doe wat ik het liefste doe en hoef me niet meer te bewijzen' 3 'Ik kreeg steeds weer kippenvel als ik een koeienstal betrad' M. X i Waarom u eerder stopte met werken: 'Misschien is er geen morgen!' Vraag je grondig, ten diepste, intens af waar je de laatste twintig jaar echt een geluksgevoel van kreeg. Focus je daarop bij het vin den van nieuwe bezigheden. Ik kreeg steeds weer kippenvel als ik een koeienstal betrad. En zo ver anderde ik in een halfjaar tijd van journalist in hulpboer. En is het elke dag feest. Na uitvoerig overleg met mijn echtgenote ben ik ondanks mijn heerlijke lerarenbaan toch met 62 jaar in de vut gegaan. We zijn dertien jaar later nu. Mijn demen terende vrouw woont helaas al een jaar in een zorgcentrum, maar ik denk met dankbaarheid terug aan die drie extra jaren, met veel tijd voor leuke dingen en korte en lange caravanvakanties. Te veel mensen in de familie en vriendenkring werden ernstig ziek op te jonge leeftijd in de afge lopen jaren. Dat zette mij aan het denken. Ik heb besloten op mijn 65ste te stoppen met werken. Eind oktober heb ik op kantoor de laatste keer de deur achter mij dichtgetrokken. Het is goed ge weest. Ik heb geen uitkering of af vloeiingsregeling de komende 21 maanden. Maar wel een ander le ven waarin ik me niet zal vervelen dankzij dieren, tuin en hobby's. Misschien nog een baantje waarin cijfers geen hoofdrol spelen. Wat rijkdom is? Dat mijn vriend en ik nog gezond en vitaal zijn. Mijn vrouw en ik hadden afge sproken met pensioen te gaan zo dra dat financieel kon. We wilden zoveel mogelijk samen genieten van de resterende tijd. Helaas overleed zij op 58-jarige leeftijd. Voor mij de bevestiging om niet te wachten op mijn wettelijke pensioenleeftijd. Ik ben drie jaar eerder gestopt. Ik werkte al lang in de zorg en ben op 1 december 2020 met pre pensioen gegaan. Ik werd 60. Het besluit was snel genomen, gezien ons 'rugzakje'. Mijn man overleed in 2013, hij was pas 57. Zijn twee- lingzus overleed in 2017, ze was 62. Haar man (mijn zwager) en ik werden verliefd. We zijn in 2019 getrouwd. Mijn huidige man mocht op zijn 64ste stoppen, na 45 jaar bij de politie gewerkt te hebben. Misschien is er geen mor gen! We genieten met volle teu gen van onze vrijheid. Groet van uit een zonovergoten Cyprus. - Christel Bogers-van Ham Op 22 april 2017 bereikte ik de pensioengerechtigde leeftijd. Een jaar later de AOW-gerechtigde leeftijd. Als 66-jarige vrouw met ruim veertig jaar werkervaring. Wilde ik dat? Neen. Maar ik mocht niet doorwerken. Veertig jaar getrouwd, altijd economisch zelfstandig, heb ik mijn wensen heel duidelijk en via de konink lijke weg besproken met directie, HR en college van bestuur. Statu ten laten het niet toe. Het voelde GO ZATERDAG 13 NOVEMBER 2021 ieb nooit meer omgeke :t liefste doe en ik hoef /ijzen. Verkoop zo nu rij en investeer min- en reiskosten. i Gemert liLégifiéè^H Voor mij (68) V begon de fijnste periode uit mijn leven. Wel eerst jezelf rust en ge wenning gunnen. Nu heb ik het drukker dan ooit, alleen in een an der tempo. Kom later op gang en stop op tijd met moeten. Heb vooral moeten leren om 'nee' te zeggen. Schilderen was mijn grootste passie, nu kan ik helemaal los. Ik ben na 23 jaar de deur uitgelopen en heb nooit meer omgeke ken. Nu doen wat ik het liefste doe en ik hoef me niet meer te bewijzen. Verkoop zo nu en dan een schilderij en investeer min der in kleding en reiskosten. - Wil van Gemert Een lege agenda, maar pas 's avonds tijd voor de krant - Kees Tanis - Will Ellenbroek - José Rulkens - Theo Hamoen LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51