Dorp vol druiven Lekker zilt Allemaal bubbels DE HORT OP Vrouwen snurken niet. Dat zei ruim twee jaar geleden ene Ghia tegen mij, een kleine, drukke vrouw met een lach die alle heidebloemen deed openbloeien. Dat kwam goed uit, want we wandelden over de heide en dus had iedereen en alles daar het reuze naar de zin. Vrouwen snurken niet, dat is net zoiets als 'mannen eten geen sla'. Er zit iets in, maar het klopt niet. Ik had daar in Nationaal Park Veluwezoom wat flauwe grappen lopen maken, waar ik nogal goed in ben. Ghia had verteld over een man met wie ze via een datingsite een relatie was begonnen, heel opwindend, maar na drie maanden kwam ze erachter dat hij alcoholist was. 'Je kent elkaar niet, je weet niet wat je doet.' Ze keek me schattend aan. 'Klopt, ik ben een seriemoordenaar.' Ze was even stil, een unicum. 'Maar ik maak alleen slechte mensen dood, geen zorgen. En vrouwen die snurken.' 'Vrouwen snurken niet.' Ghia is een van de weinige vrouwen met wie ik in bed ben beland de afgelopen tien jaar, al moet je 'in bed belanden' in dit geval erg letterlijk nemen. En 'weinige', dat is relatief. Het was héél weinig vergeleken met 5 Harry Mulisch die stelde dat hij met zeker 2000 vrouwen naar bed is geweest. Ze kletste maar door, had veel visies op dingen, en op mensen, en intussen z vond ik haar alleen maar erg leuk. Al pratend ging ze mee naar mijn huis, al pratend begon ze te zoenen - dat deed ze vrijwel tegelijkertijd - en al R pratend kleedde ze zich uit en rolde het bed in. Toen werd ze stil. z En toen begon ze te snurken. Als het knorren van een everzwijn, een verzaligd, amechtig gegrom, begeleid door ritmisch gefladder, alsof ergens diep van binnen wat vellen los zaten. 'Niet snurken!' riep ik af en toe. Dat hielp. Het was erg, al overdrijf ik een tikje, toegegeven. En ik vond haar nog steeds leuk. Maar wat ik wou zeggen: sinds kort bereikt dagelijks eenzelfde gegrom en gefladder mijn oor, en weer is het een vrouw: mijn aftakelende P huiskat Adje, bijna 20 jaar. 'Niet snurken, Adje!' roep ik soms. o Het helpt. MEZZA 11 Egbert Jan Riethof (67) is journalist, dwarsdenker, ex-leraar, ex-minnaar en vader. Nederlandse wijnhuizen LU Groesbeek mag met zes wijngaarden met recht een wijndorp worden genoemd. Wijnhoeve De Colonjes telt 13 hectare biologische wijngaard waar zowel wit, rood als rosé worden geproduceerd. Te bezoeken op afspraak. colonjes.nl Op Domein Holset nabij Vaals zijn ze gespecialiseerd in mousserende wijnen. Ze wonnen er prijzen mee. Je kunt er wijnen proeven en kopen, en blijven slapen in de B&B. domeinholset.nl Zie ook: Wijnroutes Nederland en België, Kosmos 22,50 Op De Kleine Schorre op Schouwen- Duiveland ligt de focus op verschillende soorten wit, omdat de provincie vooral ziltige zaligheden voortbrengt. Er zijn een delicatessenwinkel, een proeflokaal en een camping. dekleineschorre.nl '"WW"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 91