ZEELAND 3 19.33 uur, wijn-cocktailbar A Boire 20.16 uur, Walstraat Uitgerekend op de dag dat Rutte de be perkte lockdown aan kondigde, openden Anna Houtman en partner Reinoud Schiewold hun wijn cocktailbar A Boire. ,,Donderdag hadden we voor duizenden euro's ingekocht", ver telt Anna. ,,We wisten wel dat er iets ging gebeuren, maar had den niet verwacht dat gelijk met de QR- code óók de sluitings tijden vervroegd zou den worden. Ons be drijfsmodel gaat ervan uit dat we tot twaalf uur open zijn. Dat scheelt vier uur! Je merkt direct de im pact. Vrijdag gingen we om 17.00 uur open en zaten tot midder nacht helemaal vol. Nu kun je gewoon een plekje uitkiezen." Nog een geluk dat het stel meerdere ijzers in het vuur heeft: over dag runnen ze hotel HOTELdeBEAUTEL én wijnhandel A Boire. Anna: ,,En drankhan dels horen tot de es sentiële winkels, hè! We konden daar di rect merken dat men sen zich aanpassen. Ze gaan thuis drinken. We hadden veel men- sen in de winkel die wijn kwamen kopen omdat ze 's avonds vrienden over de vloer kregen." Ze heeft zo'n bang vermoeden dat het niet bij drie weken be perkte lockdown gaat blijven. ,,Dan moeten we iets gaan verzin nen, want deze bar is onderdeel van ons businessplan. Wat we in elk geval al beslo ten hebben, is om ook op zondag de bar te openen. Van 16 tot 20 uur. Normaal gespro ken is zondag onze vrije dag, maar je moet wat." maandag 15 november 2021 horeca houdt hart vast M Wijn-cock tailbar A Boire, 19.33 uur. Anna Houtman en partner Rei- noud Schie- wold hebben nog een druk laatste half uur. FOTO'S LEX DE MEESTER ■fIJ 111 fITULUüj van een klant. Nog vóór de persconferentie. Hij heeft afge zegd." „Zaterdag ben ik de andere ta fels gaan bellen. De groep van negen die daar aan tafel zit, is speciaal vroeger gekomen. Dat moet wel, als je rustig van een meergangenmenu wil genieten. Uiteindelijk heb ik twee afzeg gingen gehad: een voor vier personen en een voor twee. Die wilden uitgebreid eten, nou: dat kan niet, van 5 tot 8." De vriezers en de voorraadkas ten liggen vol. Een deel daarvan zal niet gebruikt kunnen wor den, weet Bianca. Haar grote angst is dat de gedeeltelijke lockdown verlengd wordt. ,,Ik hou mijn hart vast. Drie uur per dag om het geld te verdienen - dan kun je het nauwelijks renda bel maken." Er fietst wat opgeschoten jeugd door de Walstraat, joelend. Ze zijn de enigen die leven brengen in de doodstille straat. Voor het nog felverlichte, maar lege café 't Archief praten twee klanten in de gestaag vallende motregen na. Een vrouw op een fiets vliegt voorbij, snelle blikken naar links en rechts werpend. Op haar jas is nog net 'beveilig' te lezen. Een boa? Controle op de sluitingstijd? „Vanavond niks gezien", zegt een uitbater voor ze het licht uit doet. Morgen weer een dag. 20.16 uur, Walstraat, café 't Archief. Even na slui tingstijd FOTO ONDINE VAN DER VLEUTEN 19.22 uur. Café Wall Street. Saskia Bergmans: ,,Nu maar hopen dat onze trouwe klanten blijven komen." M 19.52 uur, Italiaans res taurant Casta- fiore. Bianca neemt af scheid van haar klanten. Acht minuten voor sluitingstijd. Bianca 'Castafiore' Baake helpt Rianne Schipper in haar jas. ,,Het is bedtijd voor Alec, mijn zoon", lacht Dennis Schipper. Dus ja, die sluitingstijd is voor het gezin Schipper geen punt. Voor Bianca wel. ,,Ik heb echt een avondrestaurant, wij gaan om 17.00 uur open. We hebben het wel geprobeerd hoor, met lunches. Het loopt bij mij ge woon niet, ook in de zomer niet. We hebben een topzomer ach ter de rug, moet ik zeggen. Ie dereen blij dat ze weer uit eten konden, dat kon je goed mer ken. Het liep hier heel goed, nog steeds trouwens. En toen kwam gisteren dat eerste telefoontje,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23