I Herfstkost Eindelijk open Tweede thuis DE OMGEKEERDE WERELD 'Waarom zou een volwassene niet op schoot gaan zitten een kind?' Terwijl ik dit tik, is de uitvaart van José. Heleen van Royen schreef voor deze Mezza een standbeeld in woorden voor haar schoonzus, een standbeeld dat raakt. 'Ze is 67 jaar geworden, een mooie leeftijd voor iemand met downsyndroom. Ze heeft nooit geweten dat Ton en ik gescheiden zijn. Wat maakte het uit? We bleven familie.' José woonde sinds haar 20ste in Huize Ursula, waar ze sliep op haar Maja de Bij-kussen. Tijdens het lezen van de column ben ik weer terug in mijn jeugd. bij een kind?' Terug bij de vele middagen en feestweekenden op de Donksber- gen. 'Woonpark de Donksbergen, wonen voor mensen met een beperking.' Zo i heet het nu. Voor mij als kind was M het een immens dorp dat als thuis voelde. Zo was er elk jaar een grandioos feest voor iedereen die er woonde en werkte, net als mijn vader. Kinderen ook welkom. Tijdens het op treden van de band kwam een volwassen vrouw enthousiast op mijn schoot zitten. Het maakte diepe indruk. De omgekeerde wereld die toch ineens zo normaal leek. Want waarom zou een volwassene niet op schoot komen zitten bij een kind? Gezellig was het. Thuis draait mijn oudste soms onze wereld om. Op weg naar zijn bed, na onze tv met thee, sommeert hij: 'Mam, ga jij nou eens lekker liggen. En blijven liggen hè.' Grinnikend drapeert hij een dekentje over me heen. Grinnikend laat ik me inpakken. Gezellig, en verfrissend. Ineens ben ik weer kind in een omgekeerde wereld, net als toen op de Donksbergen. De Hamersma's zijn dol op soep die je bijkans met mes en vork kunt eten Theatermaker Ay§egül Karaca speelt niet langer toneel over haar komaf Zonder gastmoeder Olivia zou voetballer Viktor eenzaam zijn 41 Puzzels MEZZA 3 Sara van Gorp (47) Chef Mezza en moeder van twee zonen van 7 en 11. 25 4 Mijn weekend 7 Heleen van Royen 8 Zin in 11 Egbert Jan 12 Interview Willeke van Ammelrooy 19 Geld Geluk 34 Schrijver spreekt Ken Follett 37 Nu lezen 39 Mijn boek Aletta André 40 Jan Rot 45 BV De Liefde 46 Hemd van het lijf Anne-Mar Zwart COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Mayee Macco (stagiair), Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef), Els Rozenbroek (frl) Vormgeving Ron de Hoog (frl) Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83