Brit beleeft één van de beste raceweekeinden van zijn loopbaan en verkleint 2 FORMULE 1 GRAND PRIX VAN SAO PAULO Lewis Hamilton hing na drie zware races in de touwen. Maar hij sloeg ongenadig hard terug met één van zijn beste weekeinden ooit. Max Verstappen krijgt daar in de woestijn nog een zware .rrrrzr _«o;via# - if A" If i Je kunt het heiligschennis noemen, of een tikkeltje theatraal. Maar de racefans op Interlagos smulden er van. Die voelden dat ze getuigen waren geweest van iets heel bijzon ders, deze zondagmiddag. En von den het dus schitterend dat Lewis Hamilton bij zijn ereronde en op het podium met de Braziliaanse vlag zwaaide als ware hij Ayrton Senna. De Brit zoog alle liefde gre tig op. Hij was weer helemaal het man- netj e. En terecht. Wie hem na de te genvallende races in Turkije, de VS en Mexico uit de auto zag stappen, keek naar een verslagen man. Am per emotie, kille blik. Alsof hij voelde dat de titel uit zijn handen glipte. Maar Hamilton gaat niet te gen de vlakte van een paar butsen op de neus. Hij zet ze om in zijn voordeel. Een straf voor de sprint race (achteraan starten), vijf plek ken inleveren voor de grand prix, hij gebruikte het als brandstof. Is iedereen tegen mij? Oké, dan trap ik nóg harder op het pedaal. Vanuit de touwen veerde hij te rug, met één van de beste raceweek- einden uit zijn carrière. En volgens oud-wereldkampioen Damon Hill zelfs één van de beste prestaties ooit in de Formule 1. Natuurlijk: Hamilton werd ge holpen door een sublieme Merce des. Met een nieuwe verbrandings- Als je niet wint, kun je nog wel van de strijd genieten. Dit was mooi voor iedereen die heeft gekeken motor had hij een surplus aan snel heid op de rechte stukken. Inhalen was in de sprintrace al appeltje-ei tje, hij pakte vijftien man in 24 ron den. Maar wat hij in de grand prix liet zien, was van een nog ander ka liber. Want daar kreeg hij met Max Verstappen van doen, de hardste noot die Hamilton de afgelopen jaren moest kraken. Heerlijk racegevecht Verstappen deed in Brazilië ook drie dagen lang alles goed. Hij zette zichzelf gisteren met een perfecte start meteen op kop van de wed strijd. Overleefde een undercut bij de eerste pitstop, nam zelf de regie bij de tweede, en hield het ondanks minder puur vermogen lang, heel lang vol in Sao Paulo. Maar Hamil ton werd steeds ietsje groter in zijn spiegels. Weer kwam er zo'n heer lijk racegevecht, met Verstappen die al het asfalt gebruikte om te ver dedigen en zelfs - samen met Hamilton - van de baan raakte. Twaalf ronden voor het einde moest hij zich dan toch gewonnen geven. Tegen deze auto en deze pi loot was dit weekeinde geen kruid gewassen. ,,Ik heb nog nooit 25 au to's ingehaald in de Formule 1'', zei Hamilton over zijn twee races. ,,Sinds de zomer hebben we het vaak zwaar gehad. Je komt hier naartoe met negentien punten ach terstand, krijgt twee straffen. Als er maar rampspoed op je af blijft ko men, is het makkelijk om moede- loos te worden, te denken dat het voorbij is. Maar niets is onmogelijk. Ik moest die dingen alleen snel los laten. Mijn boodschap aan ieder een: blijfvechten.'' Verstappen zag een derde van zijn voorsprong verdampen, van 21 punten (na de sprintrace van zater dag) naar 14. ,,Zo gaat het al het hele seizoen, over en weer. Het ene weekeinde is de ene auto sneller, dan weer de andere. Hopelijk blijft dat zo doorgaan. Dit was een zwaar weekeinde, maar we hebben nog een goede voorsprong en zullen te rugveren. We hebben hier ook geen enkele fout gemaakt. Ik maak me niet te veel zorgen en houd vertrou wen." Beiden hadden van het ge vecht genoten, de één uiteraard iets meer dan de ander. ,,Als je niet wint, kun je nog wel van de strijd genieten. Dit was mooi voor ieder een die heeft gekeken'', zei Verstap pen. ,,Zo hoort een titelgevecht te zijn'', vond Hamilton. Apotheose Waar al werd berekend met welke marge Verstappen komend week einde in Qatar theoretisch wereld kampioen zou kunnen worden, werd gisteren duidelijk dat Hamil ton nog lang niet opgeeft. Het was al één van de beste gevechten in de historie van de Formule 1, maar het mooiste moet nog komen. In de af sluitende races in de woestijn gaat het seizoen de apotheose krijgen die het verdient. MAANDAG 15 NOVEMBER 2021 GO - is weer het mannetje V itiji Rik Spekenbrink Sao Paulo Lewis Hamilton heeft na de race nog een boete van 5000 euro gekregen van wege rijden zonder gordel. Dat deed hij tijdens zijn ereronde waarin hij het pu bliek groette. Als hij het nog een keer doet, wordt dat 20.000 euro extra. - Max Verstappen Hamilton zwaait met de Braziliaanse vlag op het podium. Teamgenoot Valtteri Bottas kan het ook wel waarderen. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34