'Dit was pas een echt complot, bij Robinson' 16 INTERVIEW Ze had nog nooit géén taart gegeten op haar verjaar dag. Britte Lagcher had zich dagenlang verheugd op haar verjaardag. Ze had zelfs wakker gelegen de nacht ervoor. Ik moest aan mijn dochter denken die ook nog steeds (ze is 19) wekenlang de da gen aftelt. Als ik Britte zo hoor - 'Ik ben 32 geworden, maar op mijn verjaardag ben ik een kind van 6'- gaat dat hier ook nog een tijdje zo door. Wat een feest was het om Britte te zien. Hoe ze toe gezongen werd, hoe ze danste en juichte toen ze verrast werd met taart. En hoe ze daarna alvast een kiwi en stukje brownie wegsnoepte. En hoe ze, als klap op de vuurpijl, een stuk weggaf aan presentato ren Kaj Gorgels en Nicolette Kluijver. Top! Het is een vreemde expeditie die veel vragen op roept. Waarom stemde Yuki (winnaar van de proef) nu niet mee en kon Sandra dat vorige week wel? Waarom kreeg Britte nu wel een zwarte stem (als verliezer) en Rob Geus vorige week niet? Hoe het ook zij: mijn vrees werd bewaarheid. Wietze de Ja ger ging zelf naar huis. Weg heldenrol. Oorzaak: heimwee. De radio-dj somde de dingen op die 'alle maal gelukt' waren: het winnen van een proef, vuur maken, 'je tot op het bot vervelen', de samensmel ting en het diner halen. Hij was erachter gekomen dat de kleine dingetjes in het leven hem gelukkig maken. ,,Met je kinderen in de bakfiets naar de speeltuin gaan en een ijsje eten." Zijn tranen ont roerden, zeker, maar irriteerden ook. Eerst stoer plotjes bedenken, mensen wegstemmen en als het eropaan komt, afhaken. Alsof je een WK speelt en in de kwartfinales het veld afloopt. Foei! Jan van Halst vertelde me laatst dat hij de deur (met de namen) van het 'Hotel' op Winnaarseiland graag naar huis wilde halen. ,,Lijkt me zo'n mooi aanden ken." Die is hem gegund. 'Wie stopt Robinson-Jan', kopte ik vorige week. Jan was de Robinson-die-al- les-kon. Bouwen, puzzelen, proeven winnen. Toch ging het mis op de spannendste Eilandraad van dit seizoen. In zijn olijke gezicht bleven de pretoogjes glinsteren, maar zijn sporthart bloedde. Wat had ik met hem te doen. Sympathieker vind je ze niet op een eiland. En net als Loek Peters vorige week: ie mand die zijn verlies groots draagt ('Dit is geniaal gespeeld'). Als een winnaar. Aan de andere kant: een échte winnaar voelt nóg beter aan wat er speelt. Die weet: je moet oppassen als je sterk bent. Jan tuinde erin, en hoe! De maanlanding in scene gezet? Vac cins die stiekem chips zijn? 5G? Vergeet ze allemaal, dit was pas een complot. Met Yuki als meesterbrein. Jan zelf vond dat stemmen 'een lelijk onderdeel van het spel'. Niet eens! Dit is juist het mooiste deel. An ders kunnen we net zo goed naar het toneelstuk Ro binson Crusoë gaan kijken. KEES BOOT IS DE SCHOOLDIRECTRICE IN MATILDA De tirannieke schooldirectrice Agatha Bulstronk is de nachtmerrie van ieder kind, maar bezorgt Kees Boot de kroon op zijn werk. De acteur mag in haar huid kruipen in Matilda De Musical. Marlies van Leeuwen Dit is te hoog gegrepen, dacht acteur Kees Boot (51) toen hij gevraagd werd te auditeren voor de rol van schooldirec- trice Bulstronk in Matilda De Musical, naar het befaamde boek van schrijver Roald Dahl. Een rol die acteurs in musicalmekka's West End en Broad way grote toneelprijzen bracht. ,,Ik had er weinig fiducie in. 'Sorry, heb je de verkeerde? Dit gaat 'm vast niet worden', dacht ik. Maar tegen de Ro yal Shakespeare Company (een zeer prestigieus Brits toneelgezelschap, red.) zeg je geen nee als ze je vragen auditie te doen." Boot is toch niet de minste acteur die Nederland rijk is, met een cv waar series als All Stars, Hartenstraat en Moordwijven op staan en podiumpro ducties als Hij Gelooft in Mij en De Marathon, of reclames voor Cup a Soup en Ziggo. Alleen: het zijn stuk voor stuk sterke bijrollen, hij speelt nauwelijks hoofdrollen. ,,Daar loop ik altijd tegenaan, al mijn hele carrière. Producenten kiezen vaak voor de ge vestigde namen, niet voor mij. Daar heb ik me bij neergelegd, want an ders zou ik doodongelukkig worden. Maar soms schiet de twijfel erin: mis schien ben ik gewoon niet goed ge noeg?" Die onzekerheid verdwijnt als Mensen die mij totaal niet kennen, die in mij zo'n vertrouwen hebben. Fantastisch sneeuw voor de zon als hij de Britse castingdirecteur voor de Nederlandse versie van Matilda De Musical weet te overtuigen van zijn kunnen. ,,Men- sen die mij totaal niet kennen, die zo'n vertrouwen in mij hebben. Dat is fantastisch. Nu denk ik: hatsa, dit ga ik gewoon doen", zegt Boot, die vanaf september als Bulstronk op de planken van het Oude Luxor in Rot terdam te zien zal zijn. ,,Ik heb zin om me hierin vast te bijten. Ik kijk er zo ongelooflijk naar uit om weer in het theater te staan. Het is de kroon op mijn werk." Slim meisje Matilda verhaalt over het uitzonder lijk slimme meisje Matilda, dat het zwaar heeft met haar oppervlakkige ouders en de nukken van de rechtlij nige schooldirecteur Bulstronk. Het meisje, dat een levendige fantasie heeft, krijgt wel waardering van haar directe juf, Marijke Engel. Samen we ten ze het lot van Matilda te verande ren. ,,Ik heb twee kinderen, van in middels 12 en 19, en ik heb hun het hele repertoire van Roald Dahl voor gelezen. Heerlijke verhalen, vreselijk over de top en soms heel heftig, maar dat is met de sprookjes van Hans Christian Andersen niet anders", zegt Boot. ,,We zijn daar als samenle ving zachter in geworden, we be schermen de tere kinderzieltjes nu meer." Sopraan gaat touren 'Beste dag' voor Spears MAANDAG 15 NOVEMBER 2021 GO HONGER HELD HARTZEER Wie wint welke proef, lijdt het meeste honger of smeedt de gemeenste plannetjes om anderen weg te stemmen? Verslaggever Dennis Jansen kijkt in de rubriek Expeditie Jansen wekelijks terug op Expeditie Robinson. - Dennis Jansen 'Hatsa, dit ga ik gewoon doen!' Pam Ferris als de gehate Agatha Bulstronk in de filmversie van Matilda. FOTO'S JERSEY FILMS BROEKHUIZEN TOEZICHT Britney Spears heeft op sociale media van zich laten horen, na dat een rechter vrijdag be paalde dat haar ondertoezicht stelling is opge heven. 'Ik kan het niet gelo ven', aldus Spears op In- stagram. 'Beste dag ooit!!!' Francis van Broekhuizen gaat in januari het theater in met haar eigen voorstelling Bij twijfel hard zin gen. De sopraan deelt in de show het podium met pianist Gregor Bak. De tournee duurt tot juni.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16