*r vangst genomen. Heb het werk ge daan wat nodig was en dat was het. Lieve woorden van beide kanten en op tijd naar huis. Ben gewend om zuinig te leven, wandelen en fietsen kosten niets. Ik woon heer lijk en geniet met volle teugen van kinderen en kleinkinderen en help waar nodig. Ben supergelukkig. - Jeannette ...maar soms kon het uitzwaaien beter: 'Had me geprezen toen ik nog werkte.' Ik had een afscheid met recep tie, georganiseerd door de ge meente waar ik werkte. Het was fijn alle collega's om me heen te hebben. De toespraken van burge meester en wethouder voelden wat minder. Ik dacht: ik was zo graag tijdens m'n werkzame leven eens geprezen als ik wat goeds had gedaan. Dat voelde wat dubbel. Ook heb je wel een of meer colle ga's die je niet zo mocht en dacht: zo, daar ben ik ook gelijk van af. Om met Cruijff te spreken: elk na deel heeft z'n voordeel. Mijn nieuwe teamleider gaf mij op 62-jarige leeftijd te kennen dat ik 'over de datum' was. Een juridisch gevecht ontstond, uit eindelijk bleef ik, met te genzin. Ik wilde zonder af scheid vertrekken. Daar ben ik op teruggekomen. Bij een cursus 'af scheid van arbeid' wist men mij ervan te overtuigen dat afscheid nemen slechts éénmaal mogelijk is. Dus toch een receptie. Ruim tweehonderd medewerkers druk ten mij de hand en wensten mij heel veel goeds in mijn 'nieuwe' leven. Dat deed me goed. Ik heb zelf bepaald wie wel en niet mocht spreken, zelf een kritische afscheidsrede gehouden. Inmid dels ben ik er ruim vier jaar weg. Met veel plezier doe ik vrijwilli gerswerk, waar de waardering gro ter is dan bij menig werkgever. - Aad van Meurs Vorig jaar december ging m'n pensioen in. De laatste werkdag ging normaal voorbij. Nog niet eens samen koffiedrinken. Later, op mijn eerste AOW-dag, kwam behandelen van dansers en mu sici. Ik was ook enkele uren per week docent bij Fontys. Kortom: veertig jaar hard werken en dan weg, dan gun je jezelf en je colle ga's een mooi afscheid. En dat is gelukt! 4 juli, in het Jan van Be- zouwhuis bood ik een concert aan dat uitgevoerd werd door dansers en musici die mij geïn spireerd hebben en die ik gehol pen heb. Het kon precies, tachtig mensen aanwezig, prachtige op tredens. Heel vaak nog bekijk ik de foto's en opnames. Dat helpt me enorm om nu van de vol gende fase te genieten. Geen agenda meer! Een klein kantoor, dertien vrouw/man personeel. Ik stop een jaar vervroegd met werken. Er mogen maar twee personen op kantoor komen. Op de dag dat ik mijn spullen inlever, komen een voor een mijn collega's op kan toor om afscheid te nemen. Ieder neemt een bloem voor me mee en er ontstaan intense gesprek ken. Aan het einde van de dag ga ik eufoor, met een enorme bos bloemen, naar huis. Het mooiste afscheid denkbaar, dankzij de lockdown. Mijn laatste werkdag was er een die me nog lang zal heugen; het was een 'complot'. In de mid dag kreeg ik het verzoek naar een benzinestation in Barendrecht te rijden. Daar zag ik plots mijn vrouw, dochter en kleinkinderen al op me wachten. Toen kwam een file van Gasunie-gereed schapsbusjes aanrijden! Ik was totaal overdonderd! Met z'n allen reden we naar ons rayonkantoor en daar wachtte me een toespraak met hapjes en drankjes. Mijn beide kleindoch ters werden zoet gehouden met tekenen, kleuren en limonade. Ik had niet gedacht, dat er zoveel waardering voor me was! -A.J.H. Garritsen Had me al voorgenomen om een jaar eerder dan mijn AO W-leeftijd te stoppen met mijn werk en heb er voor ge spaard. Ruim vijftien jaar in de zorg gewerkt en daaraan veel 'ge geven', woon alleen zonder rela tie. Vanwege de emotionele en fy sieke zwaarte van mijn werk vond ik het welletjes. Gewoon op de laatste werkdag zelfgebakken taart mee. Er waren nog wat 'ge nodigden', gezellig koffie gedron ken en wat cadeautjes in ont- - Dirk Zwartenbol Ik heb mijn pensioen in januari 2020 al aangekondigd. Het was genoeg. Jaren leidinggege- ven. Wilde meer tijd voor mezelf, echtge note en (klein)kinderen. De opleiding Werkge- luk uit 2019 trok me over de streep. Het mooiste afscheid gehad wat je je denken kon. Met mijn vijf naaste medewerkers op Solextour en uit eten. Op de laatste dag ge heel verrast toegezongen in de Stationshal van Eindhoven door zo'n vijftig medewerkers en mijn (klein)kinderen. Daarvoor heeft iedereen een gebakje kunnen eten met mij op kantoor. Bij thuis komst een barbecue met mijn familie. Wat een afscheid. Ik moet bijna weer janken als ik eraan terugdenk. Maar heb moeten wen nen dat ik niets meer hoefde. Bij het schilderen van mijn huis reali seerde ik me opeens dat ik morgen gewoon verder kon. Heb moet wennen aan het werkritme. Bij een slaaptherapeut te rechtgekomen. Heb altijd 'aangestaan'. Nu sta ik vroeg op en heb heel de zomer 's ochtends om 07.00 uur in het bui tenzwembad gelegen. Ik heb een paar honderd euro per maand ingeleverd en over tien jaar gaat daar nog iets vanaf. Maar ik heb er zo veel meer voor teruggekregen. - Ronald Hogenbirk GO ZATERDAG 13 NOVEMBER 2021 - Anne Marie Geurts-Pijnenburg. - Ninette Martinot LEES VERDER OP PAGINA 6

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53