sleutel tot succes II Janse met beloften Sparta op plek twee 10 Voetbalsters naar halve finale beker Eerste zege Snoep met Nieuwdorp Terneuzense Boys kan het vizier op de competitie richten. Het team van trainer Dennis de Nooijer wordt in het toernooi om de districtsbeker uitgeschakeld door een karaktervol Luctor Heinkenszand: 3-2. DISTRICTSBEKER FRAAIE STUNT Rijk Janse boekte met Jong Sparta de derde overwinning op rij. In de tweede divisie was de doelman uit Goes met zijn ploeg met 4-1 te sterk voor TEC. Janse moest het antwoord al leen schuldig blijven op een strafschop van Gino Bosz, de zoon van Olympique Lyon-trai- ner Peter Bosz. Jong Sparta steeg door de zege naar de tweede plaats. ASWH boekte zaterdag geen succes. De ploeg van trainer Rogier Veenstra ging in en tegen Katwijk met 3-2 onderuit. Yarick Dorst uit Bruinisse zorgde met zijn eerste treffer voor ASWH voor de 1-1. Goesenaar Levi Bouwense had net als Dorst opnieuw een basisplaats, aanvaller Daniel Wissel (Middelburg) viel in. De voetbalsters van DKS'17/Axel hebben de halve finale bereikt van de districtsbeker voor eersteklassers en lager. Zaterdag won het Zeeuws-Vlaamse team na strafschoppen van Pushphaira in Eindhoven. Vlak voor rust kwam DKS'17/Axel op voorsprong dankzij Dewi Mariman. Vlak voor rust maakte Pushphaira gelijk en moesten strafschoppen de beslissing brengen. DKS'17/Axel hield het hoofd daarin koel en na de benutte strafschop van Ilja van der Staal kon het feestgedruis los barsten. MZC'11 uit Zierikzee zit ook nog in het toernooi. De kwartfinale tegen OVV'67 werd zaterdag afgelast. Zowel MZC'11 als DKS'17/Axel komt uit in de derde klasse. Bouwman Perry Snoep heeft zijn eerste zege als trainer van Nieuwdorp binnen. Het inhaalduel in de derde klasse A tegen De Noormannen leverde een zwaarbevochten 1-0-overwinning op. Nieuwdorp deed daarmee de laatste plaats over aan Zaamslag. ,,Eindelijk van de nul af. Vandaag was het geluk eens aan onze zijde'', reageerde een opgeluchte Snoep. Namens De Noormannen raakten Dylan Maljaars en Emiel Minderhout lat en paal. De tweede helft verliep levendig en De Noormannen kreeg de meeste kansen. In de 76ste minuut viel de 1-0, die op naam kwam van Harm de Visser. Daarna wist Nieuwdorp overeind te blijven. Quote van de dag 'Het was angstig en onzeker.' Derde divisie je het spel de hele tijd verplaatst van links naar rechts, kun je de te genstander pijn doen. Wij bléven maar hangen op één kant en heb ben veel te weinig gecreëerd. We hadden zelfs geluk dat Luctor in de eerste helft onzorgvuldig met de kansen omging.'' Club met ambitie Terneuzense Boys overtuigde aller minst, maar had de wedstrijd rond Met veel nieuwe spelers is de doel stelling voor Zeelandia Middelburg helder: promoveren naar de tweede klasse. In de bekerwedstrijd tegen tweedeklasser Oostkapelle/Dom- burg kon de Middelburgse derde klasser zichzelf testen. De ploeg kon aardig meekomen, maar ver loor uiteindelijk toch met 2-4. Trainer Corré ging vooraf in op het teamproces. ,,We hebben een brede selectie met veel gelijkwaar dige spelers. Vorig seizoen hebben we vol doorgetraind in tweetallen waardoor veel jongens erg fit zijn. Spelers die vorig seizoen in de basis stonden, staan nu wissel of spelen in het tweede. Al deze spelers te vreden en gemotiveerd houden is dit seizoen de sleutel tot het suc ces.'' Onvoorspelbaar spelletje Dat doet Corré door persoonlijk aandacht te geven aan spelers, we ten wat er ook op privégebied speelt en luisteren naar wat hen bezig houdt. ,,Op die manier schep je een onderlinge band en groei je naar el kaar toe'', aldus Corré. Daarnaast vindt er op dinsdag, voorafgaand aan de training, altijd een nabespre king plaats van de vorige wedstrijd. ,,Jongens dienen dan zelf op het bord uit te leggen wat goed en min der goed ging, waarbij we samen met de groep een oplossing probe ren te bedenken.'' De trainer gunt zijn spelers veel vrijheid in het veld. ,,Voetbal is een onvoorspelbaar spelletje. Ik wil dan ook dat mijn spelers situaties in het veld leren herkennen en zelf met oplossingen komen.'' Zeelandia Middelburg wilde za terdag brutaal domineren tegen Oostkapelle/Domburg, door hoog druk te zetten op de centrale verde digers. ,,We wilden voorkomen dat zij konden indribbelen en een man-meer-situatie in de as konden creëren", aldus Corré. Dit lukte vrij aardig waardoor Oostkapelle/Dom- burg vaak genoodzaakt was om de lange bal van achteruit te spelen. In de beginfase werd al direct duidelijk dat beide ploegen vol voor thuisploeg met een lage schuiver op voorsprong. Terneuzense Boys antwoordde twee minuten later alweer via de mee opgekomen Dangelo Martien (1-1). Het woord 'telraam' viel, maar na een specta- Ik vind het gewoon vervelend hoe we onszelf hier hebben gepresenteerd culair begin werd het er niet be paald beter op. De bezoekers han teerden een (te) laag baltempo en Luctor Heinkenszand maakte er een fysieke wedstrijd van. ,,Op- portunistisch voetballen en agres sief duelleren, dat was het plan", duidde spits Kevin van Iersel. „Het werkte goed." Halverwege was de stand 1-1. Onderweg naar de kleedkamer gebruikte een mopperende De Nooijer het woord 'arrogant'. „Te veel spelers dachten: het komt allemaal wel", verklaarde hij na afloop. „Dat zag je vooral in de omschake ling. We sjokten terug, terwijl de spelers van Luctor sprintten. Dat was het verschil. Ook in balbezit hadden we veel sneller van kant moeten wisselen. Als Nee, de eliminatie door een ploeg die twee niveaus lager acteert, vond De Nooijer niet eens het kwalijkst. ,,Ik vind het gewoon vervelend hoe we onszelf hier hebben gepresenteerd'', baalde de coach. ,,Het was onder de maat. Ook als we gewonnen hadden of door waren na strafschoppen, stond ik hier met een negatief ge voel. Ik kan er niks anders van ma ken. Het was slecht, van beide kanten trouwens.'' En dat terwijl de wedstrijd nog zo veelbelovend begon. Na 57 se conden zette Quinten Kaat de maandag 15 november 2021 PM VOETBAL VOETBAL VOETBAL - Kapelle-trainer Olaf Filius over de start van zijn ploeg tegen Ko gelvangers. Kapelle verloor met 3-1 en bleef zo dertiende en voorlaatste in de derde klasse B. 2-1 Zonder zelf in actie te komen - het duel met Silvolde werd afgelast - deed Baronie goede zaken in de hoofdklasse B van het zon dagvoetbal. De koploper zag achtervolger Halsteren - dat donderdag in de beker met 6-0 van IJzen- dijke won - met 2-1 verliezen van UDI'19. Pim Bouwman, af komstig uit Middelburg, van Halsteren kreeg na twee minuten rood. 3-1 In de derde di visie zaterdag boekten de amateurs van Ajax de tweede overwinning op rij. Op eigen veld werd kop loper FC Lisse met 3-0 versla gen. Ajax steeg daardoor naar de achtste plek. Hoek en Goes kwamen zaterdag niet in actie. Hoek bezet de der tiende plaats (12 uit 10), ter wijl Goes hek kensluiter bleef, met 6 punten uit 10 wedstrijden. a (O Luctor straft arro Zeelandia Middelburg werd za terdag door Oostkapelle/Dom- burg uitgeschakeld in de dis trictsbeker (2-4). Bas van der Wel was met drie doelpunten de man van de wedstrijd. Het duel was een goede test voor de ploeg van trainer Nick Corré. Nels Rijvers Middelburg Feest bij DKS'17/Axel na de overwinning, Stefan Maas -Dennis de Nooijer Heinkenszand Giovanni Siereveld (links) en Dennis de Nooijer, die eerder sa menwerkten bij Hoek, in ge sprek. 'i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42