gebaseerd op diefstal en leugens WHkSmJ 'We hebben 46 jaar naar elkaar gezocht. Het is een wonder dat het toch nog is gelukt' 17 PASPOORT in Nieuwerkerk riep ik altijd abba. Dat is Ben gaals voor papa. Ik zie nog voor me dat hij me wegbracht en wegliep en dat ik door het lint ging. En dat we thuis waren en dat daar een meisje was. En dat we met de andere geadop teerde kinderen bij aankomst op Schiphol een groepsfoto maakten." ,,Dat wuifden ze allemaal weg. Onmogelijk, dat ik dat kon weten, zeiden ze. Ik was immers pas anderhalf toen ik naar Nederland kwam. Maar nu blijkt dat ik anderhalfjaar ouder was. Mijn geboortedatum is veranderd. Ik was al 3! En dat meisje dat ik me kon herinneren, was mijn vier jaar oudere zus Nargis, die ik nu ook heb teruggevonden. Zij zorgde destijds voor me." ,,Nee. In ieder geval is er niets over gezegd. Ik had al een volledig gebit toen ik in Nederland kwam, dus dat had wel iets duidelijk moeten maken. En in mijn vrouwelijke ontwikkeling was ik ook veel vroeger dan meisjes van mijn leeftijd. Dat was voor mij alleen maar wéér iets waarin ik me anders voelde, een buitenbeentje. Mijn adoptiemoeder, die zelf geen kinderen kon krijgen, kon me daarin niet ondersteunen. Nu kan ik alles plaatsen, nu snap ik waarom ik anders was, anders reageerde." ,,Die is er niet meer. Elf jaar geleden heb ik de banden verbroken. Dat zorgde voor veel ver driet en een grote leegte, maar het gaf me ook rust. Eindelijk hoefde ik me niet meer te bewij zen voor hen. Ik zat natuurlijk wel met mezelf in de knoop en ben in therapie gegaan. Dat heeft me goed gedaan. Dan maar géén familie, dacht ik. Dan blijft het maar bij mijn eigen ge zin." Na twee eerdere relaties waaruit Bashonti Dekker twee zonen heeft, vertelt ze - met een dik Zeeuws accent - nu heel gelukkig te zijn met haar huidige man, in Westkapelle. ,,Een heerlijk dorp, met fijne buren en vrienden. Hier voel ik me helemaal thuis. Twee maanden geleden zei ik nog tegen mijn man: 'Wat ben ik toch geluk kig!' En twee weken later kreeg ik dat mailtje." ,,Ja en nee. Natuurlijk gebeurt er heel veel, maar zo veel van wat ik nooit snapte, valt nu op zijn plek. Dat geeft me juist veel rust. Ik slaap ook beter nu. Wat ik heel jammer vind, is dat mijn vader niet meer leeft, dat ik hem nooit meer kan leren kennen. Want ze zeggen dat ik als twee druppels water op hem lijk." ,,In april volgend jaar hoop ik er heen te kun nen. We hebben 46 jaar naar elkaar gezocht. Het is een wonder dat het toch nog is gelukt. Misschien had ik het eerder ook niet aange kund. Mijn leven heeft veel pieken en dalen ge kend. Misschien vind ik mijn familie nu pas te rug omdat ik daar nu pas sterk genoeg voor ben." GO ZATERDAG 13 NOVEMBER 2021 V r* Bashonti Dekker: ,,Het geeft me heel veel troost om te weten dat er altijd plek voor mij is geweest, dat ik niet ben weggegeven." FOTO LEX DE MEESTER Bashonti Dek ker-den Haan is geboren in Ban gladesh en op 15 november 1975 geadopteerd door een echt paar uit Nieuwer- kerk. Volgens haar paspoort kwam ze op 15 juni 1974 ter we reld, maar dat blijkt niet te klop pen. De werke lijke datum is niet bekend, maar ze is waarschijnlijk geboren in 1972. Ook blijkt ze an ders te heten; haar biologische ouders gaven haar de naam Bilkis. Na een le venslange zoek tocht vond ze volslagen onver wachts op 24 september van dit jaar haar bio logische moeder Aisha en vier jaar oudere zus Nar- gis terug. Bas- honti Dekker is getrouwd en heeft twee zonen. Ze woont in Westkapelle. Heeft niemand ooit gezien dat je ouder was? Een arts bijvoorbeeld? Hoe is de relatie met je adoptie-ouders nu? Weg rust. Je leven staat weer op zijn kop. Wanneer ga je je moeder en zus bezoeken?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 65