Bomen planten Zanddijk niet veel duurder 'Willen in gesprek met vaccinatietwijfelaars' 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Zaterdag was ik met flink wat mensen bij elkaar voor een evenement. Voor het eerst in lange tijd, niet om te vergaderen, maar met een socialer doel. We hadden dat weer goed gepland: daags na een persconferentie.Ik hield mijn hart vast. Het zou toch niet weer als een schoon voorne men stranden? Maar gelukkig wa ren onze plannen zodanig dat we maar een paar kleine aanpassingen moesten doorvoeren. Het belang rijkste vond bovendien buiten plaats. ere van onze scheidend voorzitter. Tussen de buien door was het heerlijk weer om de mooie fruit boom aan de Zeeuwse klei toe te vertrouwen. Een beetje geluk moet je soms hebben. Nadien gin gen we een kop koffie drinken met een individueel verpakte stroop wafel (regels!). Er werden verhalen opgehaald die ik niet kende over absurde en mooie situaties die plaatsvonden ver voor corona. Ik kreeg de slappe lach. Achteraf rea liseerde ik me dat dat ook kwam doordat mensen elkaar moeiteloos aanvullen en op die manier het verhaal vaart en drama krijgt. Mensen kijken elkaar aan, een zin krijgt extra lading door de ge zichtsuitdrukking van zowel de spreker als de luisteraar. Het ver haal is vloeiend, in tegenstelling tot de Teams-vergaderingen die vaak horten en stoten als mensen tegelijkertijd beginnen met pra ten. Door elkaar heen spreken is te voorkomen door een handje op te steken in de digitale vergadering. Maar dat slaat iedere spontaniteit dood als je dan na een kwartier eindelijk het woord krijgt. die digitale bijeenkomsten ook precies dat zijn: digitaal. Ze doen geen recht aan de enorme rijkheid van menselijk communiceren in de volle breedte als je bij elkaar aanwezig bent. Een subtiele knik, je hoofd draaien naar de spreker. Vijftien gesprekken in dezelfde ruimte en de mogelijkheid om te filteren. Efficiënt is dat Teams ze ker, maar bomen (planten) doe je toch het best in levenden lijve, zo blijkt maar weer. Digitaal doet geen recht aan de rijkheid van menselijk communiceren DE STELLING Vandaag: Er zijn te veel koeien in Nederland Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters FEESTDAGEN 2021 Dronken tiener met brommobiel over de snelweg Automobilist gewond bij botsing KAMPERLAND Automobilist belandt in de sloot Een jaar geleden koos de provincie definitief voor de verbreding van het bestaande tracé, in plaats van de aanleg van een nieuwe weg door de polder. De totale kosten werden toen geraamd op 58 miljoen euro, waarvan 46 miljoen voor rekening van de provincie zou komen. De jongste berekeningen laten een totaalbedrag zien van 59,4 mil joen euro. Rijkswaterstaat (5 mil joen euro), de gemeente Reimers- waal (3,8 miljoen) en waterschap Scheldestromen (4 ton) betalen mee. De kosten voor de provincie zouden dan uitkomen op 50,2 mil joen euro, 4 miljoen meer dan een jaar geleden. Gedeputeerde Harry van der Maas zegt 'zeker niet ontevreden' te zijn. Hij wijst erop dat er in de eer dere ramingen nog sprake was een forse 'bandbreedte' van 40 procent. ,,Dan is de 50 miljoen waar we nu op zitten een bedrag waar we zeker niet ontevreden over zijn." De kosten zijn niettemin wel op gelopen. ,,De stijgende prijzen in de bouwsector zie je natuurlijk terug in de cijfers, maar het effect op het totale project valt mee", aldus Van der Maas. Hij noemt ook de aanleg van een fietstunnel bij de Grint weg, waarop is aangedrongen. Die kost zo'n anderhalf miljoen.,,Dat is dus geen tegenvaller, maar een wens die we willen honoreren." Begin volgend jaar moet er dui delijkheid zijn over de definitieve kosten. De verbreding van de Zand dijk is vooral nodig om de weg vei liger te maken. Het streven is dat het werk in 2023 begint en eind 2027 is afgerond. Bezwaren kunnen dat vertragen. De vaccinatiegraad van Reimers- waal (60 procent) en Tholen (68) moet omhoog, vindt de overheid. Zij behoren tot de dertig gemeen ten met het laagste aantal gevacci- neerden in Nederland. ,,We willen in gesprek met de twijfelaars." Keu zes hebben consequenties voor an deren, benadrukte minister De Jonge. Daarom wordt 'alles op alles' gezet om deze niet-gevaccineerden te bereiken. Daarbij wordt samen gewerkt met een aantal kerken en geloofsgemeenschappen om desin- formatie te bestrijden. ,,We hopen dat mensen zich toch nog eens la ten informeren en willen hen aan moedigen om hun twijfels te uiten en met een arts te bespreken. Ho pelijk willen ze nog eens nadenken over vaccinatie", laat woordvoerder Rinske Wieman weten. De campagnes van de overheid via radio, televisie en sociale media over basisregels, coronatoegangs bewijs en vaccineren zijn met in gang van dit weekeind geïntensi veerd. Specifieke doelgroepen krij gen informatie opnieuw aangebo den. Er is speciale aandacht voor de dertig gemeenten met de laagste vaccinatiegraad. De GGD gaat daar de wijken in. Deur tot deur, maar ook in bedrijfjes, bij buurthuizen en opleidingen wordt geprobeerd twijfelaars over de streep te trek ken. De GGD zoekt samenwerking met huisartsen. Zo geven in Stap horst huisartsen informatie over vaccinatie en wordt in Urk mogelijk gemaakt dat huisartsen vaccineren. 1 1 maandag 15 november 2021 We gingen een boom planten ter Plotseling realiseer ik me dat al Reageer op pzc.nl Weekeinde: Mensen, haal toch die prik! 11761 reacties GOES Een dronken tiener uit Yerseke is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden omdat hij in een brommobiel over de A58 reed. In de brom mobiel zaten twee an dere 16-jarige jongens die eveneens dronken waren. Surveillerende agenten zagen rond 0.40 uur een auto heel lang zaam rijden op de uit- voegstrook richting Goes. De auto bleek zo langzaam te rijden omdat een brommobiel voor de auto reed. De bestuurder van de brommobiel pro beerde verder te rijden over de snelweg, maar daar staken de agenten een stokje voor Alle inzit tenden zijn meegenomen naar het politiebureau. HULST Een Belgische automobi list is zaterdagmorgen gewond geraakt bij een botsing met een bestel bus van een pakketbe zorger. Dat gebeurde op de kruising van de Hul- sterweg en de Water straat in Koosterzande. De bestelbus botste rond 10.15 uur tegen de zijkant van de personenauto. De inzittende van de perso nenauto raakte daarbij gewond en moest met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht wor den. Aan de voertuigen ontstond flinke schade. Een automobilist is za terdagmiddag in de sloot langs de Oost- Westweg (N255) bij Kamperland beland. De bestuurder raakte daar bij gewond. De perso nenauto reed richting Kamperland toen de au tomobilist vlak voor de afslag de controle over het stuur verloor. De brandweer van Seroos- kerke (W) werd opge roepen, maar die kon vanwege onderbezet ting niet uitrukken. Uit eindelijk zijn brandweer lieden uit Colijnsplaat en Kortgene naar de plaats van het ongeval gereden. De kosten van de verbreding van de Zanddijk in Yerseke lijken binnen de perken te blijven, on danks de stijgende prijzen in de bouwsector. Rolf Bosboom Yerseke Reimerswaal en Tholen komen onder een vergrootglas te lig gen. Ze staan op respectievelijk de vierde en achtste plaats in de top 30 van gemeenten met de laagste vaccinatiegraad. Daar moet echt wat gebeuren, liet mi nister De Jonge tijdens de pers conferentie weten. Ondine van der Vleuten Tholen/Kruiningen opwaarderen Olzendepolder. aanleg ontsluitingsweg met rotonde tussen Zanddijk en Olzendepolder, aanpak Molendijk Olzendepolder I pnw aanpak Zanddijk en realisatie spoorviaduct Nishoek ombouw rotonde Nishoek tot turborotonde Legenda Fase 1 Fase 2 NO0 NOOIT ZO vroeg alle INKOPEN IN HUIS ©EHAD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2