OPENPfDIUM Talentvolle jongens met twee eigen singles II II 'De vandalen lijken steeds brutaler' II 6 Vuurwerkoverlast in Zierikzee houdt aan Muzikanten laten zien en horen wat ze in hun mars hebben. Vandaag richten we onze spotlight op de jonge pop/rockband Men. Aan professionaliteit hebben de vier jongens geen gebrek. Ze beschik ken over professionele apparatuur, een eigen bandcoach en bij Seb thuis oefenen ze zelfs in een eigen muziek- studio. ,,We worden alle vier gesti muleerd door muzikale ouders om te doen wat we het liefste doen: samen muziek maken", vertelt drummer Tim. Op het podium en in de mu- ziekstudio worden behoorlijk wat decibels geproduceerd. We houden wel van stevige nummers en spelen voornamelijk pop- en rockliedjes. Bijvoorbeeld bekende hits als One way or another of Killing in the name." In het begin speelde Men alleen co vers, totdat het idee ontstond zelf liedjes uit te brengen. Inmiddels zijn er twee singles verschenen van de band. Seb: ,,Onze eerste single heet Come Dancing. Ik heb zelf een begin gemaakt aan het nummer en dat la ten horen aan de rest van de band. JJe kunt niet vroeg genoeg beginnen met een eigen band. Dat is de gedachte van de vier jongens van de Middelburgse band Men. Seb Sassenburg (zanger, gitarist en toetsenist), Gernardo Dorleijn (gita rist), Sem Jakobsen (bassist) en Tim de Jonge (drummer) begonnen in co- ronatijd samen muziek te maken. In middels zijn we meerdere succes volle optredens en twee zelf uitge brachte singles verder en timmert Men al in sneltreinvaart aan de weg. Met een gemiddelde leeftijd van 12 jaar vormt het viertal ongetwijfeld één van de jongste bands van Zee land. ,,Tim en ik zaten bij elkaar in het voetbalteam', legt zanger Seb uit. ,,We spraken een keer bij mij thuis af en gingen samen muziek maken. Toen is het idee ontstaan om een band te vormen en met dank aan le raren van school vonden we in Ger- nardo en Sem een bassist en een gita rist." Met z'n vieren bedachten ze een naam voor hun groep. Bassist Sem: ,,We mochten allemaal ideeën indie nen, gezamenlijk vonden we Men het leukste klinken. Cor, de vader van Tim, heeft een mooi logo ont- We worden alle vier gestimuleerd door muzikale ouders om te doen wat we het liefste doen: samen muziek maken Het hoogtepunt was enkele weken geleden in De Spot, waar we in het voorprogramma van Peer stonden Daarna hebben we het samen verder uitgewerkt en opgenomen in de Fuzztone Studio in Middelburg. Ook maakten we een originele videoclip bij het liedje. We kregen zoveel leuke reacties, dat niet veel later Waiting for the sun is verschenen." Come Dancing vertelt het verhaal over 'thuiszitten in coronatijd', dat de jongens die periode beu zijn en dat ze onverwacht uitzien om weer naar school te kunnen. Waiting for the sun gaat over het verlangen naar een zon nige zomer. Enthousiaste reacties ,,We zijn blij met alle enthousiaste reacties, zowel van bekenden als on bekenden", zegt Seb. ,,Iedereen vindt het bijzonder dat we op deze leeftijd al muziek maken. We hebben al mooie optredens mogen doen, zoals afgelopen zomer op het Abdij Bier Festival. Het hoogtepunt was een paar weken geleden in De Spot, waar we in het voorprogramma van Peer stonden. Op het festival moesten be zoekers nog anderhalve meter af stand houden, maar in De Spot ge lukkig niet meer. Eindelijk konden wij en het publiek weer helemaal los gaan en dansen en zingen. Heerlijk om te doen, hopelijk kunnen we nog veel eigen singles uitbrengen en vaak optreden." Bewoner Rowdy Praet hoorde harde knallen die hem en zijn gezin de halve nacht uit hun slaap hiel den. Zaterdagavond liep hij nog met zijn hond langs een groepje dat 'erg aanwezig' was. Niet veel later begon het gedonder. Met de vernie ling van de brievenbus, waarin on der andere een condoleancekaart zat, tot gevolg. Praet maakte de vol gende ochtend een foto van de schade en deelde deze op internet. ,,Hier en daar vang ik op dat het steeds dezelfde groep is. Van de week zag mijn vrouw ze bij De Dikke Toren. Werd er op enkele Dit moet aangepakt worden, voordat er meer dingen opgeblazen worden meters van haar en ons 6-jarige dochtertje zwaar vuurwerk afge stoken, vlak bij het politiebureau. De groep lijkt steeds brutaler te worden. De politie lijkt niets te doen, dat is ondertussen echt bela chelijk. Dit moet aangepakt wor- den, voordat er meer dingen opge blazen worden of persoonlijke on gelukken gebeuren. Straks gaan be woners er zelf op af en voor eigen rechter spelen", aldus Praet. Van de vernieling is melding ge daan bij politie. Volgens woord voerder Mireille Aalders zonder signalement van mogelijke daders. De politie heeft al langer vermoe dens wie er betrokken zijn bij de overlast. Er zou een besloten bij eenkomst komen met ouders, spe cifiek toegespitst op de situatie in Zierikzee. Een soort stopgesprek. Ouders van mogelijke betrokkenen zijn per brief uitgenodigd om in ge sprek te gaan met politie en burge meester. Van 'verdachten' is geen sprake. ,,Daar hebben we strafrech telijk nog niet genoeg bewijs voor", liet de politie eerder weten. Van de brievenbus met inhoud is niets over. foto rowdy praet maandag 15 november 2021 GO De band Men met Gernardo Dorleijn, Sem Jakobsen, Tim de Jonge en Seb Sassenburg (vlnr). FOTO HANS PUIK worpen voor onze groep en toen konden we echt beginnen." Wil je Men muziek horen en zien spelen? Kijk op de site bij /video Hans Puik -Tim de Jonge, drummer -Seb Sassenburg, zanger/gitarist Al wekenlang wordt Zierikzee geteisterd door vuurwerkvanda len. In de nacht van zaterdag op zondag is de brievenbus bij het voormalige Lidl-gebouw opge blazen. Gerrit van Loon Zierikzee - Rowdy Praet, bewoner

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26