ALLE verzamelaars verzamelen 'Mooi om zo'n troostrijk boek te vertalen' 'Zeker, omdat het draait om tijd en aan dacht geven aan een periode waarin het wat minder met je gaat. We zijn geneigd om vooral niet te laten merken dat het niet zo goed gaat en daar niet of pas achteraf over te praten. Die neiging herken ik ook. Terwijl ongelukkig zijn en tegenslagen krijgen net zo goed bij het leven horen. Dat lijkt een open deur, maar het onderzoek naar deze fenomenen en naar hoe zij daar zelf mee omgaat, dat omschrijft Katherine May zo mooi.' Liet het boek zich makkelijk vertalen? 'Er zitten prachtige gedichten en troost rijke stukken uit de literatuur in. Maar ik BIJPRATEN moest goed zoeken naar manieren om die teksten toegankelijk te houden. Ik vond het heerlijk om daaraan te werken. Dat deed ik tijdens de lockdown en ik kon wat ik vertaalde meteen toepassen. Al is het boek van alle tijden, want het leven gaat altijd op en neer. We doen alsof het van geboorte tot overlijden één rechte lijn is, maar eigen lijk is het een continue cirkelbeweging: van goede naar slechte periodes, van floreren naar je terugtrekken, van succes hebben naar mislukken. Dankzij dit boek zie ik het als iets moois, net als de winter zelf. De natuur trekt zich terug, het is net of een boom er even niet is, maar die is alleen maar in ruste. Om straks weer volop tot bloei te komen.' MEZZA 9 Als je hart sneller gaat slaan van eindeloos struinen langs kraampjes en kleedjes, vintage vondsten en de leukste gesprekken met medeverzamelaars, dan is de Jaarbeurs in Utrecht dit weekend je ding. Op de Verzamelaars Jaarbeurs staan meer dan duizend verkopers, en dan is er gelijktijdig ook nog eens de Mega Platen CD Beurs.13 en 14 november, verzamelaarsjaarbeurs.nl, tickets vanaf 13,50 In Winteren verkent schrijfster Katherine May de donkere periodes van het leven. Actrice en vertaler ARIANE SCHLUTER vertaalde het boek naar het Nederlands. Winteren, het klinkt mooi. Is dat het ook? Winteren, Katherine May, Nieuw Amsterdam 21,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 89