Geld&Geluk MIJN HUIS IS AL HET DUBBELE WAARD' j Vincent houdt van Scandinavische kleding en trakteert zichzelf af en toe op de barbier voor een knipbeurt, biertje en een goed gesprek. 'Ons inkomen houden de mede-eigenaar en ik bewust laag: netto 2000 euro. Ik heb niet zoveel nodig en bovendien willen we investeren in ons architectenbureau. Ik vind zakelijk investeren beter dan geld op een bankrekening. Voor de verzekering van arbeidsongeschikt heid zit ik al vier jaar bij een broodfonds. Alle leden leggen geld in, ik maandelijks 100 euro. Als iemand van de groep uitvalt door ziekte krijgt hij maximaal twee jaar betaald vanuit het broodfonds en vullen we gezamenlijk de pot weer aan. Het gaat helemaal op basis van vertrouwen. Ik heb er in die vier jaar nog nooit gebruik van gemaakt. Als ondernemer meld je je niet makkelijk ziek. Ik wist vijftien jaar geleden toen ik mijn appar tement kocht al dat het een goede investering zou zijn. Ik los maandelijks 300 euro af en betaal 400 euro aan hypotheekrente. Ik kocht het destijds voor 170.000 euro en het is nu misschien het dubbele waard. Niet dat ik het verkoop hoor, ook al krijg ik regelmatig brief jes in de bus of ik dat zou willen. Ik woon er heerlijk, in mijn eentje op 75 vierkante meter, vlakbij het station, en er is een parkeergarage. Ik heb een Volvo S60, eigenlijk een te grote auto. Ik ben van plan hem helemaal op te rijden. Hij slurpt flink, voor een volle tank ben ik 130 euro kwijt, maar ik tank hooguit eens in de twee maanden. Maar ja, hij kost wel 65 euro aan wegenbelasting en 12 euro verzekering per maand. Eigenlijk best zonde, realiseer ik me nu. Ik gebruik thuis nog gas. Wat ons bureau ont werpt is tegenwoordig altijd gasloos. Ik hou van koken, haal wekelijks voor 25 euro een box van Boerschappen. Daar kan ik ongeveer vijf keer per week van koken. Ik ga wekelijks zeker een keer uit eten. Ik hou van wat duurdere spullen, eigenlijk vanuit het punt van duurzaamheid. Mijn kleding, vaak van Scandinavische merken, is niet goedkoop maar gaat lang mee. Ik geef ongeveer 150 euro per maand aan kleding uit, inclusief schoenen. Een paar keer per jaar ga ik naar een barbier, een mannenkapper. Dat kost 35 euro, best duur, maar het is ook een beetje een showtje, met een biertje en een goed gesprek.' MEZZA19 Vincent van Heesch (43) is mede eigenaar van een architectenbureau. Hij woont in een koopappartement in de binnenstad van Tilburg. BESTE KOOP 'Van Moof elektrische fiets. Milieuvriendelijk en goedkoper dan mijn auto. Daarbij is de fiets ook fun.' GROOTSTE MISKOOP 'Een complete messenset. De kwaliteit was slecht, nauwelijks gebruikt.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99